Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Viktigt meddelande: Ta emot Jesus, då blir du frälst och räddad och får alla dina synder förlåtna!

19 gradë Janar 2, 2020 në Norvegji

Ngrohja globale është një arsye, sipas studiuesve. 

Sun, zogj. 

Studiuesi i klimës Erik Kolstad në Universitetin e Berge duke treguar për ngrohjen globale si shkak për dimrin në Norvegji po bëhet më i ngrohtë.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag 2 januari 2020 17:11

Vetëm 18.6 gradë në Åndalsnes të enjten në mëngjes, dhe arrijë të reja për muajin janar në Norvegji. Por kjo zgjati vetëm një orë.

Për disa orë më vonë, një rekord i ri ishte atëherë 19 gradë matura në Sunndalsøra , një lindje pak mil në veri të Åndalsnes.

ngrohja globale

Studiuesi i klimës Erik Kolstad në Universitetin e Berge duke treguar për ngrohjen globale, si shkak për dimër në Norvegji po bëhet më i ngrohtë .

Në Suedi, ajo bëhet ngrohta. Linja Snow ngrihet lart e më lart në vend çdo vit.

Unë jetoj në malësitë e SMALAND. Këtu ajo mund të jetë një shumë e dëborës, por sot, 2 janar 2020 është lawns gjelbër vetëm.

kohë Signs

Unë nuk e di pse kjo është, por një gjë e di me siguri: Kjo është një shenjë e herë. Por atëherë ne nuk duhet të harrojmë se për aq kohë sa të jetë toka stinët kurrë fund.

1 Zanafilla 8:22: "Për sa kohë që mbetjet tokës, mbjellje dhe korrja, të ftohtit dhe të nxehtit, vera dhe dimri, dita dhe nata nuk do të pushojnë."

Ka shumë në botën tonë të drejtë tani në të gjitha fushat. Politikisht, fetare, ekonomike, morale ... Ju duhet të keni gjithçka gati me Jezusin, sepse së shpejti ai do të sjellë në shtëpi atyre që besojnë në të.

Nëse ju ende nuk e kanë pranuar Jezusin si Zoti ka nevojë për ju për të bërë atë tani. Pastaj ju do të ruhen dhe do të jetë i sigurt për përjetësinë, çfarëdo që të ndodhë.


Publicerades torsdag 2 januari 2020 17:11:05 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 29 mars 2020 01:18
Behöver bli fri från sug efter snus. Har slutat för en tid sedan men har haft uppehåll på över 10 år tidigare men suget har pockat på. Be att jag blir helt fri. Tack Jesus välsigna bedjarna.

Senaste kommentarer

Emma : Gör dig själv inget ont i coronatider

Lasse : Gör dig själv inget ont i coronatider

Lasse : Gör dig själv inget ont i coronatider

Lasse : Gör dig själv inget ont i coronatider

Emma : Gör dig själv inget ont i coronatider

Susse: Covid-19 och proportionerna

Lasse : Gör dig själv inget ont i coronatider

Mikael W: Covid-19 och proportionerna

Susse: ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Jonathan: ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Lasse : ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Lasse : ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Lasse : ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Nils: Grunderna av Kristi lära

Susse: ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Susse: ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Susse: ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Lasse : ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Lasse : ”Men som tur är så dödar den ju i princip bara gamla människor. Det får vi vara ganska tacksamma för.”

Susse: Covid-19 och proportionerna


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp