Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Njerëzit janë ruajtur në kohën corona

15000 njerëz ruhen në takimet online.

Life.Church Online. 

Internet Transmetimeve. Picture: Liife.Church.

Por për shkak të koronavirusi nuk mund të mblidhen në mënyrë të zakonshme. Vend të kësaj, takimet në internet.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 30 mars 2020 19:48

fundjavë Normal 1000 ruajtur

Lexo më Sverigebönens gazetënCraig Groeschels kishës Life.Church në Shtetet e Bashkuara, ajo është zakonisht rreth 35,000 njerëz në mbledhjet çdo fundjavë.

Pastaj zakonisht të jetë rreth 1000 njerëz shpëtuan.

Takimet Internet shkak Corona: 15.000 ruajtur

Por për shkak të koronavirusi nuk mund të mblidhen në këtë mënyrë. Vend të kësaj, takimet në internet.

Tani e njëjta mbledhjet e Kishës gjatë fundjavës 195,000 ndjekës dhe 15,000 mori Jezusin dhe u ruajt!


Publicerades måndag, 30 mars 2020 19:48:29 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Den brinnande sjön


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 01:58
Herre jag ber, låt den unge mannen återkomma. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp