Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Viktigt meddelande: Ta emot Jesus, då blir du frälst och räddad och får alla dina synder förlåtna!

Presidenti brazilian Bolsonaro duan për të ndaluar ideologjinë gjinore në shkolla

Fëmijët e shkollave duhet të mbrohen nga ideologjia gjinore, shkruan Presidenti i Brazilit Jairit Bolsonaro në Twitter.

Presidenti brazilian Bolsonaro duan për të ndaluar ideologjinë gjinore në shkolla.

Image: World sot.

Nuk është e vështirë për të kuptuar pse Brazilian president Jair Bolsonaro, si presidentit amerikan Donald Trump, shumë të popullarizuara në mesin e të krishterëve. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
fredag, 20 september 2019 18:01

Fëmijët e shkollave duhet të mbrohen nga ideologji gjinore, Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, tha duke kërkuar në Twitter. administrata e tij do të paraqesë një projekt-ligj mbi këtë çështje. 

"Me qëllim që të mbrohen fëmijët e shkollave, kam kërkuar nga Ministria e Arsimit për të përgatitur një projekt-ligj për të ndaluar ideologjinë gjinore në shkollën fillore," shkroi ai më 3 shtator.

Bolsonaros twitter.

Burimi: Twitter .

shpëtuar familjen

Ky veprim është në përputhje me figurën Bolsonaro ishte kur ai u bë president i Brazilit ..

"Ne kemi një mundësi unike përpara nesh për të rindërtuar vendin tonë ... Ne jemi një popull, të shpëtuar familjen, respektin për fetë e Jud-Christian themelimit tonë, luftimi ideologjinë gjinore, ruajnë vlerat tona," tha ai, sipas The Guardian.

Nuk është e vështirë për të kuptuar pse Brazilian president Jair Bolsonaro, si presidentit amerikan Donald Trump, shumë popullor në mesin e të krishterëve. Dhe si homologu i tij amerikan, ai nuk është shumë e popullarizuar në mesin e qarqeve LGBT dhe të majtë liberalëve.

Shkolla më e mirë në botë

Shkollës të së Dielës është shkolla më e mirë për fëmijët! Le të shkojnë në shkollë e diel në mënyrë që ata të marrë të Jezusit - ose më mirë, që Jezusi të marrë ato - atëherë ata do të jenë të sigurt dhe harmonike përmes jetës.


Publicerades fredag, 20 september 2019 18:01:10 +0200 i kategorin Hbtq och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 mars 2020 19:25
Be för en trasig relation där sonen lämnat hemmet. Be om ett under, att han blir frälst och kommer hem. Be om kraft, tro och glädje istället för oro och utmattning.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp