Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Duke qenė i lindur nė mbretėrinė e Perėndisė

Tė jesh qytetarėve qiellore ėshtė njė gjė e mrekullueshme. 

foto natyra me qiellin.

Po, kėshtu qė ėshtė me shtetėsi nė qiell. Ajo nuk mund tė blihet me para. Ėshtė si qytetarinė romake Palit. Ju merrni atė nga lindja, lindjes sė re nėpėrmjet shpėtimin nė Jezusin.


Av Sven Thomsson
fredag, 18 oktober 2019 00:15
Läsarmejl

Shumica e njerėzve kanė njė dėshirė pėr tė ardhur nė mbretėrinė qiellore tė Perėndisė. Por larg nga tė gjithė e kuptojnė se duhet tė lindni pėrsėri, qė ėshtė ruajtur pėr tė arritur atje.

Unė dua tė kėrkoj mbėshtetje pėr kėtė pohim duke cituar Biblėn, veēanėrisht Psalmin. 87: 3-4

"Gjėra tė lavdishme thuhen pėr ty, o qytet i Perėndisė. Egjiptin dhe Babiloninė unė do tė pėrmend se rrėfyesve tė mi; Ja Filistia dhe Tiro, sė Kushit, dhe ata qė kanė lindur atje ".

Egjiptin dhe Babiloninė e kishte rrėfyer emrin e Perėndisė, dhe Zoti e kishte vėnė re atė. Tė gjithė ata qė kanė lindur nė Sion.

Romakėve 10: 9-10 thotė, "Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh. Sepse me zemėr besimi ėshtė drejtėsia dhe me rrėfim gojė do tė shpėtohet. "

Kur dikush pėrjeton lindjen e re dhe tė bėhet "njė krijesė e re nė Krishtin Jezus (2 Kor. 5:17).

Ps. 87: 5: "Po, e Sionit do tė thuhet:" Ky dhe ai kanė lindur tek ai. Dhe vetė Shumė i Larti do ta krijojė atė. ' "

Vargu 6: "Po, kur Zoti shkroi popullin, atėherė ai do tė llogaritet si:" Ky ka lindur atje ".

Kur Perėndia pret njerėzit nė qiell e tij, ai pret ata qė janė lindur nė mbretėrinė e Tij. Ajo ėshtė vetėm ata qė vijnė aty.

Nė Veprat. 22: 27-28 converses Kolonelin Lisia dhe Palin bashku. Kolonel pyet Palin:

"Mė thuaj, a je njė qytetar romak? '

Pali i pėrgjigjet: "Po".

Pastaj tha koloneli:

"Unė kam tė kushtojė njė shumė tė madhe parash pėr tė blerė kėtė liri."

Paul pėrgjigjet:

"Unė, megjithatė, kanė tashmė nga lindja."

Po, kėshtu qė ėshtė me shtetėsi nė qiell. Ajo nuk mund tė blihet me para. Ėshtė si qytetarinė romake Palit. Ju merrni atė nga lindja, lindjes sė re nėpėrmjet shpėtimin nė Jezusin.

Tė jesh qytetarėve qiellore ėshtė njė gjė e mrekullueshme. Kur njė nuk ka rilindur me anė tė shpėtimit do tė pėrjetojnė tjetėrsimin nė tokė. E ndjen se "nė kėtė botė, nuk kam shtėpia ime", siē thuhet nė njė kėngė e vjetėr. Nė kėnga cituar thotė mė tej: "Jo, dėshira ime ėshtė nė qiell vendin."


Publicerades fredag, 18 oktober 2019 00:15:39 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Så blir du döpt i den Helige Ande - Christer Åberg onliner


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 27 maj 2020 21:21
Gud! Jag är desperat! Antingen behöver jag få pengar till o hjälp med att renovera huset jag bor i (det förfaller!!) lr behöver jag få pengar till ett nytt hus eller en stor lägenhet till mig & barnen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp