Language

Apg29.Nu

Christer berg | TV | Bnesidan | Frga Christer berg | Skrivklda | Chatt | Lsarmejl | Skriv | Media | Info | Sk
REKLAM:
Vrlden idag

Viktigt meddelande: Ta emot Jesus, d blir du frlst och rddad och fr alla dina synder frltna!

Dikush q dgjon dhe mbart

Un do t mendoj se t modeleve t mi t vjetr rol n Krishtin, q ishte e pranishme gjat viteve t mia t hershme si nj i krishter. Ata m dhan kshilla dhe rehati, por edhe qortoi.

Nj grua q dgjon.

N Skellefte pash shum njerz t rinj t vijn n besim dhe ne fjal pr fjal jetuar n Kish. fryma e Perndis dukej n mas t madhe dhe un jam mirnjohs se si kishte nj i krishter i ri pr t prjetojn kt. Mirnjohs pr kto etrit shpirtror dhe nnat q dgjuan dhe m oi.


Av Andy Svensson
tisdag, 26 november 2019 15:19

Un do t mendoj se t modeleve t mi t vjetr rol n Krishtin, q ishte e pranishme gjat viteve t mia t hershme si nj i krishter. Ata m dhan kshilla dhe rehati, por edhe qortoi.

Disa nga ju e dini kam jetuar n Suedi veriore pr 23 vjet t jets sime. Winter ishte mrekullisht e bukur me shum bor se tani mungon n gnllbltet ku Zoti ma solli tuajat.

Bnetanten

N Skellefte ku kam jetuar 1991-1994 minuta kshtu q un bnetanten Anna-Maja, ajo dukej jo aq shum dhe nuk ka t bj zhurm t madhe n kish Pentecostal ku un ishte duke punuar. Ajo kishte kontakt me qiellin dhe e dinte se far fuqia e lutjes mund t kryejn.

Shpesh isha n Anna-Maja e saj, ndjeva siguroi. I thash probleme tim t ri dashuria pr t dhe ajo m pyeti.

Ne kemi krkuar pr Skelleftea dhe shptimin rinjve. Kam msuar kmbngulje n lutje, fruta ariu. Gjithmon kshtu q ne u lutm s bashku, kur arritn te Anna-Maja.

Sven

Meq kam jetuar n vendin fqinj pr Sven cili ishte ish-pastor i Finlands dhe ai u kujdes me dashuri pr gruan e tij t smur, por shtpia e tyre ishte gjithmon e hapur pr nj t riu i cili dashur Jezu Krishtin.

N Skellefte I kishte marr etrit dhe nnat q m mbshtetn dhe u lut pr mua shpirtrore.

Bridget dhe Martin

Pastaj un t marr pr t sjell Bridget dhe Martin i cili gjithashtu u lut pr mua dhe m ka vajosur me vaj q ju keni makinn, po ata nuk kishin vaj gatimi pr t m vajosni si.

N Skellefte pash shum njerz t rinj t vijn n besim dhe ne fjal pr fjal jetuar n Kish. fryma e Perndis dukej n mas t madhe dhe un jam mirnjohs se si kishte nj i krishter i ri pr t prjetojn kt. Mirnjohs pr kto etrit shpirtror dhe nnat q dgjuan dhe m oi.

Vshtir sot pr t gjetur t krishtert t besojn

Sot un e di se sht e vshtir pr t gjetur t krishtert t besojn dhe t luten s bashku, pr fat t keq. Gjetur dik q do t dgjojn dhe manaferrat sht m e vshtir sot pr t gjetur. Ne duhet t msojn t dgjojn njri-tjetrin dhe t mbajn njri-tjetrin sht barrn.

Un nuk jam shkrimtar m t mir, por me shkrim nga dobsin time dhe dhimbje. Forca ime dhe nder Jezu Krishti sht Shptimtari im dhe shpresa.

Jetojn si

Un dua t jetoj si Anna-Maja q bri buj t madhe, por ajo e dinte se far dy duart e duke u lutur mund t arrijn n mbretrin e Perndis. Dashuria Sven dhe t hapur n shtpi ishte dika q un kisha pr t kujtuar. Bridget dhe Martin jan ndezur pr Krishtin.


Publicerades tisdag, 26 november 2019 15:19:22 +0100 i kategorin Lsarmejl och i mnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Perndia e deshi aq botn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], t cilitdo q beson n t t mos humbas, por t ket jet t prjetshme." - 03:16

"Por, sa m shum t  marr  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin t bhen bij t Perndis, atyre q besojn n emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po t rrfesh me gojn tnde Zotin Jezus, dhe po t besosh n zemrn tnde se Perndia e ngjalli prej s vdekurish, do t shptohesh." - Roma 10: 9

Dshironi t merrni t ruhen dhe t marr t gjitha mkatet e tua t jan falur? Lutuni kt lutje:

- Jezusi, un do t'ju marr tani dhe ju rrfej si Zotin. Un besoj se Perndia ju ringjall prej s vdekurish. Faleminderit q un tani jam i shptuar. Faleminderit q e ke falur mua dhe ju falnderoj q un jam tani nj fmij i Perndis. Amen.

A ju merrni Jezusi n lutje lart?


Senaste bnmnet p Bnesidan

mndag 6 april 2020 16:30
Bed fr B. ! Anstiftare eller medhjlpare till frskingring, frtal m.m. Polisanstlld sa, "Polisen mste f veta allt". Tack fr frbner

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stdja finner du hr!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp