Language

Apg29.Nu

Start | TV | Bönesidan | Bibeln | Läsarmejl | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

foto natyra me qiellin.

Duke qenė i lindur nė mbretėrinė e Perėndisė

→ Tė jesh qytetarėve qiellore ėshtė njė gjė e mrekullueshme. 


Mary Hallman.

Hall tė ndaluar nga YouTube

→ Pastor palė Stefan dhe Mary Hallman ėshtė ndaluar nga YouTube.


Round Earth.

Universi u krijua nga fjala e Perėndisė

→ Ata injorojnė faktin se nė tė gjitha kohėrat qė njerėzit kanė besuar se toka ėshtė e rrumbullakėt. Edhe Bibla flet pėr njė tokė tė rrumbullakėt!


Isarelflaggor.

A e kuptojmė kohėn karakter Izraelin?

→ Izraeli ėshtė restauruar si njė komb dhe hebrenjtė u mblodhėn pėrsėri nė tokė.


Bankkort och dator.

Låtsasbanker

→ Den så kallade Ica-banken är ingen riktig bank och kommer aldrig att bli det heller. Det samma gäller för Coops motsvarighet.


Flashes tė qytetit.

kthimin e Jezusit para pikėllimit

→ Nė Rrėmbimit, Jezusi vjen pėr kishėn e tij, kur ai arrin nė fund tė pikėllimit, ai vjen me kongregacionin e tij.


Sheep. 

Bariu i Mirė nė vend Close

→ Ajo ėshtė absolute mė e dhimbshme ėshtė kjo, si mund ai ndonjėherė largohet bariu?


Rocket nisjen.

Jezusi kthehet nė 1 dhe 2 Sel

→ Tashmė nė kapitullin e parė ku Pali pėrmend mėsimet themelore tė Shpirtit tė Shenjtė apo pendim Kuvendit, pasi ai pėrmend nė tė njėjtėn kohė se ēfarė do tė jetė shpresa asambleja dhe pritje, pėrkatėsisht kthimi i Jezusit.


Toka dhe ISS.

Besimi nė njė tokė tė sheshtė ėshtė jobiblike

→ Nocioni se kisha nė mesjetė besonin se toka ishte e sheshtė ėshtė njė gėnjeshtėr nga evolucionistėt


Ēmimit Nobel pėr Paqe 2019 pėr Abiy Ahmed.

Kryeministri etiopian Ahmed Abiy, i devotshėm i krishterė, Ēmimit Nobel tė Paqes 2019

→ Kryeministri etiopian Ahmed Abiy marrin Ēmimin Nobel pėr Paqe nė vitin 2019 pėr arritjen e paqes dhe tė zgjidhur konfliktin me Eritrea fqinje.


ATM pėrgjithshme dhe ATM

→ Pjesa e katėrt e librit cashless konspiracionit nga vetėm para nė dorė.


Internet Troll.

Ju nuk duhet tė ushqejnė trolls

→ Trolls duan pėr tė parandaluar njerėzit nga tė qenit i shpėtuar kėshtu qė pėr kėtė arsye ju nuk duhet tė ushqyer ato.


Vajza me kungull.

Halloween - njė natė tė plotė tė demonėve

→ Fakte rreth Halloween. Halloween ėshtė asgjė mė shumė se njė zakon i vjetėr pagan se askush nuk duhet tė angazhohen nė, sė paku nga tė gjithė njė tė krishterė. Vdekjen dhe tė keqen ėshtė pėrlėvduar.


Sistemi bankar suedez

→ Pjesa e tretė e librit cashless konspiracion nga vetėm para nė dorė.


Pastori pyeti.

Namazi pastor serioze nuk ishte funny

→ Gazeta Dita ka fun e pastorit qė lexuar nė telefon, ndėrsa po lutej.


Hell.

Njeriu i cili shkoi nė ferr

→ Nė qiell, nuk ėshtė ngushėllim. Kjo ėshtė njė vend i ngushėllim dhe freskim. Por ferri ėshtė njė vend i vuajtjes.


Jezusi ėshtė duke bėrė thirrje ju

→ programit jetojnė Christer Åberg-sė 29 minuta nga studio nė shtėpi nė Meadow


Pastori pyeti.

Pastor lutje serioze nuk ishte funny

→ Gazeta Dita ka fun e pastorit qė lexuar nė telefon, ndėrsa po lutej.


flamuj izraelit.

Israel - karakteri i madh kohė

→ A kemi njė kuptim tė mė i madhi i tė gjitha karaktere kohė - Izraelin?


Vattenfall.

Dėshmia: Si kam pėrjetuar pagėzimin e Frymės sė Shenjtė

→ Mbaj mend tha ai, "nga pagėzimi Fryma pėr tė marrė pushtetin."


Kartat e kreditit. 

Kontantlöshetens "lashtėsinė" dhe historinė mė tė hershme

→ Nga libri cashless konspiracion. Nė kuptimin modern, ideja u ngrit pėr blerjet cashless publike nė vitin 1949.


Shtatė hapa nė rrugėn e besimit

→ Hapi juaj i parė nė rrugėn e besimit.


Cashless konspiracion nga vetėm para nė dorė.

Cashless konspiracion - Parathėnie

→ pėrdoruesit Cash portretizuar si foshnje e vogėl qė nuk e njohin tė mirėn e tyre.


Greta Thunberg nė OKB.

Jo, Greta nuk ėshtė Antikrishti

→ Unė kam qenė njė email lexues ėshtė dėrguar pėr mua ku shkrimtari pyet veten nėse aktivist 16-vjeēar mjedisore Greta Thunberg ėshtė Antikrishti.


Tre kryqe nė sy.

Fokusimi nė Jezusin

→ Ēfarė ju fitoni nė predikuar nė lidhje me politikėn sociale, Axhenda 2030 dhe nė klimėn? 


Partia Qendra do tė ndalojė rrethprerjen fetare.

Rrethprerja ėshtė e padobishme

→ Rrethprerja nuk mund tė lindė pėrsėri te ju, por ajo mund tė jetė Jezu Krishti. 


Kur Jezusi tė sjellė nė shtėpi atyre qė besojnė nė tė, ata tė shkojnė nė ēast.

transformimi Uppryckandets

→ Ata qė kanė vdekur nė Krishtin do tė dalin nga varret e tyre nė borisė. Ata do tė transformohet me ne qė jetojmė.


Malle Lindberg mbush 90 vjet mė 29 shtator, 2019.

Malle Lindberg mbush 90 vjet

→ Shih imazhe unike dhe video me Malle Lindberg!


Antikrishti - 666

Ai ishte mbajtur Antikrishtit prapa

→ Ēfarė ėshtė ajo qė mban prapa Antikrishtin, kėshtu qė ai nuk mund tė dalė nė skenėn botėrore, derisa ėshtė koha e duhur?


Aftonbladet afishe 28 shtator 1994.

Gruaja ime udhėtuar as me Estoninė

→ Kjo ėshtė njė nga mė kurioz tė Perėndisė tė ēon, siē kam qenė ndonjėherė pėrmes.


Dėshmia: Si unė u ruajt

Dėshmia: Si unė u ruajt

→  Njė ditė e kuptova se Zoti u ringjall me tė vėrtetė dhe fitues i Kalvarit. 


Christer Åberg nė programin e 29 minuta.

Dėrgo Suedia Jezusin

→ 29 minuta me Christer Åberg


Shpejt, Jezusi do tė na shkoj tė marr tė cilėt besojnė. Dhe kjo mund tė ndodhė nė ēdo kohė kur tė vijė koha.

Jezusi do tė na marrė nė qiell

→ Shpejt, Jezusi do tė na shkoj tė marr tė cilėt besojnė. Dhe kjo mund tė ndodhė nė ēdo kohė kur tė vijė koha.


Jesus - njerėzimi garant

Jesus - njerėzimi garant

→ Jezusi qėndroi garant pėr njė tė tėrė njerėzimin.


Zemra duhet tė pasqyrojė Jezusin.

Zemra duhet tė pasqyrojė Jezusin

→ Bota ka nevojė pėr tė krishterėt, zemrat e tė cilėve janė djegur dhe njė pasqyrė qė reflekton Jezu Krishtin.


Islami dėshiron qė tė marrė pėrsipėr nė Suedi

Islami dėshiron qė tė marrė pėrsipėr nė Suedi

→ Nuk ėshtė njė betejė shpirtėrore pėr vendin tonė mes Krishterimit dhe Islamit.


Arne Weise ėshtė i vdekur.

Arne Weise ėshtė i vdekur

→ ngushėllues Swedenborg dhe mysfarbrorn nga prag tė Krishtlindjeve Donald Duck ka vdekur.


Jezusi ėshtė i vetmi Shpėtimtar

→ jetojnė transmetuar 29 minuta Christer Åberg-sė.


Libri Stephen Hall Nėna ime ka shkuar.

Nėna ime ka mbėrthyer

→ libėr mahnitshme Stefan Hallman-sė!


Shenjtėrimi ėshtė qė tė bėhet mė shumė si Jezusi!

Ēfarė ėshtė shenjtėrim?

→ Shenjtėrimi ėshtė qė tė bėhet mė shumė si Jezusi!


Christer Åberg nė 29 minuta tregon pėr pagėzimin e tij.

Kėshtu qė unė u pagėzova

→ Christer Åberg flet pėr mėnyrėn se si ajo ishte kur ai u pagėzua


David Wilkerson nė lidhje me lėvizjen e besimit.

David Wilkerson nė lidhje me lėvizjen e besimit

→ "Njė pastor tha: Ajo ka shkuar deri mė tani, qė njė ditė, njė evangjelist ngrihen dhe tė thotė, unė kam marrė njė zbulesė nga Zoti, kjo ėshtė koha pėr tė filluar adhuronin Marinė. Ajo do tė shkojė nė pikėn ku."


Kur do Jezusi? - Holger Nilsson

→ Holger Nilsson paraqet librin e tij tė ri "Kur do Jezusin?" dhe bisedimet pėr kėtė temė.


Njė vajzė e veshur me njė vello - vello ėshtė njė rrėfim nė Islam

Veli ėshtė njė rrėfim nė Islam

→ Veli dhe veshje tė dėshmojnė se ata janė myslimanė.


Season fillimi: Njė vend i lindur nė dhimbje

Fillimi sezon nė Qiell TV7: Njė vend i lindur nė dhimbje

→ "Nėse Izraeli kishte qenė Holokaustin nuk ka ndodhur."


Christer Åberg me kitarė havajane tij nė programin e drejtpėrdrejtė 29 minuta.

Shpėtoi nga deti i mėkatit

→ program jetojnė Christer Åberg e 29 minuta, nė tė cilėn ai kėndon, luan ukelele dhe duke folur pėr Jezusin.


Nėse ju doni pėr tė dėshmuar tė Jezusit nė Apg29?

→ Submit dėshminė tuaj, tė shkruar, video ose audio file.


Femėr nė Holandė u mbajt fiksuar nė eutanazisė.

Femėr nė Holandė u mbajt fiksuar nė eutanazisė

→ Tani mjeku provuar nė gjykatė dhe liroi applåders brohoritjet nė sallėn e gjyqit.


Kėshtu qė unė u pagėzua nė Frymėn e

→ Christer Åberg flet pėr mėnyrėn se si ai u bė Shpirti i pagėzuar nė transmetim tė drejtpėrdrejtė tė saj 29 minuta.


Presidenti brazilian Bolsonaro duan pėr tė ndaluar ideologjinė gjinore nė shkolla.

Presidenti brazilian Bolsonaro duan pėr tė ndaluar ideologjinė gjinore nė shkolla

→ Fėmijėt e shkollave duhet tė mbrohen nga ideologjia gjinore, shkruan Presidenti i Brazilit Jairit Bolsonaro nė Twitter.


Christer Åberg nė webcast 29 minuta.

Kėshtu qė unė u ruajt

Kėshtu qė unė u ruajt


Christer Åberg.

Njė fillim i ri pėr Apg29

→ Nė kohė pėr 18-vjetorin unė tė fillojė plotėsisht nė kėtė faqe interneti popullor!


Peshkatarėt mbajė ekuilibrin.

A tė krishterėt nuk kundėrpeshė kundėr sė keqes nė shoqėri?

→ Autoritetet kanė qenė tė detyruar pėr tė mbyllur burgjet, dhe madje edhe burgjet Riva, njerėzit kanė qenė tė modės nga Jezusi transformuar jetėn e tyre.


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 21 oktober 2019 21:24
Gud, Jesus! Ge mig upprättelse. För om jag får det så hjälper det andra. Se vad som händer här. Stå emot det som de gör mot andra, få de att göra annat gott istället, få de att må bra. Befria oss!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

Apg29 använder cookies. Genom att surfa på Apg29 godkänner du användandet av cookies.

↑ Upp