Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Viktigt meddelande: Ta emot Jesus, då blir du frälst och räddad och får alla dina synder förlåtna!

Njeriu në ferr

Lexoni këtë dhe shikoni filmin mirë-bërë në lidhje me historinë e Jezusit e pasanikut dhe Llazarit. Historia ka krahasim. Me të vërtetë ka ndodhur.

Kështu ndodhi që lypësi vdiq dhe u krye nga engjëjt e çuan në gji të Abrahamit. Dhe vdiq edhe pasaniku dhe e varrosën. Dhe në ferr, ku ai ishte në vuajtje, ai ngriti sytë dhe pa nga larg Abrahamin dhe Llazarin në gji të tij.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 19 januari 2020 14:01

Nuk ishte një njeri i pasur, që ishte veshur me purpur dhe me li të hollë dhe jetuar çdo ditë në kënaqësi dhe luks. Pati edhe një njeri i varfër, i quajtur Llazar, plot me plagë vë në derën e tij, dhe dëshironte të kënaqur urinë e tij me thërrimet që binin nga tryeza e pasanikut. Madje edhe qentë vinin e ia lëpinin plagët.

Kështu ndodhi që lypësi vdiq dhe u krye nga engjëjt e çuan në gji të Abrahamit. Dhe vdiq edhe pasaniku dhe e varrosën. Dhe në ferr, ku ai ishte në vuajtje, ai ngriti sytë dhe pa nga larg Abrahamin dhe Llazarin në gji të tij.

Atëherë ai bërtiti dhe tha: O atë Abraham, ki mëshirë për mua, dhe dërgoje Llazarin të lagë majën e gishtit të vet në ujë që të më freskojë gjuhën, sepse po vuaj tmerrësisht në këtë flakë.

Atëherë Abrahami i tha: O bir, kujto se ti i ke marrë të mira gjërat tuaja, ndërsa ju ishin gjallë, kurse Llazari të marrë të keqen. Por tani, ai po përdëllehet dhe ti vuan. Dhe, veç të gjithave, është një humnerë e madhe të thellë në mes nesh dhe jush, që ata që duan të merrni nga këtu për ju që të mos jetë atje dhe të as dikush nga atje të jetë në gjendje për të ardhur mbi te ne.

Pastaj ai tha: Atëherë unë ju pyes Atit, që të dërgosh atë te shtëpia e tim eti, sepse unë kam pesë vëllezër, kështu që ai mund të paralajmërojë rreptësisht që të mos vijnë edhe ata në këtë vend mundimesh. Abrahami u përgjigj: Kanë Moisiun dhe profetët. Them, ata dëgjojnë.

Dhe ai tha: Jo, o atë Abraham, por nëse dikush shkon tek ata nga të vdekurit, ata do të pendohen. Atëherë ai i tha atij: Nëse ata nuk e dëgjojnë Moisiun dhe profetët, nuk do të binden edhe në se dikush ringjallet prej të vdekurish.

Luke 16: 19-31


Publicerades söndag, 19 januari 2020 14:01:41 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 mars 2020 22:45
Be det är akut!! Ja blir psymisshandlad av han ja lever med. Snälla be att Gud talar till honom att bry sig. Han har sån ondska inom sig. Be att den onde Anden försvinner. Orkar inte kämpa längre.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp