Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Bibla zbulon Antichrist

Antikrishti ėshtė njohur nga tre mohimeve.

Antikrishti.

Ka pasur shumė spekulime se kush ėshtė antikrishti, por Bibla e pėrshkruan nė mėnyrė tė qartė se kush ėshtė ajo. Vetėm tė lexoni para!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 7 december 2019 22:49

Bibla e pėrshkruan qartė se kush ėshtė antikrishti

Unė besoj se ka njė konfuzion se kush ėshtė antikrishti. Por Bibla e pėrshkruan qartė Antikrishtit, qė ju shihni nė kėto katėr pasazhe tė Biblės:

1 Gjonit 2:18. Tė dashur fėmijė, tani ėshtė koha e fundit. Dhe, siē e keni dėgjuar se antikrishti duhet tė vijė , pasi ka edhe tashmė shumė antikrishtė kanė ardhur. Nga kjo ne kuptojmė se kjo ėshtė hera e fundit.

1 Gjonit 2:22. Kush ėshtė gėnjeshtari, veēse ai qė mohon se Jezus ėshtė Krishti ? Ajo ėshtė antikrishtimohon Atin dhe Birin. 23. Kushdo qė mohon Birin, nuk ka Atin. Kushdo qė njeh Birin, ka edhe Atin.

1 John 4: 3. Por ēdo frymė qė nuk rrėfen se Jezu Krishti ka ardhur nė mish, nuk ėshtė nga Perėndia. Kjo ėshtė antikrishti , tė cilat ju keni dėgjuar po vinte, dhe tani ėshtė tashmė nė botė.

2 John 1: 7 Pėr shumė mashtrues kanė dalė nė botė, tė cilėt nuk rrėfejnė se Jezu Krishti ka ardhur nė mish . I tillė ėshtė mashtruesi dhe antikrishti .

Tre Mohimet antikrishti-sė

  1. Antikrishti mohon se Jezusi ėshtė Krishti.
  2. Antikrishti mohon se Jezusi ėshtė Biri i Perėndisė.
  3. Antikrishti mohon se Jezu Krishti u bė njeri i vėrtetė.

Kush ka kėto tre mohimet janė antikrishti. Kėshtu, Bibla nė kėto shkrime zbuluar se kush ėshtė antikrishti.


Publicerades lördag 7 december 2019 22:49:00 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.nu med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 13 juli 2020 21:17
Förbön för en ung man Be att han blir frälst Be att han börjar motionera igen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp