Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Kryejė ose tė jetojnė?

Ligji (fetar / zgjuarsia vete) thotė - tė bėjė. Jezusi thotė - Made.

Fėmijėt.

Kur ju besoni nė Jezusin nuk ėshtė gati pėr tė bėrė, por pėr tė jetuar. Jetėt Fryma e Perėndisė do tė rrjedhin pėrmes jush dhe se jeta na bėn tė bėjmė edhe mė shumė se kėrkesat e ligjit. Ka njė jetė tė bollshme. 


Av David Billström
torsdag, 30 januari 2020 12:55

Ligji (fetar / zgjuarsia vete) thotė - tė bėjė. Jezusi thotė - Made.

Kur ju besoni nė Jezusin nuk ėshtė gati pėr tė bėrė, por pėr tė jetuar. Jetėt Fryma e Perėndisė do tė rrjedhin pėrmes jush dhe se jeta na bėn tė bėjmė edhe mė shumė se kėrkesat e ligjit. Nuk ėshtė njė jetė e bollshme.

Ligji, feja dhe vetė zgjuarsia na bėn krenarė (kur kemi menaxhuar pėr tė mbajtur atė tė gjithė sė bashku pėr njė kohė). Por do tė thotė shpėtim qė ne japim tė gjithė lavdinė e Jezusit. Ne jemi mirėnjohės dhe i pėrulur. njerėzit fetarė janė tė dy mė krenar (kur tė suksesshme) dhe mė nė depresion (short, kur ata kanė rėnė). Pastaj ka edhe hipokritėt fetarė tė cilėt kanė shkuar mbi tė biznesit teatėr. Por njeriu i shpėtuar ėshtė mirėnjohės dhe duan tė ndjekin Jezusin saj tė dashur.

Pėr tė jetuar se shpėtimi ėshtė pėr tė bėrė gjėra tė mira me mirėnjohje, sepse ju tashmė e dashur.

Romakėve 10: 2-4: "Sepse unė dėshmoj se ata kanė zell pėr Perėndinė, por i mungon pasqyrė sepse ata nuk e kuptojnė drejtėsinė e Perėndisė, pa u pėrpjekur tė vendosin drejtėsinė e vet dhe nuk kanė nė vartėsi tė drejtėsisė sė Perėndisė, sepse edhe Krishti ėshtė pėrmbushja.. pėr shfajėsimin e kujtdo qė beson. "

Kur ju besoni nė Jezusin nuk ėshtė gati pėr tė bėrė, por pėr tė jetuar. Jetėt Fryma e Perėndisė do tė rrjedhin pėrmes jush dhe se jeta na bėn tė bėjmė edhe mė shumė se kėrkesat e ligjit. Nuk ėshtė njė jetė e bollshme. Jezusi nuk ėshtė i dobėt, por plot energji dhe jetė. Ai vė shenjėn e tij nė jetėn tonė, pėr tė mirė, kur mėsojmė dhe le tė marrė pėrsipėr kryesimin. Ne nuk do ta humbasin personalitetin tonė dhe tė bėhet njė robot. Pėrkundrazi, ne e gjejmė veten nė Perėndinė dhe tani mund tė ecin pėrpara me Jezusin. Ne nuk jemi vetėm mė.

Kur mėkati trokasin nė atėherė?

Lėnė atė tė hapur! Ju jetoni pasi tė gjithė tani me Jezusin. Jeta me Jezusin ėshtė shumė e mirė pėr tė shkuar mbrapa nė tė vjellat e mėkatit dhe i poshtėr.

2Pjetri 2:22: "Por kjo ėshtė ndodhi atyre duke thėnė thėnien aq e vėrtetė:. Njė qen kthehet nė tė vjellat e tij, dhe njė larė tė pėrpėlitej nė llucė"

Vazhdo shėtitje tuaj me Jezusin nė vend dhe ndarė me tė tjerėt. Jezusi ėshtė e mrekullueshme.

Zoti ju bekoftė!


Publicerades torsdag, 30 januari 2020 12:55:04 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu - Live med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 24 september 2020 09:18
Jesus,kom till oss alla idag! Du ser alla som lider av olika problem nu och vill ha gudomlig hjälp. Vill nu i ödmjukhet be Dig Jesus om förbarmande och kärlek till ett nytt liv i glädje över Din nåd!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp