DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Butik  | Christer Åberg | TV | Faqja e lutjes | Pyetja  | Kuti shkrimi | Bisedė | Email i lexuesit | Shkruaj | Media | Info | kėrkim

A tė krishterėt nuk kundėrpeshė kundėr sė keqes nė shoqėri?

Autoritetet kanė qenė tė detyruar pėr tė mbyllur burgjet, dhe madje edhe burgjet Riva, njerėzit kanė qenė tė modės nga Jezusi transformuar jetėn e tyre.

Peshkatarėt mbajė ekuilibrin.


Av Sven Thomsson
torsdag, 19 september 2019 19:13
Läsarmejl
Ne dridhem kur kemi ulur nė frontin e TV dhe tė shohin tė gjithė dhunėn e, tė gjitha degjenerimin e, krimin dhe kėshtu me radhė. Kur ne shikojmė nė luftė me imazhet e organeve dhe njerėzit qė brohoritnin nė pikėllim pėr tė afėrmit e vrarė gjakderdhje e di ne e fuqisė pėr tė ardhur keq pėr momentin. Ne themi, "Oh, sa e tmerrshme, e tmerrshme", kur ne shohim dhe dėgjojmė kėtė lajm tė tmerrshėm.

Por, ėshtė se tė gjithė angazhimi kemi arritur? Ne le veten tė jenė tė kėnaqur me tė? Ēfarė jemi ne tė krishterėt qė tė jetė njė kundėrpeshė pėr tė gjitha mbrapshtitė?

Kam dėgjuar nga vendet ku ėshtė Fryma e Zotit do tė ndodhte. Ku njerėzit agjėronin, qau dhe i klitha Perėndisė pėr pushtet ringjallje. Zoti e dėgjoi lutjen e tyre dhe kam parė lotėt e tyre dhe e dėrgoi ringjalljen fuqishėm.

Fryma e Shenjtė ka punuar aq fuqishėm qė jo vetėm "njerėzit e zakonshėm mirė" janė ruajtur, por edhe tė dehur, tė varur nga droga dhe kriminelė.

Shpėtimi ėshtė zhvendosur kėshtu nė thellėsinė e kėtyre njerėzve tė varfėr, ata bėhen krejtėsisht e lirė tė dy veset dhe krimit.

Autoritetet kanė qenė tė detyruar pėr tė mbyllur burgjet, dhe madje edhe burgjet Riva, njerėzit kanė qenė tė modės nga Jezusi transformuar jetėn e tyre.

Por ne ēfarė jemi tė krishterė tė rehatshme nė Suedi? A jetojmė nė mėnyrė qė ne mund tė formojnė njė kundėrpeshė ndaj mėkatit dhe tė keqes? Shrugging ne vetėm mbi supet pėr njė kohė, pasi kemi parė njėsitė mjerueshme nė "Raportin" dhe "aktuale"?

Ne luftojnė nė lutje kundėr ēdo e keqe, mėkatit dhe ndotje qė me bollėk nė kėtė vend? A jemi tė gatshėm tė sakrifikojmė veten nė bönekampen pėr tė arritur njė rend tjetėr tė gjėrave. Ne duhet tė kuptojmė se Perėndia dėshiron qė ne tė jetė "roje nė mur"

Nė Ezek. 13: 5 ne gjejmė kėto fjalė tė rėnda dhe sfiduese:

"Ju nuk jeni ngjitur mbi tė ēara dhe as ndėrtuar ndonjė mur rreth shtėpisė sė Izraelit, nė mėnyrė qė ajo ka qenė nė gjendje pėr tė rezistuar nė betejėn nė ditėn e Zotit."

Ne gjithashtu lexuar nė Ezekieli. 22:30:

"I kėrkoj nė mesin e tyre, qė duhet tė ndėrtonte njė mur dhe tė qėndrojė nė dilte pėr zot vendit, qė unė tė mos e shkatėrroja; por nuk e gjeta. "

Unė nuk e di Zotin, Perėndia mund tė japė dorėheqjen, por nė fakt ajo duket kėshtu qė kur ai Jepen thotė, "por nuk e gjeta." Ēfarė tragjedie! Zoti pret qė ne tė ngrihen dhe pėrzihen. Ai gjen dikė nė Suedi? Jo, jo! Shumica e tė krishterėve nė gjumė hir tė vakėt gjumė tė thellė.

Nuk ka pothuajse asnjė njeri qė do tė "qėndrojnė nė boshllėk" nė mbrojtje tė atdheut tonė tė dobėt dhe tė popullit tonė. Pėrgjegjėsia qėndron rėndė mbi ne tė krishterėt. Ne duhet tė bėjmė si tė Abrahamit. Ai "erdhi mė afėr Zotit", kur ai e pyeti se Sodoma do tė jetė i shpėtuar.

Ajo thotė se nė fillim tė vargut 2 nė njė himn tė vjetėr nga Lars Linderot:

"Pengesat janė tė shumta, po rezistonin shpirtin tim. Satani nuk ėshtė hir qė tė kėnaq. String deri pėrpara ēdo gjė qė do tė pengojė pus tuaj. Braktisin puseve nė botė.Publicerades torsdag, 19 september 2019 19:13:46 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

ANNONS:Världen idag

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


Dagens datum

V 08, söndag 28 februari 2021 kl 22:12

Dagens namn

Maria

Dagens bibelord

“Gud har inte gett oss modlöshetens ande, utan kraftens, kärlekens och självbehärskningens Ande.” (2 Timothy 1:7)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Maria. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 27 februari 2021 12:27
Behöver vänner! Familjen behöver möta Jesus Kristus.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

↑ Upp