Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Corona virus pastron ajrin

Nė Kinė lindore dhe qendror dioksidi i azotit nga fabrika, bimėt e energjisė dhe mjeteve, ulur nga 10 deri 30 pėrqind.

Corona virus pastron ajrin.

imazhet satelitore nga janar dhe shkurt 2020, NASA ka treguar se toksike dioksidi i azotit substanca Kina kanė rėnė nė mėnyrė drastike.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag 1 mars 2020 15:26

dioksidi i azotit Kina ka rėnė

imazhet satelitore nga janar dhe shkurt 2020, NASA ka treguar se toksike dioksidi i azotit substanca Kina ėshtė reduktuar nė mėnyrė drastike .


Kurorė virus Covid-19.

nė karantinė

Kjo ėshtė pėr shkak se koronavirus ka industrinė e prekur dhe udhėtime banorėve. Miliona njerėz nė Kinė kanė qenė nė karantinė nė mėnyrė qė rrugėt janė bosh.

Nė Kinė lindore dhe qendror dioksidi i azotit nga fabrika, bimėt e energjisė dhe mjeteve, ulur nga 10 deri 30 pėrqind.


Benzinės ėshtė bėrė mė e lirė pėr shkak tė tėrbim corona virus.

Petrol lirė

Njė tjetėr efekt koronavirus kanė ėshtė se ēmimi i benzinės ėshtė bėrė mė e lirė.

42687 rimerr veten

Sipas tė fundit statistikat kanė

Kėshtu ne shohim se shumė mė shumė njerėz janė shėruar sesa ata qė kanė vdekur nga sėmundja virale.

Pėr mė tepėr, ėshtė interesante tė dini se 80,707 njerėz kanė vdekur nė gripi i rregullt deri mė tani kėtė vit si e kėtij shkrimi.


Prano Jezusin para se ėshtė tepėr vonė.

Merre Jezusin

Ne kemi nevojė mė shumė se kurrė tė ngushtė jetojnė pėr Jezusin dhe tė mbajė nė tė atė. Vetėm ai ėshtė shpėtimi dhe siguria jonė.

A keni pranuar Jezusin? Bėjė atė tani, ndėrsa ėshtė koha e duhur, pėrndryshe ajo mund tė jetė tepėr vonė.


Lexoni gjithashtu


Publicerades söndag 1 mars 2020 15:26:57 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 7 augusti 2020 23:58
Be för vårt äktenskap och min man om frälsning sinnesändring och tro

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp