DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Бутик  | Кристер Åberg | ТВ | Страница за молитва | Прашањето  | Кутија за пишување | Разговор | Читател Е-пошта | Напиши | Медиуми | Инфо | пребарување

Дали христијаните не противтежа против зl

Властите беа принудени да се затвори затв

Рибарите се одржи рамнотежата.


Av Sven Thomsson
torsdag, 19 september 2019 19:13
Läsarmejl
Ние се згрози кога седиме пред телевизорите и да видиме сите на насилството, сите разврат, криминалот и така натаму. Кога ќе погледнеме во војна со слики од крварење тела и луѓето плачат во тага за загинаа роднини знаат ние би можеле милост за момент. Велиме: "О, колку е страшно, страшно", кога го гледаме и слушаме оваа ужасна вест.

Но е дека сите заложби ние се постигне? Ние сме оставени да бидат задоволни со тоа? Што сме ние христијаните да бидат противтежа на сите зла?

Слушнав на земји каде што Божјиот Дух беше за да се случи. Каде што луѓето постеле, плачеше и извика кон Бога за заживување на енергија. Господ слушнал нивната молитва и види нивните солзи и испрати силен заживување.

Светиот Дух има работено толку моќно што не само што "обичните чесни луѓе" се спаси, но, исто така, пијаници, зависници од дрога и криминалци.

Спасението е толку трогнати на длабочина од овие кутри луѓе, тие стануваат целосно ослободени од пороци и криминал.

Властите беа принудени да се затвори затвори, па дури и затвори РИВА, луѓето се обликува со Исус трансформираат нивните животи.

Но, она што се удобни христијаните во Шведска? Дали живееме, така што ќе може да се формира противтежа против гревот и злото? Игнорирајќи ги само на рамениците за некое време по видовме мизерната единици на "Пријави" и "Тековна"?

Ние се бориме во молитвата против злото, гревот и нечистотија, кои обилуваат во оваа земја? Дали сме спремни да се жртвуваат во bönekampen да се постигне поинаков поредок на нештата. Мораме да разбереме дека Бог сака да биде "стражи на ѕид"

Во Езек. 13: 5 најдеме овие тешки и предизвикувачки зборови:

"Вие не се качил во празнини, ниту составен хеџ за домот на Израел, така што тоа е во можност да се застане во битката на денот на Господ."

Ние, исто така, се чита во Езекиел. 22:30:

"Се бараат меѓу нив, кои треба да го сочинуваат живата ограда, и да се застане на јазот пред мене за земјата, дека не треба да го уништат; но го најдов ништо. "

Не знам Господ, Бог може да поднесе оставка, но тоа всушност изгледа така, кога тој се испорачува вели, "но не најдов ништо." Каква трагедија! Господ ни очекува да застане и да се вклучат. Тој смета дека некој во Шведска? Не, не! Најголемиот број на христијани спие доброто млака длабок сон.

Речиси не постои еден кој "ќе застане на јазот" во одбрана на сиромашните нашата татковина и нашиот народ. Одговорноста почива силно на нас христијаните. Ние мора да се направи како Авраам. Тој "се доближи до Бога", кога ме праша дека Содом ќе биде спасен.

Таа вели дека на почетокот на стих 2 во стара химна на Ларс Linderot:

"На многу пречки, се спротивставуваат на мојата душа. Сатаната не е благодат да се занесе. Стринг во однапред на нешто што ќе го попречат вашиот добро. Се откаже од светот бунари.Publicerades torsdag, 19 september 2019 19:13:46 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

ANNONS:
Himlen TV7

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


DAGENS

Dagens datum

Vecka 9, torsdag 4 mars 2021 kl. 10:38

Dagens bibelord

“Har jag inte befallt dig att vara stark och frimodig? Var inte rädd eller förfärad, för HERREN din Gud är med dig vart än du går.”” (Joshua 1:9)

Dagens namn

Adrian, Adriana

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Adrian och Adriana. Har de inte tagit emot Jesus och blivit frälsta så ber jag dig att de ska göra det. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 2 mars 2021 10:25
Jesus, hjälp min vän att få den hjälp jon behöver, det krävs ett mirakel och ordna hennes ekonomiska situation. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

↑ Upp