DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Bönesidan Chatt Kristen media Skrivklåda Om Info

Läsarmejl

Rezultati i vendimit në Bruksel: BE bëhet një superyll

Atëherë paralajmëruam një superyll të ardhshëm. Tani titulli në Aftonbladet është një konfirmim për këtë, 18 vjet më vonë - por më mirë vonë se kurrë.

Rezultati i vendimit në Bruksel: BE bëhet një superyll

Foto: Aftonbladet.

Nëse shikoni vetëm nga një këndvështrim njerëzor, mund të përfshiheni dhe duartrokitni çfarë po ndodh, por ata që besojnë në fjalët profetike të Biblës shohin diçka tjetër. Shtë kaq e rëndësishme të besosh në fjalën profetike të Zotit, të mos e injorosh atë dhe të mos fillosh të flasësh për spekulime dhe interpretime sapo të paraqitet fjala profetike. Kjo mund të bëhet deri në ditën kur bie perde dhe hapen sytë. 

Av: Holger Nilsson
torsdag 23 juli 2020 23:09 📧

Denna artikel är ett läsarmejl/gästblogg vilket innebär att åsikterna är skribentens egna!

Sundim i fuqisë së madhe në territorin e Perandorisë së Lashtë Romake

Ky është rezultati i vendimit të marrë në Bruksel. Ishte një hap historik dhe jo më pak një hap profetik drejt përmbushjes së asaj që kanë paralajmëruar profecitë do të vijnë. (Fotografi nga Aftonbladet dhe Världen Idag.)

Ndërsa njerëzit e Evropës janë me pushime në shumë vende, u mor një vendim mbi kokat e tyre që shumë nuk e kuptuan shtrirjen e tyre. Edhe të krishterët që nuk kujdesen për fjalën profetike nuk e kishin idenë.

Ajo që është shpallur që kur është shkruar komenti i parë për Librin e Zbulesës është paralajmëruar për një perandori të madhe fuqie në territorin e Perandorisë së Lashtë Romake, ne e kemi atë tani - BE. Do të ndodhte në kohën ekstreme, ku jemi tani.


Ndërsa shumë flasin për BE-në si një projekt paqeje, kjo po ndodh. Me bisedën e bashkëpunimit për paqen midis vendeve të Evropës, ju mund t'i bashkoni masat - të gjithë duan paqen. Por askush nuk e di se çfarë do të thotë produkti përfundimtar i kësaj ndërtese të madhe.

Sytë profetikë

Nëse shikoni vetëm nga një këndvështrim njerëzor, mund të përfshiheni dhe duartrokitni çfarë po ndodh, por ata që besojnë në fjalët profetike të Biblës shohin diçka tjetër.

Shtë kaq e rëndësishme të besosh në fjalën profetike të Zotit, të mos e injorosh atë dhe të mos fillosh të flasësh për spekulime dhe interpretime sapo të paraqitet fjala profetike.

Kjo mund të bëhet deri në ditën kur bie perde dhe hapen sytë. Nuk është qëllimi ynë atëherë të kuptojmë se çfarë ka ndodhur - ne duhet të kemi sy profetikë dhe të shohim se çfarë po ndodh tani.

Mungesë e madhe e profetëve

Në një mungesë të madhe të profetëve në vendin tonë, "gurët mund të flasin". Tani Göran Greider e ka bërë atë në Aftonbladet më 22 korrik. Ai shkruan një artikull me titullin: "Tani superstati po ndërtohet". Ai flet për shtrirjen e kësaj: “Kështu që unë nuk jam unë që dridhem. Kjo është terreni. "

Ai më tej shkruan: "Shumë njerëz që pohojnë lindjen e këtij shteti të ri të BE-së janë të lumtur që, për shembull, nacionalizmi suedez" u rrah "- por nuk e shohin që ata vetë sillen ashtu si nacionalistët me gjak të plotë, të cilët papritmas festojnë lindjen e një shteti gjigant, Evropa e Bashkuar Shtetet "

Shkruar shumë artikuj

Në Flammor kemi shkruar shumë artikuj në lidhje me zhvillimin në Evropë gjatë viteve pas saj, rreth 50 nga këto janë në faqen tonë nëse shtypni butonin e BE-së. Më poshtë është një nga artikujt që kemi shkruar në 2002.

Atëherë paralajmëruam një superyll të ardhshëm. Tani titulli në Aftonbladet është një konfirmim për këtë, 18 vjet më vonë - por më mirë vonë se kurrë.

Holger Nilsson


Ditt stöd behövs

Stöd Apg29 genom att swisha in 29 kronor till 072 203 63 74.

Tack!


Kommentarer

ANNONS:Världen idag

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


DAGENS

Dagens datum

Vecka 25, fredag 25 juni 2021 kl. 09:07

Dagens bibelord

“Eller kan någon gömma sig på ett så hemligt ställe att jag inte ser honom? säger HERREN. Är inte jag den som uppfyller himmel och jord? säger HERREN.” (Jeremiah 23:24)

Dagens namn

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också . Jag ber att människor ska ta emot Jesus och bli frälsta. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


Så här blir du frälst - räddad

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?

Ja!Fadern, Sonen och den Helige Ande är ett

Dessa tre är ett

Bibeln är mycket tydlig. Fadern, Sonen och den helige Ande är tre - och dessa tre är ett!


Jesus var jämlik Gud, blev människa, dog på korset och Gud upphöjde honom

Var så till sinnes som också Kristus Jesus var, vilken, då han var i Guds gestalt, inte ansåg det som en rövad skatt att vara jämlik Gud, utan utgav sig själv, och tog på sig en tjänares gestalt, och blev lik oss människor. Och sedan han hade trätt fram som en människa ödmjukade han sig själv och blev lydig intill döden, ja, intill döden på korset. Därför har också Gud upphöjt honom och gett honom ett namn som är över alla namn, för att i Jesu namn alla knän ska böja sig, deras som är i himlen och på jorden och under jorden, och för att alla tungor ska bekänna att Jesus Kristus är Herren, Gud, Fadern, till ära. (Fil 2:5-11)


Själavårdssamtal

Behöver du gratis vägledning och själavårdssamtal?

☎️ 0381-77 30 80

  • Måndagar 18.00-20.00
  • Tisdagar 09.00 -11.00
  • Onsdagar 09.00-11.00
  • Torsdagar 18.00-20.00

"Det enda som bär är Jesus. Det har Christer Åberg fått uppleva genom livets tuffa utmaningar. Christer är bloggare och författare och driver bland annat apg29.nu". - himlen.tv7


Christer Åbergs böcker

Den längsta natten och Den oönskade

Om Christer Åberg


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 25 juni 2021 00:33
Ge mig vishet Gud!

Senaste kommentarer

Christer Åberg:


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

Translate

↑ Upp