Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Predikuesi Rodney Howard Browne-mund tė dėnohet me burg pėr krime kundėr ligjeve corona

Rrezik pėr t'u dėnuar me deri nė 60 ditė nė burg dhe njė gjobė prej 500 $.

Rodney Howard-Browne.

Foto: Dita.

Rodney Howard-Browne ėshtė ministri i parė nė Shtetet e Bashkuara nė rrezik nga ndjekja penale pėr krime kundėr corona Aktit.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag, 31 mars 2020 23:56

Ligjet shkelje Corona

Rodney Howard-Browne ėshtė i njohur si predikues i cili mori e ashtuquajtura ringjallje qesh nė Suedi nė vitet 1990 rrezikun duke u dėnuar me deri nė 60 ditė nė burg dhe gjobitet 500 $ pėr tė pasur takime tė organizuara nė kishėn e tij me qindra vizitorėve nė dy kohė tė ndryshme, pavarėsisht ndalimit corona e autoriteteve pėr koleksionet me mė shumė se dhjetė njerėz.

pastor i parė qė prokuroria tė rrezikut pėr krime kundėr corona Aktit

Kisha Rodney Howard-Browne i quajtur Lumi nuk ėshtė e vetmja kishė nė Shtetet e Bashkuara tė sfidojnė autoritetet duke organizuar takime me shumė pjesė dhe jo nė shtėpi me internet sa mė shumė kongregacione tė tjera. Por, Rodney Howard-Browne ėshtė ministri i parė nė Shtetet e Bashkuara qė prokuroria tė rrezikut pėr krime kundėr corona Aktit .

tregon Njoftoni njė tė SHBA se njė nė dhjetė amerikanė thonė se kongregacionet e tyre do tė vazhdojė pėr tė festuar shėrbime tė dielėn si zakonisht nė kishat, pavarėsisht ndalimit tė autoriteteve nė koleksionet me mė shumė se dhjetė njerėz.


Publicerades tisdag, 31 mars 2020 23:56:09 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Strandmöte med Christer Åberg - Apg29.nu


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 14 augusti 2020 15:57
Ber för min son som är trans,

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp