Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Join bönekedjan

Kjo javė ėshtė e nevojshme adhuruesit! 

Sverigebön. 

Javėn e fundit tė ēdo muaji ėshtė tė krishterėt tė cilėt do tė marrin pėrgjegjėsi, dhe ėshtė e rėndėsishme qė kjo javė ėshtė e mbuluar nė mėnyrė qė asnjė bönekedjan thyer.


Av Holger Nilsson
måndag, 28 oktober 2019 15:42
Gästblogg

zinxhir lutja

Ngritur tani dhe tė bėjė njė kontribut tė rėndėsishėm!

Qė nga 1 shtatori, kėshtu qė kanė njė zinxhir lutje filloi me lutje rreth orėn pėr 1 vit. Ka kisha tė ndryshme dhe organizata tė krishtera pėrgjegjės pėr shumicėn e kėtyre Retreats lutjes.

Tė krishterėt individuale

Por javėn e fundit tė ēdo muaji ėshtė tė krishterėt tė cilėt do tė marrin pėrgjegjėsi, dhe ėshtė e rėndėsishme qė kjo javė ėshtė e mbuluar nė mėnyrė qė asnjė bönekedjan thyer. 

Tani pėr kėtė javė ėshtė i nevojshėm pėr shkak se adhuruesit qė tė regjistroheni nė kėtė listė.

Sign up nė listėn e

Kėtu ėshtė njė lidhje ku ju mund ta bėni kėtė: 

"Java 44. Java e Lutjes nė tetor duke u pėrqėndruar nė familje. Regjistrohu bönetimmar tuaj kėtu."

Ju kurrė nuk mund tė keni pėrjetuar kėtė - regjistroheni nė listė dhe tė pėrjetojnė bekimin e marrjes sė pėrgjegjėsive nė lutje pėr vendin tonė - kjo mund tė shpėtojė Suedinė.


Publicerades måndag, 28 oktober 2019 15:42:39 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Bli inte överraskad - Holger Nilsson


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 15:02
Be så att jag inte får huvudvärk ev migrän med dubbelsende och ögonflimmer

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp