Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Vdekja Botėrore Evangelist Reinhard Bonnke-sė

Miliona vizitoi takimet e tij dhe njerėzit ishin tė ruajtur gjithmonė.

Reinhard Boonke predikuar nė Afrikė.

Shumė njerėz u shpėtuan pas predikimin e tij dhe pastaj ai u lut pėr tė sėmurėt. Pastaj ai vjen pėrsėri nė grua nė karrocė, vuri dorėn lehtė mbi ballin e saj dhe tė udhėtimit tė saj mė pas, dhe ajo filloi tė ecė.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 7 december 2019 21:17

bota Evangelist

Reinhard Bonnke ishte njė evangjelist i krishterė botė dhe predikues. Ai filloi punėn e tij ungjillizuese nė vitet 1970 dhe pati takime nė ēadėr e madhe. Mė vonė, kur mbledhjet mori tė madhe ai u zhvendos jashtė nė fushėn e madhe. Nė Nigeri vizitoi miliona takimet e tij.

Reinhard Bonnke ishte 79 vjeē. Foto mė sipėr ėshtė nga vitit 2014 dhe ėshtė marrė nga Wikipedia.

Njerėzit ishin tė ruajtur gjithmonė

Unė kam dėgjuar Reinhard Bonnke predikuar disa herė dhe njerėz tė marrė gjithmonė tė ruajtura. Besohet se deri nė rreth 75 milionė pranuar Jezus Krishtin dhe u ruajt nga shėrbimi i tij ungjillizuese!

Ai predikoi nė fushatat e mėdha ringjalljes nė tė gjithė botėn, dhe ka punuar pėr 60 vjet si njė ungjilltari. Disa herė ka vizituar edhe Bonke Suedinė. Gjithashtu kėtu janė njerėz shpėtohen me anė tė shėrbesės sė tij.

Disa vite mė parė, kur unė shkova nė shkollė Biblės Rrėshajėve nė kishė Jönköping Pentecostal shkuam nė njė udhėtim tė klasės nė Evropėn Lindore, por njė ndalesė udhėtimi ynė me autobus nė qytetin Hannover nė Gjermani e bashkėkohore Perėndimore dhe pėr tė dėgjuar Reinhard Bonnke nė njė tubim fushate.

Gruaja nė karrocė

Shumė njerėz u shpėtuan pas predikimin e tij dhe pastaj ai u lut pėr tė sėmurėt. Pastaj kam vėnė re njė grua qė rrinte nė njė karrige me rrota. Ai vuri duart mbi ata qė kishin ardhur, kėshtu qė edhe gruan nė karrocė, dhe pastaj ai vazhdoi. Kam shikuar me shumė kujdes pėr tė parė nėse ēdo gjė ka ndodhur. Por asgjė nuk ndodhi.

Pastaj ai vjen pėrsėri nė grua nė karrocė, vuri dorėn lehtė mbi ballin e saj dhe tė udhėtimit tė saj mė pas, dhe ajo filloi tė ecė. Ne ishim nė udhėtim ishin tė habitur nė mėnyrė tė qartė dhe nuk mund tė besojnė sytė tanė. Unė nuk e di se ēfarė ishte e gabuar me tė, por unė e di ajo u ngrit dhe shkoi.

Fitoi miliona pėr Jezu Krishtin

Lideri suedeze Pentecostal Daniel Alm shkruar nė Twitter :

"Reinhard Bonnke fitoi miliona pėr Krishtin. I vlerėsuar atė shumė. Ai ishte njė predikues klasike Pentecostal. Mbaj mend kur kam dėgjuar tė tij nė Berlin, Suedi dhe nė fund tė vitit 2018 nė Helsinki. Prehet nė paqe, z" Ich bin Evangjeliste! " .

Sot, evangjelist shtėpi Reinhard Bonnke i Jezusit pas kryerjes ungjilltarit e tij vepėr tė mirė!


Publicerades lördag 7 december 2019 21:17:55 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Jesus Kristus är densamme idag


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 01:58
Herre jag ber, låt den unge mannen återkomma. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp