Language

Apg29.Nu

Christer berg | TV | Bnesidan | Frga Christer berg | Skrivklda | Chatt | Lsarmejl | Skriv | Media | Info | Sk
REKLAM:
Himlen TV7

Std Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Testamenti i Vjetr thot se Zoti ka nj djal

"Nga Egjipti e thirra djalin tim". 

Studimi i Bibls.

Testamenti i Vjetr i Bibls flet pr Jezusin si Birin e Perndis. 


Christer bergAv Christer berg
torsdag, 30 juli 2020 00:46

Testamenti i Vjetr (OT) thot se Zoti ka nj djal. Dhe ajo q shkruhet pr Jezusin n Testamentin e Vjetr prmbushet n Testamentin e Ri (NT).

"Nga Egjipti e thirra Birin tim"

Profecia dhe GT

N 11: 1: "Kur Izraeli ishte i ri, un u dashurova me t dhe e thirra djalin tim nga Egjipti ".

Prmbushja n NT

Mateu 2:15: "Dhe ai u ndal atje deri n vdekjen e Herodit, q t prmbushej ajo q u fol pr Zotin nga profeti, duke thn: " Un nga Egjipti e kam thirrur tim bir ".

Si quhet djali i tij?

Profecia dhe GT

Proverbat 30: 4: " Kush u ngjit n parajs dhe zbriti? Kush ka mbledhur ern n duar? Kush e lidh ujin n nj rrob? Kush i ka vendosur t gjitha kufijt e toks? Cili sht emri i tij dhe cili sht emri i t birit ? - ti e di at? "

Prmbushja n NT

Gjoni 3:13: "Dhe askush nuk u ngjit n qiell, por ai q zbriti nga qielli , madje edhe Biri i njeriut [Jezusi], q sht n parajs".

Djali

Profecia dhe GT

Ps 45: 6: "O Perndi, froni yt sht prgjithmon dhe prgjithmon; skeptri i mbretris sate sht skeptri i drejtsis".

Prmbushja n NT

Hebrenjve 1: 8: "Por pr Birin , ai thot:" O Perndi, froni yt sht prgjithmon dhe prgjithmon; dhe shtylla e drejtsis sht shtylla e mbretris sate ".

Publicerades torsdag, 30 juli 2020 00:46:04 +0200 i kategorin och i mnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live p Youtube


Tltmte med Christer berg


"Perndia e deshi aq botn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], t cilitdo q beson n t t mos humbas, por t ket jet t prjetshme." - 03:16

"Por, sa m shum t  marr  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin t bhen bij t Perndis, atyre q besojn n emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po t rrfesh me gojn tnde Zotin Jezus, dhe po t besosh n zemrn tnde se Perndia e ngjalli prej s vdekurish, do t shptohesh." - Roma 10: 9

Dshironi t merrni t ruhen dhe t marr t gjitha mkatet e tua t jan falur? Lutuni kt lutje:

- Jezusi, un do t'ju marr tani dhe ju rrfej si Zotin. Un besoj se Perndia ju ringjall prej s vdekurish. Faleminderit q un tani jam i shptuar. Faleminderit q e ke falur mua dhe ju falnderoj q un jam tani nj fmij i Perndis. Amen.

A ju merrni Jezusi n lutje lart?


Senaste bnmnet p Bnesidan

mndag 3 augusti 2020 00:33
Jesus lt ingen sjl g frlorad. Lt det inte finnas en evighet i mrker och smrta och utan Dig. Ta bort helvetet i ditt namn. Frlt oss alla tack. Det vi ber om ger Du om det r din vilja.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stdja finner du hr!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp