Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Profecia e David Wilkerson mbi Corona Pandemic 1986

Unė shoh njė plagė qė del nė botė. dhe baret, kishat dhe qeveritė u mbyllėn. 

Profecia e David Wilkerson mbi Corona Pandemic 1986.

Murtaja do tė godasė New York City dhe do tė tundė qytetin se nuk ėshtė tronditur kurrė mė parė.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
fredag, 10 april 2020 13:31

Profeci nga David Wilkerson 1986

Unė shoh njė plagė qė del nė botė. dhe baret, kishat dhe qeveritė u mbyllėn. Murtaja do tė godasė New York City dhe do tė tundė qytetin se nuk ėshtė tronditur kurrė mė parė.
Dėnimi do t'i shndėrrojė besimtarėt "pa lutje" nė lutje radikale dhe lexues tė etur tė Biblės, dhe "pendimi" do tė jetė klithma e zotit qė qan nė foltore.
Nga kjo del "njė zgjim i tretė" qė do tė pėrfshijė Amerikėn dhe botėn.


Rreth David WilkersonDavid Wilkerson, i lindur mė 19 maj 1931 nė Hammond, Indiana, vdiq mė 27 prill 2011 pranė Cuney nė Cherokee County, Texas, ishte njė ungjilltar amerikan.

I shtyrė nga njė shqetėsim i fortė dhe njė nxitje e thjeshtė nė brendėsinė e tij, tė cilėn e mori gjatė njė kohe tė vetmuar lutjeje nė shtėpinė e tij, ai erdhi nė vitin 1958 si njė pastor i ri nė Nju Jork pėr tė punuar me rininė kriminale, tė prekshme.

Kjo ēoi nė themelimin e organizatės misionare dhe rehabilituese tė drogės nė mbarė botėn Teen Challenge.

Pėrveē asaj qė pėrfaqėsohet nė Kryq dhe Stilettos, ai ėshtė i njohur mė sė miri pėr mesazhet e tij tė forta profetike dhe si udhėheqėsi i Kishės Times Square nė Manhattan.

Wilkerson vdiq nė njė aksident me makinė.

Burimi: Wikipedia

Ky artikull erdhi pas njė kėshillė.


Publicerades fredag, 10 april 2020 13:31:36 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 15:02
Be så att jag inte får huvudvärk ev migrän med dubbelsende och ögonflimmer

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp