Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Paralajmėrim pėr profetėt e rremė

Kujdes vėllezėrit e motrat nga njerėzit legaliste, ata janė tė rreme dhe profetizon rreme.

Danielle Gabriel.

Danielle Gabriel.

Kini kujdes, vėllezėrit e motrat e mrekullueshme. profetė tė rremė dhe predikues janė kudo nė Facebook, dhe nė disa famulli. Ata e humbėn vetveten dhe mendojnė se ata janė tė drejtė. Duke e mbajtur ligjin e mohon kryqėzimin e Jezusit pa qenė tė vetėdijshėm pėr kėtė.


Av Dani Gabriel
lördag, 14 december 2019 22:21

Kujdes

Paralajmėrim pėr ju duke deklaruar se ti je njė profet, predikues apo pastor. Ju largojnė njerėzit tė jetojnė sipas ligjit. Ju trembė ata me profeci tuaj rremė dhe predikimeve. Ju dėshironi qė tė ketė pushtet mbi ta nga mashtruese dhe sugjerojnė se zbatohet ligji.

Ky ėshtė njė paralajmėrim pėr ju. Unė shpresoj se ju kthehen nga herezive tuaj dhe tė pranojnė Jezusin - pėrndryshe unė do tė zbulojė se kush jeni!

Unė ju njoh dhe e di se ēfarė fruta kalbur tė jepni. Ju jeni pesė deri nė gjashtė profetėt e rremė, predikues dhe pastorė.

Kujdes vėllezėrit e motrat

Pra, kini kujdes vėlla i njerėzve legaliste, ata janė tė rreme dhe profetizon rreme.

Tė gjitha profecitė dhe predikonte se duhet respektuar ligjin e Dhiatės sė Vjetėr ėshtė herezi dhe tė rreme.

tė gėnjyer

Tė dhjetėn vjen pėr gėnjeshtėr.

Dhe pėr tė mbajtur tė shtunėn dhe mos hanė mish derri, etj, janė tė rreme dhe gėnjeshtra. Ajo ėshtė herezi dhe nuk ėshtė biblike.

Dhe ju qė predikonte nė njė kishė qė varfėria dhe sėmundja ėshtė njė mallkim - kjo ėshtė njė gėnjeshtėr dhe herezi. Ku nė Bibėl do tė thotė?

Dhe ju si profetizuar pak ditė mė parė, ndėrsa po ngiste njė makinė, termat e dhjetė, ku e bėn kėtė nė Dhiatėn e Re?

Dhe ju doni kontributet dhe shtete qė nuk janė 164 ligje pėr tė mbajtur, ēfarė do tė thotė? Pėrveē 613 qė janė nė ligj? Apo duhet tė zgjidhni 164 out of 613 dhe tė mbajė ato? Kjo ėshtė e rreme dhe njė gėnjeshtėr.

Emri juaj do tė zbulohet

Nė vitin 2020, emri juaj do tė jetė e gjithė kjo, nė qoftė se ju vazhdoni me herezi tuaj.

Dhe tė mendosh se ēfarė ju doni per mua - Unė tė dua, por nuk mė pėlqen kur ju predikoni njerėzve tė rreme dhe mashtruese tė cilėt nuk ndiheni mirė dhe ėshtė i sėmurė, dhe mė shumė.

tė jenė tė kujdesshėm

Pra, tė jenė tė kujdesshėm, vėllezėrit e motrat e mrekullueshme. profetė tė rremė dhe predikues janė kudo nė Facebook, dhe nė disa famulli. Ata e humbėn vetveten dhe mendojnė se ata janė tė drejtė. Duke e mbajtur ligjin e mohon kryqėzimin e Jezusit pa qenė tė vetėdijshėm pėr kėtė.

Kėtu janė disa ajete tė ligjit pėr ata qė kanė qenė tė mashtruar nga predikuesit e rreme, etj, tė cilėt besojnė qė vlen dhjeta, ose e shtunė, nuk hahet mish derri dhe tė tilla.

Zoti ju bekoftė. Lutuni dhe le Shpirti udhėzues i Shenjti Dej nė mėnyrė qė ju tė kuptoni tė vėrtetėn e emrit tė Jezu Krishtit NASA-s, amen.

Jezusi nė kryq dhe shkrimit.

Bibla Vargjet

Por Perėndia qė ėshtė i pasur nė mėshirė, na deshi me aq shumė dashuri, edhe atėherė kur ishim tė vdekur nė faje tona, ai na ka bėrė sė bashku gjallė me Krishtin. Me anė tė hirit jeni tė shpėtuar. Po, ai na ka ngritur sė bashku dhe me tė na vuri tė rrimė nė vendet qiellore nė Krishtin Jezus, qė nė kohė tė tregojė pasurinė e saj e madhe e hirit tė tij, me anė tė mirėsisė ndaj nesh nė Krishtin Jezus. Sepse me anė tė hirit jeni shpetuar nepermjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė ėshtė, jo pėr shkak tė veprave, qė tė mos mburret askush. Ne nė fakt jemi vepra e tij, e krijuar nė Krishtin Jezus pėr veprat e mira qė Perėndia pėrgatiti qė mė parė qė ne tė ecim nė to.
Kjo ndodhi kur ai ishte nė mish hequr armiqėsinė, ligjin e urdhėrimeve dhe statuteve tė dy nė vete njė njeri tė ri, nė mėnyrė qė tė krijojė paqe. "
Eph 2: 4-10, 15 SFB98
"Nė tė dhe nėpėrmjet besimit nė atė qė ne mund tė qėndrojmė me guxim dhe besim pėrpara Perėndisė." Efesianėve 3:12 SFB98
Para se besimi erdhi ne u mbajtur nė paraburgim dhe ruhej nga ligji, derisa do tė zbulohet besimi. Ligji qe mėsuesi ynė pėr tė na sjellė te Krishti, qė ne tė mund tė shpallet i drejtė me anė tė besimit. "
Galatians 3: 23-24 SFB98

Nuk ishte me ligjin e Abrahamit dhe pasardhėsve tė tij ka marrė premtimin pėr tė qenė trashėgimtar i botės, por nėpėrmjet drejtėsisė qė vjen me anė tė besimit. Nėse ata qė pėrmbahen ligjit janė trashėgimtarė, atėherė besimi ėshtė i zbrazėt i pėrmbajtjes dhe premtimit vėnė jashtė forcės. Ligji prodhon zemėrimin. Por nuk ka ligj, nuk ka as shkelje. "

Romans 4: 13-15 SFB98

Vargu 13, Abrahami ishte shfajėsuar nėpėrmjet besimit ai besonte nė Zot dhe ishte i drejtė, ligji i tifozėve edhe nė kohėn e Abrahamit.

"Por Ligji gjithashtu erdhi me rastin do tė jetė aq shumė mė e madhe. Por aty ku mėkati ėshtė i tepruar, hiri ėshtė akoma edhe mė shumė "

Romakėve 5:20 SFB98

Por ne e dimė se ligji ėshtė i mirė nė qoftė se njeriu e pėrdor si duhet dhe tė kuptojė se kjo nuk ėshtė pėr tė drejtėt, por pėr tė pabesėt dhe tė rebelėt, ligėt dhe mėkatarėt, pėr tė pamėshirshmit dhe tė ndyrėt, pėr ata qė keqtrajtojnė babanė dhe nėnėn, pėr vrasėsit, pėr ata praktikuar kurvėrinė dhe homoseksualizmin, pėr robin tregtarėt, gėnjeshtarėt, tė rreme dhe pėr tė gjitha ato qė doktrinės reziston shėndoshė - "

Timothy 1: 8-10 SFB98

Ligji ėshtė i mirė, por pyetja ėshtė a arritur tė gėrmojnė tė gjitha 613 ekipe, pra me fjalė tė tjera, qė respekton ligjin, mėkati kurrė? Ose pėr shembull, nė qoftė se ju mbani e shtuna apo dhjetė, dhe mos ha mish derri dhe etj, si shteteve tė ligjit,

Dhe nė qoftė se ka shkelur njė nga ato 613, ju keni thyer ligjin tėrė? Atėherė numėrimin jo tė drejtė para Perėndisė, atėherė ju jeni njė nga ata qė janė

dėbuar dhe rebel, pabesi dhe mėkatari mm,

"Por kushdo qė qėndron pėr tė respektuar ligjin janė nėn mallkim. Ajo ėshtė shkruar: "I mallkuar ėshtė ai qė nuk kapem pėr gjithēka qė ėshtė shkruar nė librin e ligjit dhe tė bėjė ato". "

Galatasve 3:10 SFB98

"Ne argumentojnė se njeriu ėshtė i shfajėsuar nėpėrmjet besimit pa veprat e ligjit."

Romakėve 3:28 SFB98

"Ēfarė mund tė themi se ati ynė Abrahami, ka fituar me anė tė veprave? Nėse Abrahami ishte shfajėsuar nėpėrmjet veprave, ai ka diēka tė mburremi tė - por jo pėrpara Perėndisė. Pėr ēfarė thotė Shkrimi? "Abrahami i besoi Perėndisė, dhe kjo iu numėrua atij pėr drejtėsi." Ai qė punon pikė tė marrin pagėn e tyre, jo pėr hir por si diēka qė ai ka fituar. Por ai nuk vepron nuk besojmė nė atė qė deklaron tė paudhin, besimi i tij i numėrohet pėr drejtėsi. "

Romans 4: 1-5 SFB98

Ju qė ishit tė vdekur nė faje dhe nė natyrėn tuaj tė parrethprerė, ju gjithashtu ka ai dha jetė me Krishtin. Ai na ka falur tė gjitha veprat dhe kaloi jashtė premtim me kėrkesat e tyre dėshmojnė kundėr nesh. Ai ka marrė larg me ngulje atė nė kryq. "

Colossians 2: 13-14 SFB98

Jezusi ju ēliruar nga ligji, dhe ai gozhduar mėkatet tuaja nė kryq dhe tė paguar pėr to me gjakun e vet,

Pėr ligjin e jetės sė Shpirtit nė Jezu Krishtin mė ēliroi nga ligji i mėkatit dhe i vdekjes. Ajo ishte e pamundur pėr ligjin, i dobėt siē ishte pėr shkak tė mishit, Perėndia, duke dėrguar birin e vet, si flijim pėr mėkatin, ai qė nga pamja e jashtme ishte si njė njeri mėkatar, dhe Perėndia i tij, trupi i dėnoi mėkatin. "

Romans 8: 2-3 SFB98

Sepse Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e tij tė vetėmlindurin, qė, kushdo qė beson nė tė, tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme. "

Gjoni 3:16 SFB98

Jezusi Love You Ai jetoi nėn ligjin 100% tė si njė qenie njerėzore qė ju nuk do tė duhet tė veprojė dhe tė ruhen me anė tė besimit dhe hirit.

"Pse tundoni Perėndinė, dhe qafėn e dishepujve njė zgjedhė qė as etėrit tanė e as ne nuk mund ta mbajmė?"

Veprat 15:10 SFB98

Asnjė mish nuk do tė shfajėsohet para tij pėr veprat e ligjit. Sipas ligjit ne bėhemi tė vetėdijshėm pėr mėkatin. "

Romakėve 3:20 SFB98

Nėse ligji ka punuar. Besimi, ne nuk do tė jetė e nevojshme.

"Prandaj" tė besimit ", qė mund tė jetė me anė tė hirit dhe premtimin pėr tė qėndrojė e vendosur pėr tė gjithė pasardhėsit e tij, jo vetėm pėr ata qė i pėrkasin ligjit njerėzit, por edhe pėr ata qė kanė besimin e Abrahamit, i cili ėshtė ati i tė gjithė neve. "

Romakėve 4:16 SFB98

"Mėkati nuk do tė ketė mė pushtet mbi ju, sepse nuk jeni nėn ligj, por nėn hir."

Romakėve 6:14 SFB98

"Kėshtu edhe ju, o vėllezėr, me trupin e Krishtit janė tė vdekur pėr ligjin, qė i pėrkasin njė tjetėr, atij qė u ringjall prej tė vdekurit, qė t'i japim fryte Perėndisė."

Romans 7: 4 SFB98

Ju lutem lexoni tėrė Romakėve 7 (i rėndėsishėm)

Dhe qysh nga ditėt e Gjon Pagėzorit e deri tash mbretėria e qiejve nėnshtruar dhunės, dhe njerėzit e dhunės tmerr saj. Sepse tė gjithė profetėt dhe ligji kanė profetizuar deri te Gjoni "

Matthew 11: 12-13 SFB98

"Ligji dhe profetėt kishin kohėn e tyre deri te Gjoni. Qė atėherė, duke predikuar ungjillin e mbretėrisė sė Perėndisė, dhe tė gjithė ėshtė i kėrkoi pėr tė hyrė. "

Luke 16:16 SFB98

Pėr asnjė tjetėr fondacion mund dikush tė vė pėrveē atij qė ėshtė hedhur, Jezu Krishti. "

Korintasve 03:11 SFB98

Sepse, nė qoftė se Besėlidhja e parė do tė qe e patėmetė, nuk do tė ketė nevojė hapėsirė ​​pėr njė tė dytė. "

Hebrenjve 8: 7 SFB98

Besėlidhja e parė qė besėlidhjes sė Ligjit.

Njė e dytė Dmth Mėshiruesit Association.

Paēi hir dhe paqe nga Perėndia, Ati ynė, dhe nga Zoti Jezu Krisht. "

Philippians 1: 2 SFB98

Amen.

Danielle Gabriel Facebook .


Publicerades lördag, 14 december 2019 22:21:33 +0100 i kategorin Gästblogg och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 9 april 2020 09:26
Bed att Marlen får sådan stark syndanöd nu så hon ger pengarna tillbaka till mig.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp