Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Приклучи се на bönekedjan

Оваа недела е потребно верници! 

Sverigebön. 

Последната недела од секој месец е на христијаните, кој ќе ја преземе одговорноста, а тоа е важно што оваа недела се опфатени, така што не bönekedjan скршени.


Av Holger Nilsson
måndag, 28 oktober 2019 15:42
Gästblogg

молитва синџир

Поставете сега и се направи важен придонес!

Од 1 септември, па имаат молитва синџир започна со молитва околу часовникот за 1 година. Постојат различни цркви и христијански организации одговорни за повеќето од овие молитва повлекува.

индивидуални христијани

Но, во последната недела од секој месец е на христијаните, кој ќе ја преземе одговорноста, а тоа е важно што оваа недела се опфатени, така што не bönekedjan скршени. 

Сега за е потребна оваа недела, бидејќи верниците кои се претплатите на оваа листа.

Пријавете се на листата

Еве линк каде што можете да го направите ова: 

"Недела 44. Недела на молитва во октомври се фокусира на семејството. Регистрирајте го вашиот bönetimmar тука."

Вие не може да го доживеале ова - се регистрирате на листата и да се доживее со благослов на преземање одговорност во молитва за нашата земја - ова може да спаси Шведска.


Publicerades måndag, 28 oktober 2019 15:42:39 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 27 oktober 2020 17:44
TACK JESUS DU HJÄLPER S I MORGON ONSDAG PÅ ETT VIKTIGT MÖTE SOM HAN SKALL VARA PÅ HOS POLISEN ATT ALLT GÅR BRA DÄR JESUS ÄR MED HONOM OCH ALL RÄDSLA ÄR BORTA ATT KAN SOVA O VARA I VILA O FRID I ALLT.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp