Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

смрт светот евангелист Рајнхард Bonnke е

Милиони посети на неговите средби и луѓет

Рајнхард Boonke проповеда во Африка.

Многу луѓе беа спасени по својата проповед, а потоа тој се молел за болните. Потоа тој се враќа на жена во инвалидска количка, ја стави раката лесно на челото и нејзиниот патуваат тогаш, и таа почна да оди.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 7 december 2019 21:17

светот евангелист

Рајнхард Bonnke е христијанин светот евангелист и проповедник. Тој почна Евангелска својата работа во 1970 година и имаше средби во големиот шатор. Подоцна, кога на состаноците се поголеми тој се пресели надвор на голема област. Во Нигерија милиони посети на неговите средби.

Рајнхард Bonnke беше 79 години. На сликата погоре е од 2014 година и е донесена од Википедија.

Луѓето секогаш се спаси

Слушнав Рајнхард Bonnke проповедање неколку пати и секогаш доби луѓе спасени. Се верува дека до 75 милиони добиле Исус Христос и бил спасен од Евангелска неговата служба!

Тој проповедал во големиот преродбенски кампањи низ целиот свет, и работел 60 години како евангелист. Неколку пати го посети Bonke Шведска. Исто така, тука се луѓе спасени, преку неговото министерство.

Пред неколку години, кога отидов на Библијата школа Педесетница во Jönköping Пентекостите црква, отиде на патување класа во Источна Европа, но посета автобусот посета на градот Хановер во современата Западна Германија, и ги слушаше Рајнхард Bonnke во митинг.

Жена во инвалидска количка

Многу луѓе беа спасени по својата проповед, а потоа тој се молел за болните. Тогаш го забележав една жена седи во инвалидска количка. Тој ги стави рацете на оние кои пристигнале, па дури и на жена во инвалидска количка, а потоа тој. Гледав многу внимателно да се види дали нешто се случува. Но, ништо не се случи.

Потоа тој се враќа на жена во инвалидска количка, ја стави раката лесно на челото и нејзиниот патуваат тогаш, и таа почна да оди. Бевме на патувањето јасно се вчудоневидени и не можеа да веруваат нашите очи. Не знам што не е во ред со неа, но знам дека таа стана и си отиде.

Освои милиони за Исус Христос

Лидерот шведскиот Пентекостите Даниел Alm пишува на Твитер :

"Рајнхард Bonnke освои милиони за Христа. Јас го ценат многу. Тој беше класична Пентекостите проповедник. Се сеќавам кога го слушав во Берлин, Шведска и дури во 2018 година во Хелсинки. Почивај во мир, г-дин" Ich bin евангелист! " .

Денес, евангелист Рајнхард Bonnke домот на Исус по извршување евангелист и неговото дело!


Publicerades lördag 7 december 2019 21:17:55 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Jesus Kristus är densamme idag


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 01:58
Herre jag ber, låt den unge mannen återkomma. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp