Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Dėshmia: Si unė u ruajt

 Njė ditė e kuptova se Zoti u ringjall me tė vėrtetė dhe fitues i Kalvarit. 

Dėshmia: Si unė u ruajt

Zoti e dinte se ēfarė ai do tė marrė mua. Ai mė lejoni tė lexuar dhe kuptuar kufizimet e shkencės. Njė ditė e kuptova se Zoti u ringjall me tė vėrtetė dhe fitues i Kalvarit. 


Av Roger T. W.
fredag, 27 september 2019 17:37
Läsarmejl

Gjyshja mė dha besim tė fėmijėrisė, por ne kurrė nuk shkoi nė kishė. Konfirmimi ishte e mahnitshme, por unė nuk ishte e drejtė. Kam lexuar disa teologji, por virrade. 

Zoti e dinte se ēfarė ai do tė marrė mua. Ai mė lejoni tė lexuar dhe kuptuar kufizimet e shkencės. Njė ditė e kuptova se Zoti u ringjall me tė vėrtetė dhe fitues i Kalvarit. 

E vėrteta depėrtuar budalla tim, dhe unė u pagėzova. Tė krishterėt nė qytet ishte njė ndihmė e madhe. Nalen me e vogėl ishte njė vend i ndritshėm.

Kjo ēoi nė njė shtėpi tė ndarė, kjo nuk mund tė bėhet kur venė Kryetari i grupit parlamentar nga e majta, por edhe nė disa tė afėrmit ishin tė ruajtur. Trishtim dhe gėzim. Ringjallja vjen me trishtim dhe gėzim, si njė pastor Pentecostal tha se si ai vė nė shtratin e vdekjes.

Zoti nuk na marrė nė tė njėjtėn mėnyrė, sepse ne kanė nevoja tė ndryshme. Chris kėndon kėngė tė bukura tė vjetra dhe tė flisni me zemėr. Disa predikuesit flasin fjalė e vėrtetė e Perėndisė. Disa pagers studiojnė Biblėn intensivisht. Disa, si unė, duhet tė pėrshtaten nė njė shumė tė flasim shkencore.

Zoti duke filluar nga fundi, kur ai punon. My dhe fėmijėri tė tjerėve ishte e tmerrshme me rrahje dhe mjerim. Njė bekim nė maskim. Zoti e dėgjoi zėrin e djaloshit aty ku Ismail ishte hedhur nėn njė shkurre.

Jo tė gjithė janė fėmijė tė disa brezave tė tė krishterėve, por ka pasur tė krishterė besnikė nė familjen time, nė vitet 1800. Shtatė pastorė Baptist shkoi nė Shtetet e Bashkuara dhe njė ka vdekur, si misionar nė Kongo. 

Pastaj mori kohė tė re mbi. Pastaj Zoti ndėrhyri qė do tė vijė tė drejtė.Publicerades fredag, 27 september 2019 17:37:17 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöten från min hemmastudio - Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 8 augusti 2020 21:07
Ber att allt blir bra för hela familjen. Gud vet!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp