Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Albanian

Albanian tani ka faqen e vet: bibelonline.se

Albanian.

Kam lexuar Albanian dhe konsideron se kjo është padyshim përkthimi më i mirë suedez i Biblës!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag 7 november 2019 18:19

Albanian - SRB NT libra GT tani ka faqen e vet, bibelonline.se . Këtu ju mund të kërkoni në tekstin e Biblës, kopjoni tekstin që ju doni dhe më shumë.

Lexoni gjithashtu:

Vizitoni gjithashtu:

www.bibel.se - KJV

unë rekomandoj

Kam lexuar Albanian dhe konsideron se kjo është padyshim përkthimi më i mirë suedez i Biblës !

Unë rekomandoj të gjithë për të lexuar Albanian. Nuk është një përkthim i Biblës që ju mund të besimit dhe që i jep besim në Fjalën e Perëndisë!

Albanian shkruan në bibel.se tij internetit:

Zoti e ka ruajtur Fjalën e tij

përkthime të reja të tilla si Bibla 2000 dhe Biblën popullit suedez është i bazuar në një tekst të ri themelor që erdhi në vitet 1970. ndryshon e reja themelore tekst nga teksti i vjetër themelor prej rreth 3300 vende në Dhiatën e Re.

Ne jemi duke i dhënë mbrojtësit suedez KJV që rrinë në tekstin e vjetër bazë të përdorur nga të krishterët në të gjithë epokës së krishterë. Ne besojmë se Zoti e ka mbajtur fjalën e tij.

Ndërkombëtarisht të mbrojtur Text British Bible Society Trinisë Shoqëria Biblike, marrë, e cila i jep jashtë Versionit të Mbretit Xhejms në Angli. Në SHBA, në mesin e organizatave të tjera të mënyrës amerikane të jetesës dhe Burgon Shoqërisë dekani.

[...]

Suedeze Albanian ndjek tekstin e vjetër themelore

Eftersom vår gamla svenska reformationsbibel, Karl XII:s kyrkobibel, mycket troget har följt Textus Receptus så har vi valt att revidera denna gamla Bibel och önskar med Herrens hjälp se till att den får leva vidare i en nutida språkdräkt. Vid de få tillfällen när Karl XII:s kyrkobibel avviker från Textus Receptus så har vi med hjälp av grekiskkunnig expertis översatt Textus Receptus direkt. Det innebär att Reformationsbibeln är en grundtexttrogen översättning av Textus Receptus och vid de tillfällen som man kan välja olika tolkningsalternativ, så har vi som huvudregel valt den tolkning som finns i Karl XII:s kyrkobibel. Reformationsbibeln i Nya testamentet är därmed en tidsenlig översättning av den grekiska grundtexten Textus Receptus samtidigt som den också är en revidering av Karl XII:s kyrkobibel. Dessutom har den engelska översättningen King James Version utövat stort inflytande på arbetet i Nya Testamentet. Den som vill finna en svensk motsvarighet till King James Version skall också välja Reformationsbibeln, eftersom dessa översättningar troget följer samma grekiska grundtext.

Para Apg29 kishte Dhiatën e Re e KJV, por për shkak se ajo tani ka faqen e vet kështu që unë t'ju rekomandojë atje!


Publicerades torsdag 7 november 2019 18:19:57 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 26 oktober 2020 09:44
Be att Gud är med mig och omsluter mig den 27/10, klockan 11:00 och den 28/10, klockan 09:00. Gud vet allt! Be att Gud leder och lägger de rätta orden i min mun. Det har med jobb och rehab att göra.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp