Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Dita Kombëtare e Lutjes shpallur nga Presidenti Donald Trump

Arsyeja është për të shpëtuar Amerikën nga virusi Corona.

Dita Kombëtare e Lutjes shpallur nga Presidenti Donald Trump

Ajo që udhëheqësit e tjerë shtetërorë apo politikanët janë të gatshëm për kaq të përulur në Suedi?


Av Nils
söndag, 15 mars 2020 01:52

Dëgjuar këtë mbrëmje, 14 mars nga ndërmjetësimi i Konferencës Solnahallen përfshirë Lars Enarsson, se presidenti i Amerikës, Donald Trump shpall Ditën Kombëtare të Lutjes në nesër SHBA, 15 mars!

Arsyeja është për të shpëtuar Amerikën nga virusi Corona.

Ajo është e bazuar në fjalën e dy Krön.7, 14 dhe Psalmi 91

2 Krön.7; 14 "Në qoftë se populli im, i cili thirret me emrin tim, përulet, lutet, kërkon fytyrën time dhe kthehet prapa nga rrugët e këqija, unë do ta dëgjoj nga qielli, do t'i fal mëkatin e tij dhe do ta shëroj (shëruese ) vendin e tyre. "

Të njëjtat Bibla e përdor vargun bönerörelsen në Suedi me Lars Enarsson tani vazhduar për më shumë se dy vjet, dhe lutuni për një ringjallje në Suedi dhe në rajon nordike.

Ajo që udhëheqësit e tjerë shtetërorë apo politikanët janë të gatshëm për kaq të përulur në Suedi?

burim

Donald Trump e diel Shpall Dita Kombëtare e Lutjes: "Ne jemi një vend që ka shikuar të Perëndisë në kohë si këto '


Publicerades söndag, 15 mars 2020 01:52:28 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 28 oktober 2020 21:53
Be för mina barn att de ska orka med efter den tragedi som drabbat oss. Jesus kom till var och en. Tack för att det finns människor som vill be för andra.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp