Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Zoti shpall se do tė vijė fundi dhe njė aksident

Nė kapitullin 7 tė Ezekielit, Zoti i profetizon Ezekielit dhe flet pėr njė kohė tė errėt dhe njė fatkeqėsi tė ardhshme. Njė aksident qė ėshtė plotėsisht unik, dhe vetėm nė llojin e tij.

Profecia e Biblės.


Av Mikael Walfridsson
tisdag, 21 april 2020 12:28

Zoti shpall se do tė vijė fundi dhe njė aksident

Ezekiel 7: 5 - Kėshtu thotė Zoti, Zoti: Ja, njė aksident vjen, njė fatkeqėsi e llojit tė vet. Po vjen fundi, po, po vjen fundi! Zgjohet dhe vjen mbi ty. Ja, po vjen!

Nė kapitullin 7 tė Ezekielit, Zoti i profetizon Ezekielit dhe flet pėr njė kohė tė errėt dhe njė fatkeqėsi tė ardhshme. Njė aksident qė ėshtė plotėsisht unik, dhe vetėm nė llojin e tij. Ai shpall se afati pėr njeriun ka skaduar, se dita ka mbaruar dhe fundi ka mbaruar katėr anėt e vendit. Zoti pėrmend pėrmendjet e plagėve tė tilla si shpata, murtaja dhe uria. Ai flet pėr njė gjendje ku mbizotėron pafuqia dhe ankthi, ku duart e njerėzve fundosen dhe gjunjėt bėhen si ujė. Kėto fjalė nuk vlejnė vetėm pėr kohėn e Ezekielit, por janė fjalė profetike pėr kohėn nė tė cilėn jetojmė dhe lėvizim brenda.

FEMA ka fituar fuqi

FEMA qėndron pėr Agjencinė Federale tė Menaxhimit tė Emergjencave dhe ėshtė njė agjenci qeveritare nė Shtetet e Bashkuara qė ėshtė vendosur nė katastrofa tė mėdha dhe / ose luftėra. Pėr herė tė parė nė historinė e SHBA, tė 50 shtetet kanė nėnshkruar njė deklaratė tė fatkeqėsisė presidenciale qė ata janė nė gjendje katastrofe. Kjo do tė thotė se ėshtė nė parim FEMA ajo qė ka marrė pėrsipėr disa ose mė shumė pjesė kur bėhet fjalė pėr marrjen e vendimeve nė luftėn kundėr virusit korona. Ndėr tė tjera, janė bėrė propozime qė FEMA tė monitorojė dhe kontrollojė se ēfarė dhe ēfarė malli largohet nga vendi. Kjo do tė thotė qė nė ngjarje tė veēanta, autoriteti i fatkeqėsisė FEMA merr pėrsipėr, dhe vendi ėshtė kthyer nė thelb nė njė shtet policie.

Kampet FEMA

Unė kam rishkruar mė parė mėnyrėn se si Shtetet e Bashkuara duket se po pėrgatiten pėr katastrofa tė mėdha nė vend duke krijuar kėto "Kampa Fema", tė cilat ndodhen rreth Shteteve tė Bashkuara, tė cilat mbi tė gjitha ngjajnė me pėrqendrime apo kampe burgu. Sot ata janė bosh, por ata janė tė gatshėm tė marrin 100,000 dhjetėra njerėz nė njė situatė emergjente ose tė kėrkuar. Pyetja ėshtė nėse kėto kampe do tė pėrdoren nė tė ardhmen pėr tė ndėshkuar ose ekzekutuar njerėzit gjatė mundimit, tė cilėt nuk zgjedhin tė marrin shenjėn e bishės.

Kur shohim si reagojnė qeveritė dhe lidershipi i vendeve, thjesht ėshtė njė provė e pėrgjithshme pėr atė qė do tė vijė. Ndėrsa pėrparimi ndodh, ne do tė pėrjetojmė sesi vendet shndėrrohen nė shtete policie, ku do tė ndodhin ligje shtrėnguese, ku do tė kesh mundėsinė tė ndėshkosh njerėz qė nuk pėrkulen para kėtyre ligjeve dhe masave antikristiane. E njėjta frikė qė ekziston te njerėzit sot do tė jetė shumė mė e madhe gjatė shtrėngimit dhe do tė jeni tė gatshėm tė bėni gjithēka pėr tė sjellė paqen. Tė vetmit njerėz qė nuk do tė pėrkulen janė kėta njerėz qė fitohen pėr Krishtin nė kėtė kohė tė trazuar - ku ju jepni jetėn tuaj tokėsore, pėr tė fituar qiellorin.

Jezusi do tė vijė sė shpejti!


burimi:


Publicerades tisdag, 21 april 2020 12:28:20 +0200 i kategorin Gästblogg och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte med Christer Åberg - Tisdag 4 augusti 20120


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 4 augusti 2020 22:23
Jesus jag lyfter alla böneämnen här inför ditt ansikte och så ber jag dig att du ska gripa in och svara efter din vilja på var och en av dessa. Välsigna dina barn med din närvaro och frid Helige Ande

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp