Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Profetizon Asterix në 2017 e koronavirusi?

Në librin komik Asterix dhe garën e madhe nga 2017 e njohur si një prej garuesve për koronavirusit.

Asterix dhe garën e madhe.

Foto: Nga albumi Asterix dhe garën e madhe.

Një prej garuesve në libër komik Asterix dhe garën e madhe e cila u botua në vitin 2017 në Suedi quajtur vetëm koronavirus, dhe madje "Coronavirus e Madhe" dhe ndihmësit e tij të quajtur Bacillus.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 22 mars 2020 23:10

Picture of Asterix dhe garë e madhe.

"The Coronavirus e madhe"

Një prej garuesve në libër komik Asterix dhe garën e madhe e cila u botua në vitin 2017 në Suedi quajtur vetëm koronavirus, dhe madje "Coronavirus e Madhe" dhe ndihmësit e tij të quajtur Bacillus.

Kjo është padyshim shaka, por nuk mund të jetë drejtpërdrejt fun sot, duke pasur parasysh se çfarë po ndodh në botë me rastin e koronavirusi Covid-19.


Nga libri komik Asterix dhe garën e madhe.

Profecia?

Unë nuk e kam lexuar të gjithë serielabumet, por vetëm erdhi në kontakt me disa foto nga web.

Por unë sinqerisht nuk mendoj se kjo është një profeci apo parashikim i koronavirusi Covid-19 që ka goditur botën në 2020.

familja Coronavirus

Covid-19 i takon familjes coronavirus, kështu koronavirus sigurisht, ishte i njohur në vitin 2017, kur albumi seri krijuesi shaka në lidhje me të.

Por duke pasur parasysh situatën aktuale, kjo nuk është e çuditshme për të thënë aspak tronditur kur një takime seri.


Mbulesa e Asterix dhe garë e madhe.

Jezusi i mbarti sëmundjet tona

Karakteri në Asterix dhe garë e madhe e quajtur "Coronavirus i Madh" dhe ju mund të mendoni se koronavirus Covid-19 është i madh, i cili në parim mund të mbyllë një botë të tërë.

Është vetëm vendet afrikane që duket të jetë i kursyer nga ajo. por koronavirus nuk është e madhe! Nuk është një virus i vogël - një virus të padukshëm - si Jezusi kohë më parë kanë qenë të mundur në kryq e Kalvarit!

Kur Jezusi vdiq në kryq ai lindi, me përjashtim për mëkatet tona, madje edhe sëmundjet tona! Në kryq, Jezusi e mundi djallin dhe të gjithë demonët e tij.

Jezusi u ngjall nga të vdekurit dhe jeton sot. Tani nuk ka shpëtim dhe shërim në emrin e tij!

Merre Jezusin

A keni pranuar Jezusin? A jeni i shpëtuar? Është koha për ju për të marrë atë tani, nëse ju nuk jeni.

Marrin Jezusin sot si Zotin në jetën tuaj dhe besoj se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish. Pastaj ju do të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur!


Publicerades söndag, 22 mars 2020 23:10:24 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu - Live med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 24 september 2020 09:18
Jesus,kom till oss alla idag! Du ser alla som lider av olika problem nu och vill ha gudomlig hjälp. Vill nu i ödmjukhet be Dig Jesus om förbarmande och kärlek till ett nytt liv i glädje över Din nåd!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp