Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Viktigt meddelande: Ta emot Jesus, då blir du frälst och räddad och får alla dina synder förlåtna!

Pastor lutje serioze nuk ishte funny

Gazeta Dita ka fun e pastorit që lexuar në telefon, ndërsa po lutej.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag 7 oktober 2019 13:33

kancer

Ditë dhe media sociale përhapur surfing celular pastori së ndërsa ai udhëhoqi kongregacionin në lutje. Kam shkruar asgjë për këtë, sepse kam menduar ministri mund të lexoni një bönämne ndërsa ai lutej. Shumë e vërtetë. Dita shkruan në një artikull të ri:

- Nuk ishte një mik ministër nga Ohajo, gruaja e të cilit ka kancer, thotë Perry Stone.

- I kap telefonin tim në Messa atë.

Pra, përgjigjja e tij për të gjithë ata që mendonin se situata ishte qesharake është se nuk ishte diçka qesharake fare me të.

- Ju e bërë fun tuaj me shpenzimet e mia për një pastor, gruaja e të cilit kishte kancer.

Pastor shpjegon në një video të re në YouTube.

Ndonjëherë ne duhet të gjeni gjëra på¨varför ndodh dhe nuk hidhen në përfundime. Kjo nuk mund të jetë si ajo duket të jetë.

Dita ndoshta duhet të kërkoj falje?

sjellja josportive

Ndonjëherë ka ndodhur që njerëzit rreth meje kanë qenë të shpërthimit vetëm se unë kam qëndruar në Cellphone tim. Kjo ka ndodhur dy herë që unë do të marrë në një makinë. Dhe atëherë unë nuk surfed edhe me celular apo shikuar në të. Kjo ishte e mjaftueshme që unë kam qenë në të dhe pastaj ata në përfundimin se unë do të shfletoj apo të shikojnë atë. 

Çfarëdo qoftë ajo është për shkak se unë nuk e di, por unë dyshoj se ata janë xheloz për shkak të blog faqen time Apg29. Përveç kësaj për të mbajtur në kontakt me njerëz unë e përdorin telefonin tim celular për të rinovuar dhe të punojnë në web faqen time blog. Njëri prej tyre më pas kërkoi falje, tjetri jo.

Tani ju nuk duhet të jetë xheloz. Ju gjithashtu mund të filloni një blog dhe përhapjen e ungjillit të lavdisë së Jezu Krishtit!


Publicerades måndag 7 oktober 2019 13:33:13 +0200 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 mars 2020 17:51
Gode Gud jag ber om ursäkt att finnas till. Ibland kommer ångesten över mig det är den onde. Varken plan A eller B finns i mitt liv. Be att Jesus räddar mig (orkar inte mer) Snälla ni

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp