Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Притисокот од демонските сили е реалност

Сега сакам да сведочам за најлошото имам и

Притисокот од демонските сили е реалност.

Притисокот од демонските сили е реалност која извира од светот на зол дух. Христијаните во живо, како што му беше подарок проценка дух често се чувствуваат овој притисок. Јас сум многу чувствителна во мојот дух и може да сведочи како го доживувам овој феномен.


Av Sven Thomsson
måndag 9 december 2019 11:02

Притисокот од демонските сили е реалност која извира од светот на зол дух. Христијаните во живо, како што му беше подарок проценка дух често се чувствуваат овој притисок. Јас сум многу чувствителна во мојот дух и може да сведочи како го доживувам овој феномен.

Ако одам надвор од градот, јас се сретнат со еден човек кој има ладна и жестока дух во неа. Тогаш се чувствувам како него "puffs" нечисти ми е од тоа лице.

Спротивното - ако се сретнат со еден човек со омекнување puffs прилив на сладост од лицето.

Демонската сила на шишиња алкохол

понекогаш и јас се качил надвор Systembolaget и познати сила демонска дише од шишиња алкохол. Јас исто така знам на демонската сила на чад од тутун.

Кога постои гаден програма елементи на ТВ puffs нечисти сили против мене. Затоа, јас никогаш не лошо и деструктивни програми.

Во програмирање на распоредот обично пред извештајот да биде елементи кои би можеле валкани мојата душа што Исус ги изми со својата скапоцена крв. Затоа, ги затворам очите и држете ушите за да се избегне гледање и да ги слушнеме.

Се чувствувам хеви метал музика демонски, особено кога има сатанска елементи. Јас никогаш не се слуша како "музика", затоа што јас го чувствувам толку непријатни. Не ми се допаѓа рок музиката воопшто. Но, дали слушнал таква, туку да го сакаат.

Крадците Велосипед

Пред извесно време, живеев во место каде што крадци велосипеди се на потег. Јас бев ограбен на мојот велосипед, што јас го постави надвор од зградата каде што живеел. Ако се сеќавам точно, велосипедот е заклучен, но сепак беше украдена.

Некој ми даде знак да се оди на народна Парк, за кои луѓето се користи да ја напушти украдени велосипеди.

Јас почитуваат Советот и отиде во паркот за да пребарување мојот велосипед. Отидов наоколу во потрага насекаде. Забава Настаните заврши и луѓе го напуштиле паркот, но почувствував силна во духот ми дека злите духовни сили стигнала. Јас доживеа како морничава атмосфера.

Јас никогаш нема да биде во можност да ја посетите кино, танц настан, спортски настани или други забавни сцени. Јас ќе се доживее како валкана и гаден атмосфера која не сум ја издржа да биде таму.

Најлошото Имам искуство

Сега сакам да сведочам за најлошото имам искуство во однос на притисокот од демонските сили. Јас искусни надвор и во куќата на инцидентите генерално во Mora.

Куќа за инцидентите генерално беа bytardagar на инцидентите генерално игли. Луѓето се користи за да седат таму и размена, купување и продажба на нив. Мојата сопруга имаше некои дека таа се случува да го продаде, па отидов со неа во куќата на инцидентите генерално е. Дури и како што стоеше пред влезот на собата, јас чувствува и мисли, "Што гаден расположение што владее тука."

Потоа отидовме во предворјето, каде што се чувствува нечист, гаден атмосфера уште посилни.

Во подрумот беше просторија каде што оние кои ги сменија своите игли седеа на масите. Отидовме таму и видов дека имаше многу луѓе таму, кои сакаат да се стави нивната игли.

Демонски сили се упатиле кон мене

Кога влеговме во соба паднал на демонските сили против мене со огромна сила. Се чувствував како лице на силен човек ме турна назад. Бев блиску да се изгуби рамнотежа и речиси падна.

Но, потоа чекор на Светиот Дух во моќна сила во мене, како противтежа против демонските сили. Се чувствував крена и врши од страна на Светиот Дух.

Зол дух светот

Ние кои се спасени имаат свет дух да се борат против. Нејзините надлежности се ништо за да си игра со. Јас сум навистина биле во можност да се доживее. Мора да се исполни со Светиот Дух и да живее за крвта на заштита на Исус да бидат зачувани.

Исус го победи моќта на злото. Тој триумфираше и разоружа владетели на империјата на злото. Тој има смачкана главата на змијата и го направи власта на ѓаволот за да ништо. Таму е зборот на Бог, кој ја зајакнува нашата храброст и носи утеха:

"Драги деца, вие сте од Бога и преовладуваат над нив, за тој што е во вас е поголем од оној кој е во светот" (1 Јн. 4: 4).

Publicerades måndag 9 december 2019 11:02:04 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 19 oktober 2020 13:39
Fader, jag älskar Jesus och ber varje dag, försöker göra mitt bästa, men ändå är jag så ledsen och ensam med ett sjukt barn som alla spottar på, mycket ledsen och utanför. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp