Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Njė fillim i ri pėr Apg29

Nė kohė pėr 18-vjetorin unė tė fillojė plotėsisht nė kėtė faqe interneti popullor!

Christer Åberg.

Christer Åberg, themeluesi Apg29 me faqen e tij tė vjetėr blog para se tė ishte rimodeluar.

Tani unė rinisni Apg29 plotėsisht plotėsisht! Vetėm nė kohė pėr pėrvjetorin 18-vjeēare Apg29 tė nisur faqen time tė re! Site pėrfshijnė drenazhuar plotėsisht e tė gjithė artikujve blog, komente, kėrkesave lutje, dhe mė shumė. Deri tani ne vetėm duhet tė plotėsoni nė!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
onsdag, 18 september 2019 20:53
Apg29

Christer Åberg

Kėtė vit ajo ėshtė 18 vjet qė kam filluar tė blog faqen Apg29. Vetėm nė kohė pėr pėrvjetorin 18-vjeēare unė rinisni Apg29. Gjithė faqja e internetit ėshtė transcoded dhe drenazhuar tė gjitha mijėra artikujve dhe komenteve. Bönesidan ėshtė gjithashtu bosh. Dating Site do tė ndjekė, ajo ėshtė shtuar mė vonė. Albanian Natyrisht me. 

Site ėshtė zhvendosur edhe nė njė kompani tjetėr hosting. Arsyeja pėr kėtė nisjen e re ėshtė pėr shkak tė shpirtit tė ndryshme. Gjatė viteve ka pasur shumė e dosjeve nė server vetėm rri aty dhe tė ndotura. Kodi nė faqen e internetit ishte shumė e vjetėr dhe e pastrukturuar. Disa fotografi imazh nuk punojnė. As disa ngulitur videos YouTube. Tani si mė parė, faqja do tė pėrkthehet nė 102 gjuhė, por tani pjesa mė e madhe e faqes ėshtė e mbuluar nga gjuhė tė ndryshme dhe jo vetėm blog artikuj. Nė praktikė, kjo do tė jetė 103 faqet e internetit tė reja.

Ky veprim pėr njė kompani tjetėr hosting ėshtė edhe pėr shkak se ajo ishte shumė e shtrenjtė pėr mua tė jem nė shtėpi nė serverin e fundit. Unė thjesht nuk mund ta pėrballojė atė. Dhe disa gjėra qė unė nuk mendohet punuar aq mirė. Shpresa ime ėshtė se tani ajo do tė jetė mė mirė.

Shpresa ime ėshtė se unė do tė ketė reklama nė faqe. Tė ketė sukses kjo kėshtu qė ajo duhet tė ketė filluar sė shpejti. Dėshironi tė reklamuar? Please let me know!

Unė kam koduar shumė dhe ėshtė pak i lodhur tani, por unė kam shpresa tė mėdha tė asaj qė do tė ndodhė tani! Site pėrfshijnė drenazhuar plotėsisht e tė gjithė artikujve blog, komente, kėrkesave lutje, dhe mė shumė. Deri tani ne vetėm duhet tė plotėsoni nė!

Christer Åberg

Mė pėlqen tė makinės nė kėtė faqe blog tė quajtur Christer Åberg, i lindur nė vitin 1964. Unė kam qenė i ruajtur, kur kam pranuar Jezusin si Zotin tim kur isha 20 vjeē nė vitin 1984.

Unė jam njė ve qė nga viti 2008. Unė kam njė vajzė qė ka lindur nė vitin 2006, dėshira, e cila ėshtė quajtur zakonisht "Dessan", dhe njė djalė nė qiell, Joel, i cili vdiq nė vitin 2008 vetėm disa orė e vjetėr. E gjithė kjo qė ju mund tė lexoni pėr nė librin tim Natėn gjatė.

Unė tani jam edhe nė pėrsosje librin tim tė ri tė padėshiruar shpejti tė lėshohet. Ėshtė nė lidhje me fėmijėrinė time deri sa unė u ruajt. Ajo do tė jetė tė paktėn po aq i thellė sa popullor nata mė e gjatė.

Apg29

Sqjten Apg29 ka qenė nė internet qė nga viti 2001 dhe 2007 blog pėrshtatshme mė radhė .. Ajo ėshtė bėrė njė koncept nė blogosferė dhe ka qindra e mijėra faqe trajton njė ditė. Ajo ka qenė edhe disa herė mė shumė se njė milion faqe sheh njė ditė.

Emri do tė thotė Apg29 Veprat 29. Nuk janė vetėm 28 kapituj nė librin e Veprave nė Bibėl, por ata thonė se kapitulli 29 vazhdon edhe sot. 

Vizioni im ėshtė qė tė jetė pjesė e njėjtė gjatė sot siē bėri Jezusi me anė tė Frymės sė Shenjtė nė Veprat. Kėshtu emrin. 

Jezu

Unė jam shtyrė pėr tė predikuar nė lidhje me Jezusin dhe se si tė jetė i shpėtuar. Kjo ėshtė arsyeja pse ekziston ky blog faqe. A do tė dalė nga kjo mėnyrė humbet raison d'źtre.

Kėtė vit ajo ėshtė 18 vjet qė kam filluar Apg29. Pra, ēfarė tė pėrshtaten sa mė mirė nė qoftė se jo pėr tė krejtėsisht tė ri-nisė blog faqe?

Ju jeni tė mirėpritur pėr tė mbėshtetur Apg29 dhuratė vullnetare nė pėrvjetorin e 18-tė. Mbėshtetja juaj ėshtė e nevojshme. Ju mund ta bėni kėtė nė tri mėnyra:

Thanks!


Publicerades onsdag, 18 september 2019 20:53:23 +0200 i kategorin Info och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 31 oktober 2020 11:22
Jesus befria en person från det mörker den befinner sig i. Inget är omöjligt för dig.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp