Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Profetizoi John Paul Jackson nga koronavirusi dhe një epidemi globale?

Ne jemi shumë vite në të kaluarën për të gjetur diçka të ngjashme me atë që ne jemi duke përjetuar tani. 

Kisha Mormone.

Zona e Salt Lake në Shtetet e Bashkuara përjetuar ditë të tjera, një tërmet prej 5.7 të shkallës Rihter. Ajo mori engjëllin ulur mbi çatinë e Kishës Mormone për të humbur borisë e dorës së tij.

Ajo që ne jemi duke përjetuar tani, hap rrugën për Antikrishtit shquar. Po, ju mund të ndjeheni seriozitetin e kohës, dhe ai ndjehet si ne jemi me të vërtetë atje tani, në kohën kur Jezusi shumë shpejt do të kthehet.


Av Mikael Walfridsson
fredag, 27 mars 2020 19:50

Jordbävning

Salt Lake området i USA upplevde häromdagen en jordbävning på 5,7 på richterskalan. Det fick ängeln som sitter på taket på mormons kyrka till att tappa trumpeten ur sin hand. Det är nästan en profetisk bild på det vi upplever just nu, där vi upplever en skakning utan like. Allt som kan skakas kommer att skakas, och allt som inte är byggt på Herren kommer att falla till marken. Det politiska, religiösa och ekonomiska system vi känner till går mot sitt slut. I en kort period kommer vi att uppleva att ut ur mörker och kaos, kommer ett sataniskt och antikristligt system som Herren till sist kommer att bryta och göra till intet. Babylon kommer till sist att bli besegrat och Herrens rättfärdighet kommer att råda.

Global panik

Vi ska många år tillbaka i tiden för att hitta något liknande av det vi upplever just nu. Jämte alla tidstecken vi har haft tidigare, så har coronaviruset skakat vår värld, på ett sätt vi inte trodde var möjligt. På under tre månader, har världen förändrats, snabbt och utan förvarning. Milliarder av människor är påverkade av situationen, och man kan verkligen tala om en global pandemi och en panikartad situation som når varje kontinent. Bara i Italien dog det nästan 1000 människor under ett dygn. Det mest skrämmande är att ingen vet hur länge det kommer fortsätta, eller när världen blir någorlunda normal igen.

Antikrist framträdande

Siç kam shkruar më parë, kështu që ajo na jep një kuptim të kaosit globale që do të mbizotërojë pas rrëmbimit në qiell - një ngjarje e papritur, veprim global dhe një qeveri e fortë globale. Ajo që ne jemi duke përjetuar tani, hap rrugën për Antikrishtit shquar. Po, ju mund të ndjeheni seriozitetin e kohës, dhe ai ndjehet si ne jemi me të vërtetë atje tani, në kohën kur Jezusi shumë shpejt do të kthehet.

Është parashikuar koronavirus

Është e Michael Snyder, i cili ka dëgjuar një profeci nga John Paul Jackson, një vëlla i cili është tani në shtëpi me Zotin. John profetizoi "një të dytë" pandemike që do të vijnë, por është e paqartë nëse ajo është kjo që është tjetër. Jackson kishte profetizuar në vijim:

"Më tha Zoti se do të ketë një epidemi, por së pari do të provojë të jetë i vogël, por ende e tmerrshme. Por të tjerët do të merrni serioze "

Ne kemi përjetuar më parë viruset tmerrshme Ebola dhe gripit të shpendëve, por ata janë ende janë të kufizuara në krahasim me këtë. Corona virus ka për disa arsye doli të jetë shumë serioze dhe përhapjen e frikës në një mënyrë ne nuk e kemi parë më parë.

Kthimi i Zotit

Unë mendoj se ne jetojmë në kohë kur ne mund të presim kthimin e Zotit. Unë mendoj se ne jetojmë në kohën kur Jezusi i ka kthyer sytë drejt të zgjedhur të tij dhe të dashur. Unë mendoj se ne jetojmë në kohën kur gravitetit, nevoja dhe të kuptuarit e errësirës që po vjen nga toka, kurrë nuk ka qenë më e dukshme. Shenja e herë, ne do të dimë dhe të njihen me kohën e ardhjes së Zotit. Çka mendoni kur ju shikoni në të gjithë botën, çfarë thoni ju për këto karaktere që ne mund të shkarkojë më si aksidentale apo diçka të rastit? Unë dëgjoj dhe shoh një ngazëllim shumë të ngjashme me shkrim, dhe të kthehen në shtëpi në shtëpinë tonë qiellore. Eja shpejt, i dashuri Zot!

Maranatha!


burimi:

Charisma Magazine

Angel Moronia € ™ s Trumpet Falls Salt Lake Tërmeti | LDS Living


Publicerades fredag, 27 mars 2020 19:50:34 +0100 i kategorin Gästblogg och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 15:02
Be så att jag inte får huvudvärk ev migrän med dubbelsende och ögonflimmer

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp