Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Sot nuk ka ringjallje e madhe nė botė

Ēdo ditė, rreth 780 000 njerėz tė besimit nė Jezusin!

Ruhen dhe tė lirė.

Kurrė mė parė nė histori kanė kaq shumė janė ruajtur rreth botės nė kohėn tonė. Ne jetojmė nė njė kohė kur kulture i madh nė botė salvaged nė!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag 5 november 2019 14:54

Shumė prej tyre janė duke pritur tė zėnė pėr mbetjet e madhe e kohės sonė. Konsideratat ringjallje nga ana e tyre, janė tė pėrjashtuar plotėsisht. Por, tė dashur miq: kjo ėshtė bėrė njė generalfel. Nuk ėshtė njė ringjallje e madhe nė botėn tonė tė drejtė tani! Kurrė mė parė nė histori tė ketė kaq shumė ėshtė ruajtur siē ėshtė tani. Pėrafėrsisht deri nė 780 000 njerėz pranuar Jezusin dhe tė ruhen ēdo ditė rreth tokės!

Sure, ajo ėshtė gjithashtu nė njė humbje tė kohės sonė, qė ne e dimė nė lidhje me, por do tė humbim jo Staré verbėr, por gėzohuni mė shumė se kaq shumė njerėz tė hyjnė nė mbretėrinė e Perėndisė ēdo ditė. Ndonjėherė unė mendoj se e Apostujve tė kohės sė Jezuit janė xheloz prej nesh sot, tė cilėt do tė jenė pjesė e kėsaj kohe historike qė tani jetojnė nė. Koha kur kulture i madh nė botė salvaged nė! 

Ringjallja zhvilluar nė botė sot

Kurrė mė parė nė histori kanė kaq shumė janė ruajtur nėpėr botė si ajo qė po ndodh nė kohėn tonė. Ēdo ditė, rreth 780 000 njerėz tė besimit nė Jezusin!

Burimi: Facebook - Nils Gunnar Lönnegren

Joy.

780 000 ēdo ditė

Nė qoftė se unė vazhdoj me llogaritjen e vet tė shekullit, 285 milionė do tė ruhen ēdo vit kėshtu qė do tė jetė rreth:

Ne jemi duke kaluar nėpėr ringjallje mė tė madh nė botė! Kurrė mė parė nė histori kanė kaq shumė janė ruajtur nėpėr botė si ajo qė po ndodh nė kohėn tonė.


Publicerades tisdag 5 november 2019 14:54:30 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte - Christer Åberg - live


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 11 augusti 2020 03:08
Ber för helande. Även för sonen. Ekonomiskt under så jag kan behålla huset.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp