Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

За да сакана моето семејство и пријателит

Не верувам дека вонземјаните дојде и ни бе

Љубовно писмо.

Тој циркулира "остави зад буквите" САД. Во писмото да се испрати на нивните најблиски кои не се христијани да им се овозможи да се здобијат со познавање на наредните денови, кога на занесот може да се случи. Добив ова писмо од читател кој е преведена на шведски и јас ќе ја објавите овде.


Av R M
onsdag, 23 oktober 2019 11:41
Läsarmejl

За да сакана моето семејство и пријателите.

Информациите што се испрати е за занесот на црквата кои верувам дека со сите моето срце е неминовна.

1 ч 4: 13-18

13. Но, јас не би, браќа, дека вие треба да знаат во врска со оние кои имаат заспана, дека вие не треба да жалиме како другите кои немаат надеж.

14. Зашто ако веруваме дека Исус умре и воскресна, така и Бог ќе ги оние кои се упокоиле во Исус со него.

15. За ова ви кажам, со зборот на Господа, дека ние кои се живи и да остане до доаѓањето на Господ, ништо не треба да дојде пред оние кои се упокоиле.

16. Зашто Самиот Господ ќе слезе од небото со заповеднички заповед, со глас на архангел и со труба повик на Бог, и прв мртвите во Христа ќе воскреснат.

17. Потоа ние живите кои останавме, ќе бидеме грабнати заедно со нив на облаците, за да Го сретнеме Господ во воздухот. И така ние секогаш ќе бидеме со Господ.

18. Затоа охрабри еден на друг со овие зборови.

Во еден момент, во 1/40 од секунда, оние кои го предале својот живот и добиле Исус Христос како Господ и Спасител ќе исчезнат од овој свет, и тоа ќе се случи во секое време. Како може да се знае за сигурно дека ќе се спасиш?

Римјаните 10: 9-10

9. Зашто, ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен.

10. Зашто со срцето вера е праведност, а со устата исповед ќе биде спасен.

Оди во црква, да служи и прави добро нема да те спаси. Вие не се снимени со добри дела, ќе се спасиш за добри дела. Да се ​​биде "добар човек" нема да те спаси. Вие лично мора да го прифатат Исус како Спасител. Има толку многу библиски стихови за ова. Многумина од вас слушнале за занесот "занесот", а некои дури и помислил или рече: "Ако се случи тоа ќе се покајат и да се сврти на Христа како". 

Дозволете ми да објаснам она што ќе се случи во блиска иднина. Иако Библијата вели дека ние не го знаат ден или час, јасно е дека ние сме свесни на сезоната, а ние сме во последните моменти на крајот на овие денови. Наскоро, вистинските верници се фатени "raptured". 

Замислете, ако сакате, дека милиони или дури една милијарда луѓе исчезнуваат од лицето на земјата. Авионски несреќи, сообраќајни несреќи на сите бремени жени веќе не е бремена, бидејќи нивните неродени деца се зграпчат толку многу хаос.

Кога тоа се случи, знаеш дека "занес" Се случи и ќе се остави зад себе.  Не верувам дека вонземјаните дојде и ни беа потребни. Тоа не е точно.

Но, се уште постои надеж. Прво ... Не ги преземат сите информации од секаков вид на челото или на раката, без разлика што. Ако го направите, вие не може да се спаси и се изгубени засекогаш. 

Сега работите ќе отидат. Антихристот ќе дојде на сцената и претендираат да бидат добри за да им помогне да се направи се што е во право повторно. Тој ќе го потврди мировен договор со Израел, и нема да има мир во светот за кратко време. Тоа ќе биде голема измама за три и пол години пред големата неволја на три и пол години. Целиот седумгодишен неволја ... тоа ќе биде страшно.

Се предаде својот живот на Исус Христос сега. Го прифати како свој Господ и Спасител.  Ова е вашата единствена надеж. За жал, најверојатно ќе се обезглавени ако тие ви се фати, но мора да сакаат да ги примат жигот на ѕверот, или што ќе поминат вечност во пеколот. Ова е многу сериозна. 

Антихристот ќе се спроведе светски поредок и жигот на ѕверот. Вие нема да бидете во можност да се купи или продаде без оваа ознака. Силно верувам дека брендот може да биде РФИД чиповите во челото или десната рака, тетоважа или од било кој вид кои не можат да се отстранат. Јас исто така верувам дека тоа ќе се промени вашата ДНК. Исто како што Nephilim, хибриди на паднатите ангели и жени од Битие Глава шест промени нивната ДНК. Жигот на ѕверот ќе го стори истото.

Ватикан има Луцифер проект / телескопот на планината Греам во Аризона, каде што тие се изјасниле контакт со вонземски интелигенција. Тие не се вонземјани. Нема вонземјани. Тие се паднатите ангели. 

И мислам дека постои силна сценарио објаснува зошто верници ќе се отиде и се претпоставува дека вонземјани ќе се појави и да се објасни да се чувствувате интелигенција, или да биде на нашите предци и Создателот и дека треба да се отстранат оние кои се исчезнати, кои се вистинските христијани. 

Сегашниот папа, папата Френсис, ако не и лажниот пророк, навистина е претходник. Па ... наскоро ќе се случи на занесот. 

Не чекај. Добиваат Исус сега. Ако не и ние загубивме сетам што јас го делам. Те сакам, и уште поважно,

Исус ве сака и умрел за вас, така што ќе може да има вечен живот. Ако мислите дека ќе се остави зад себе, се зборува веднаш до Исус. Вие не ќе избега од ужасите што ќе дојде на земјата, или смрт, но вие нема да го наследат вечниот живот. 

Ако не го прифатат Исус и да умре, ќе поминат вечност во пеколот. И ако се земе на жигот на ѕверот, ти се осудени вечно без надеж. Вие ќе поминете вечноста во пеколот.

Римјаните 10: 9-10

Зашто, ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен.

Зашто со срцето вера е праведност, а со устата исповед ќе биде спасен.

Веруваат во Исус. Прифати бесплатно Неговиот дар на спасението. Прашај и добиваат Исус сега.

Прашајте нешто како:

"Исус, сфаќам дека јас сум грешник. Верувам дека ќе умре за моите гревови. Ве прифати како мој Спасител. Во името на Исус, амин."

Барам Неговиот благослов на вас и дека сите ќе дојдат до познавање заштеда на Исус.

Се надеваат дека ќе ви се исполнат во небото.

Љубов во Kristus❣️Publicerades onsdag, 23 oktober 2019 11:41:01 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Gospel Sam, Pop up tält, Målle, Emilia, Christer Åberg online


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 24 maj 2020 00:18
Jesus hjälp!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp