DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Bönesidan Kristen media Skrivklåda Om Info

Direkt från Apg29

transformimi Uppryckandets

Ata që kanë vdekur në Krishtin do të dalin nga varret e tyre në borisë. Ata do të transformohet me ne që jetojmë.

transformimi Uppryckandets

Transformimi do të jetë jashtëzakonisht e shpejtë. Kjo do të ndodhë ", në një moment, në një çast". Teksti themelor shprehur në një tani "një atomo", e cila përkthehet si "kohë të pandashme," në një moment (një ofthalmú pjekur) "më shpejt se syri mund të injoroj."

Av: Sven Thomsson
måndag 30 september 2019 02:35 📧

jashtëzakonisht

Ne që besojnë dhe bëjnë momentin Rrëmbimi ndodh, së bashku me ato që lindin transformuar. Transformimi do të ndodhë ", në një moment, në një moment, në tingullin e burisë së fundit." Pali shkruan për këtë dhe ne lexojmë në KJV, 1 Korintasve. 15: 51-53:

"Ja, unë po ju them një të fshehtë: të gjithë nuk do të vdesim, por të gjithë do të shndërrohemi në një moment, në injoroj një sy në burisë së fundit. Sepse do të bjerë buria, të vdekurit do të ngrihen dhe do të transformohet. Për këtë që prishet duhet të vishen veten me mosprishjen dhe ky i vdekshëm të vishen në pavdekësi. "

Kur briri të fundit tingëllon, kjo është sinjal se të vdekurit do të ringjallen. Ata që kanë vdekur në Krishtin do të dalin nga varret e tyre në borisë. Ata do të transformohet me ne që jetojmë.

Transformimi do të jetë jashtëzakonisht e shpejtë. Kjo do të ndodhë ", në një moment, në një çast". Teksti themelor shprehur në një tani "një atomo", e cila përkthehet si "kohë të pandashme," në një moment (një ofthalmú pjekur) "më shpejt se syri mund të injoroj."

vendbanimi ynë tokësor

"Ky trup që prishet" i referohet atyre që kanë vdekur, ndërsa "të vdekurit" i referohet atyre që janë duke jetuar. ? 2 Kor. 5: 1-5 jep përgjigjen:

"Por ne e dimë qoftë se kjo çadër që është banesa ynë tokësor është thyer, kështu që ne kemi një godinë nga Perëndia, një shtëpi që nuk është bërë me duar, të përjetshme në qiej. Sepse në këtë çadër ne psherëtijmë shumë, dhe dëshiron të jetë i mbuluar me banesën tonë qiellore, për një herë ne jemi të veshur në të ne nuk do të gjendet zhveshur. Sepse ne që jemi në këtë çadër psherëtin dhe të rënduar, jo sepse ne duam të jetë i zhveshur, por të veshur gjatë, në mënyrë që vdekshme të përpihet nga jeta. Por ai që na ka përgatitur për këtë është Perëndia, si një premtim, ai na ka dhënë edhe Shpirtin. "

Një tendë është disi i dobët, një e përkohshme, vendbanim i përkohshëm. Në një jetë të mbushur me gjyqe, ne psherëtimë dhe etur për atë kohë së shpejti do të jetë brenda kur Perëndia i jep fund jetës këtu dhe të vendos mbretërinë tënde.

Transformimi është përshkruar edhe në Phil. 3: 20-21

"Por qytetëria jonë është në qiejt, prej ku edhe presim Shpëtimtarin, Zotin Jezu Krisht, i cili do ta transformojë trupin tonë të përunjur, që ata do të jenë si trupin e tij të lavdishëm, nga forca me të cilën ai është në gjendje për të mposhtur të gjitha gjërat."

Ne psherëtin e dëshira të jetë i veshur në trup qiellor, e cila është lavdia e trupit të Jezusit. Shpresa jonë është për të shmangur pasur nevojë të shtyrë dhe në vend të marrë överkläda ne me lavdinë e trupit. Dhe kjo është pikërisht ajo që Zoti ka përgatitur për ne. Kur shenjtorët veshur në lavdinë e trupit, ata që nuk janë besimtarë të jenë të zhveshur dhe të mbajnë më turpin. Sepse ne jemi qytetarë qiellorë, trupi ynë i lavdishëm, kostum kombëtar të cilat ne duhet të mbajnë në botën qiellore.

Sven Thomsson


Ditt stöd behövs

Stöd Apg29 genom att swisha in 29 kronor till 072 203 63 74.

Tack!


ANNONS:
Himlen TV7

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


DAGENS

Dagens datum

Vecka 30, måndag 26 juli 2021 kl. 21:16

Dagens bibelord

“[Trons människor] Tron är en övertygelse om det man hoppas, en visshet om ting som man inte ser.” (Hebrews 11:1)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också . Jag ber att människor ska ta emot Jesus och bli frälsta. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


Så här blir du frälst - räddad

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?

Ja!Fadern, Sonen och den Helige Ande är ett

Dessa tre är ett

Bibeln är mycket tydlig. Fadern, Sonen och den helige Ande är tre - och dessa tre är ett!


Jesus var jämlik Gud, blev människa, dog på korset och Gud upphöjde honom

Var så till sinnes som också Kristus Jesus var, vilken, då han var i Guds gestalt, inte ansåg det som en rövad skatt att vara jämlik Gud, utan utgav sig själv, och tog på sig en tjänares gestalt, och blev lik oss människor. Och sedan han hade trätt fram som en människa ödmjukade han sig själv och blev lydig intill döden, ja, intill döden på korset. Därför har också Gud upphöjt honom och gett honom ett namn som är över alla namn, för att i Jesu namn alla knän ska böja sig, deras som är i himlen och på jorden och under jorden, och för att alla tungor ska bekänna att Jesus Kristus är Herren, Gud, Fadern, till ära. (Fil 2:5-11)


Själavårdssamtal

Behöver du gratis vägledning och själavårdssamtal?

☎️ 0381-77 30 80

  • Måndagar 18.00-20.00
  • Tisdagar 09.00 -11.00
  • Onsdagar 09.00-11.00
  • Torsdagar 18.00-20.00

"Det enda som bär är Jesus. Det har Christer Åberg fått uppleva genom livets tuffa utmaningar. Christer är bloggare och författare och driver bland annat apg29.nu". - himlen.tv7


Christer Åbergs böcker

Den längsta natten och Den oönskade

Om Christer Åberg


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 24 juli 2021 11:40
Tack, gode Gud för vad du redan har gjort för mig, men Herre, jag behöver Dig hela tiden !


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

Translate

↑ Upp