Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Pėr familjen time tė dashur dhe miqtė

A nuk e besojnė se tė huajt erdhėn dhe na mori. Kjo nuk ėshtė e vėrtetė.

Love Letter.

Ajo qarkullon "lėnė pas shkronjat" SHBA. Njė letėr tė dėrguar tė dashurit e tyre qė nuk janė tė krishterė tė mundėsojnė ata pėr tė fituar njohuri pėr ditėt e ardhshme kur Rrėmbimi mund tė ndodhė. Kam marrė kėtė letėr nga njė lexues i cili ka qenė i pėrkthyer nė suedisht dhe unė do ta publikojė atė kėtu.


Av R M
onsdag, 23 oktober 2019 11:41
Läsarmejl

Pėr familjen time tė dashur dhe miqtė.

Informacioni I dėrguar ėshtė nė lidhje me ngazėllim e kishės qė unė besoj me gjithė zemėr ėshtė i pashmangshėm.

1 Th 4: 13-18

13 Por unė nuk dua, o vėllezėr, qė ju tė mos edini pėr ata qė kanė fjetur, qė tė mos trishtoheni si tė tjerėt qė nuk kanė shpresė.

14. Sepse, po tė besojmė se Jezusi vdiq dhe u ringjall, kėshtu Perėndia do tė sjellė ata qė kanė fjetur nė Jezusin me tė.

15. Pėr kėtė ne ju them me fjalėn e Zotit, se ne tė gjallėt dhe tė mbeten deri nė ardhjen e Zotit, asgjė nuk duhet tė vijė pėrpara atyre qė kanė fjetur.

16. sepse Zoti vetė do tė zbresė nga qielli me njė britmė komandues, me zė kryeengjėlli dhe me borinė e Perėndisė, dhe i pari qė vdiqėn nė Krishtin do tė ringjallen.

17. Pastaj ne tė gjallėt dhe tė mbeten do tė rrėmbehemi bashkė me ata mbi retė, pėr tė dalė pėrpara Zotit nė ajėr. Dhe kėshtu do tė jemi pėrherė bashkė me Zotin.

18. Prandaj, tė inkurajojnė njėri-tjetrin me kėto fjalė.

Nė njė moment, nė 1/40 e njė tė dytė, ata qė kanė dorėzuar jetėn e tyre dhe tė pranuar Jezus Krishtin si Zot dhe Shpėtimtar do tė zhduket nga kjo botė, dhe kjo do tė ndodhė nė ēdo kohė. Si mund tė dini pėr sigurt se ju jeni tė shpėtuar?

Romakėve 10: 9-10

9. Pėr po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh.

10. Pėr me besim nė zemėr ėshtė drejtėsia, dhe me rrėfim gojė do tė ruhen.

Shkuarja nė kishė, tė shėrbejė dhe tė bėjė tė mirė nuk do tė tė shpėtojė. Ju nuk jeni tė shpėtuar me anė tė veprave tė mira, ju jeni tė shpėtuar pėr vepra tė mira. Pėr tė qenė njė "njeri i mirė" nuk do tė tė shpėtojė. Ju duhet tė pranojė personalisht Jezusin si Shpėtimtarin tuaj. Ka kaq shumė shkrime mbi kėtė. Shumė prej jush kanė dėgjuar pėr ngazėllim "Rapture" dhe disa kanė menduar edhe ose ka thėnė, "nėse kjo ndodh unė do tė pendohen dhe tė kthehen tek Krishti si". 

Mė lejoni tė shpjegoj se ēfarė ėshtė gati tė ndodhė nė tė ardhmen shumė tė afėrt. Ndėrsa Bibla thotė se ne nuk e dini as ditėn as orėn, ėshtė e qartė se ne e njohim sezon dhe ne jemi nė momentet e fundit nė fund tė kėtyre ditėve. Sė shpejti, besimtarėt e vėrtetė tė rrėmbehemi "raptured". 

Paramendoni, nėse do, se miliona apo edhe njė miliard njerėz tė zhduket nga faqja e dheut. crashes aeroplan, crashes makinė, tė gjitha gratė shtatzėna nuk ka mė barrė pėr shkak se fėmijėt e tyre janė tė palindur rrėmbehen aq shumė kaos.

Kur kjo ndodh, ju e dini se "Rrėmbimi" ka ndodhur dhe ju kanė lėnė prapa.  A nuk mendoni se tė huajt erdhėn dhe na mori. Kjo nuk ėshtė e vėrtetė.

Por ka ende shpresė. First ... Mos e merrni asnjė njoftim tė ēdo lloji mbi ballin tuaj ose nė anėn pa marrė parasysh ēfarė. Nėse e bėni kėtė, ju nuk mund tė ruhen dhe janė tė humbur pėrgjithmonė. 

Tani gjėrat do tė shkojnė larg. Antikrishti do tė vijė nė skenė dhe tė pretendojė tė jetė e mirė pėr tė ndihmuar pėr tė bėrė ēdo gjė tė drejtė pėrsėri. Ai do tė konfirmojė njė traktat paqeje me Izraelin, dhe do tė ketė paqe botėrore pėr njė kohė tė shkurtėr. Ajo do tė jetė njė mashtrim i madh pėr tre vjet e gjysmė para shtrėngimit tė madh e tre vjet e gjysmė. E gjithė shtatė-vjeēar mundimi ... qė do tė jetė e tmerrshme.

Dorėzohet jetėn tuaj pėr Jezu Krishtin tani. Pranojnė Atė si Zotin dhe Shpėtimtarin tuaj.  Kjo ėshtė shpresa juaj e vetme. Pėr fat tė keq, ju ndoshta do tė jetė pre koka, nėse ata tė kuptova, por ju duhet tė refuzojnė tė marrin damkėn e bishės, ose ēdo gjė qė ju do tė kalojnė pėrjetėsinė nė ferr. Kjo ėshtė shumė serioze. 

Antikrishti do tė zbatojė njė rend botėror dhe damkėn e bishės. Ju nuk do tė jetė nė gjendje tė blejė ose tė shesė pa kėtė shenjė. Unė besoj fuqimisht se markė mund tė jetė patate tė skuqura RFID nė ballin apo tė djathtė, ose njė tatuazh tė ēdo lloji, qė nuk mund tė hiqet. Unė gjithashtu besoj se kjo do tė ndryshojė ADN tuaj. Ashtu si gjigantė, hibride tė engjėjve tė rėnė dhe grave nga kapitullin e gjashtė tė Zanafillės ndryshuar ADN e tyre. Damkėn e bishės do tė bėjė tė njėjtėn gjė.

Vatikani ka Lucifer projektit / teleskop nė malin Graham nė Arizona ku kanė raportuar kontakt me inteligjencėn huaj. Ata nuk janė tė huaj. Nuk ka tė huaj. Ata kanė rėnė engjėj. 

Dhe unė mendoj se ka njė skenar i fortė shpjegon se pse besimtarėt do tė ketė shkuar dhe tė huajt supozohet do tė shfaqen dhe tė shpjegojė veten tė jetė inteligjencė superiore ose tė jenė paraardhėsit tanė dhe Krijuesi dhe se ata kishin pėr tė hequr ata tė cilėt janė zhdukur, e cila janė tė krishterė tė vėrtetė. 

Papa i tanishėm, Papa Francis, nėse jo profeti i rremė, ėshtė me tė vėrtetė paraardhės. Kėshtu ... sė shpejti Rrėmbimi do tė ndodhė. 

Mos prisni. Merre Jezusin tani. Nėse ju nuk e bėni dhe kemi humbur mos harroni atė qė kam ndarė. I dua, dhe mė e rėndėsishmja,

Jezusi ju do dhe vdiq pėr ju nė mėnyrė qė ju mund tė ketė jetė tė pėrjetshme. Nėse ju gjeni se ju do tė lihet prapa, bisedoni menjėherė Jezusit. Ju nuk do tė shpėtojnė tmerret qė do tė vijnė mbi tokė, apo vdekje, por ju do tė trashėgojė jetė tė pėrjetshme. 

Nėse ju nuk e pranoni Jezusin dhe vdesin, ju do tė kalojnė pėrjetėsinė nė ferr. Dhe nė qoftė se ju merrni damkėn e bishės, ju jeni dėnuar pėrgjithmonė pa shpresė. Ju do tė kalojnė pėrjetėsinė nė ferr.

Romakėve 10: 9-10

Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh.

Pėr me besim nė zemėr ėshtė drejtėsia, dhe me rrėfim gojė do tė ruhen.

Besojnė nė Jezusin. Prano dhuratėn e Tij falas tė shpėtimit. Pyesni dhe merrni Jezusin tani.

Pyesni diēka si:

"Jezus, unė tė kuptojė se unė jam njė mėkatar. Unė besoj se ju vdiq pėr mėkatet e mia. Unė ju pranoj si Shpėtimtarin tim. Nė emrin e Jezusit, Amen."

I kėrkoj bekimet e Tij mbi ju dhe qė ju tė gjithė tė vijnė nė njohurinė kursimit tė Jezusit.

Shpresoj qė u njohėm nė qiell.

Dashuria nė Kristus❣️Publicerades onsdag, 23 oktober 2019 11:41:01 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 19 oktober 2020 13:39
Fader, jag älskar Jesus och ber varje dag, försöker göra mitt bästa, men ändå är jag så ledsen och ensam med ett sjukt barn som alla spottar på, mycket ledsen och utanför. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp