Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Corona virus: 252 ka shëruar

Të gjithë ata që sëmuren nuk vdesin!

Corona virus.

Foto: Aftonbladet.

Tani për tani, 11373 sëmurë me virusin Corona. Nga ata, 259 vdiqën, por 252 janë shëruar!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 1 februari 2020 13:55

Corona virus në Jönköping

Dje unë kuptova se Suedia ka marrë vetëm rastin e saj të parë ka konfirmuar të koronavirusit, një grua 20 vjeçare është izoluar në spitalin e qarkut në Ryhov në Jönköping . Të dy jetojnë video e kam ngritur në Corona virusi. Ndër të tjera, pse na tremb me koronavirusi?

gripit sezonal

Më herët, kam menduar se ishte shumë frikësuese dhe të zgjeruar. E gjithë kjo e bën virusin Corona nuk vdes. Ata që kanë vdekur kanë qenë njerëzit multi-sëmurë, ashtu si shumë nga ata kanë vdekur nga gripi i derrit disa vite më parë. Tani që koronavirus është në zhvillim e sipër fillon të gripit normale sezonale , e cila mund të çojë në qindra vdekje suedeze . Nëse që frikëson jo popullin dhe raportohen si të lartë.

252 kanë gjetur

Gruaja 20-vjeçare në Jönköping është i ri, ndoshta i fortë, dhe nuk vdes. Ajo në këtë mënyrë do të shërohen shpejt.

Tani për tani, 11373 sëmurë me virusin Corona . Nga ata, 259 vdiqën , por 252 janë shëruar !

Ne që besojnë në Jezusin nuk do të lejojmë të frikësuar dhe, plot frikë e koronavirusit. Siguria jonë është në Jezu Krishtin, çfarëdo që ndodh.

Perëndia do t'ju shpëtojë nga murtaja

Dje quajtur Rune gjyshin për mua. Për shkak të koronavirusit, ai më dha një shkrim të madh:

Ps 91: 5 Ju nuk do të kesh frikë nga tmerri i natës, jo shigjeta që fluturon ditën, 6 nuk është plaga që ecën në errësirë apo murtaja ndezur në mes të ditës.

Pse nuk kemi frikë nga besimtar në Jezusin? Në ajetet e mëparshme, ju merrni përgjigje:

Psalms 91: 1 Kush banon në Qëndroni më të lartë patronazhit nën hijen e të Plotfuqishmit, 2 ai thotë: ". Zoti është streha ime dhe kështjella ime, Perëndia im, kam besim" 3 Ai do të të çlirojë nga laku i gjuetarit të shpendëve dhe nga murtaja shkatërruese . 4 me pendët e tij ai do të të mbulojë, nën krahët e tij do të gjesh strehë. besnikëria e tij është si mburojë dhe parzmore.

Merre Jezusin

Nëse ju nuk e keni pranuar Jezus Krishtin dhe u shpëtoi kështu që unë me të vërtetë ju rekomandojmë që të bëjë këtë. Ju mund të merrni Jezusin duke u lutur këtë lutje propozuar me zë të lartë direkt Jezusit:

"Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen. "

A ju merrni Jezusi në lutje lart?

- Po!


Publicerades lördag 1 februari 2020 13:55:07 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu - Live med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 24 september 2020 09:18
Jesus,kom till oss alla idag! Du ser alla som lider av olika problem nu och vill ha gudomlig hjälp. Vill nu i ödmjukhet be Dig Jesus om förbarmande och kärlek till ett nytt liv i glädje över Din nåd!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp