Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Доколку несаканите погубен?

Јас треба да се казни со смрт како непожелн&#

Жена со дете.

Сега пишувам мојата втора книга наречена "несакани". Тоа е за моето детство, како јас несакани дојде на овој свет.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag, 21 november 2019 11:34

Тоа е кажано за мене дека сум бил повеќе или помалку силување. Она што јас ви кажам во мојата следна книга, несаканите. Би сакал несакани биде казнет со смрт од страна на абортусот?

Ако јас се стари или болни, јас треба да се казни со смрт како несакани нус "евтаназија"?

Гледаме дека и неродените деца, болните и старите лица живеат опасно. Тие секогаш може да бидат убиени, бидејќи тие не се пожелни или вредни доволно. Тие можеби ја добил идејата овој или некој друг да го рече.

Срами?

некои пријатели демонстрираат против абортусот, а потоа на лицето и да каже: "Тоа не се срами!" Треба да се срами да се негува живот? Како искривени го нема ова беше? Оној кој ќе биде срам беше оној кој тоа го рече.

Мојата 13 годишна ќерка понекогаш има длабоки проблеми. Таа рече: "Кога сум роден, јас бев девет месеци, но како е тоа што го зеде една година пред да го прослави првиот роденден Тоа само ќе чекаше три месеци?!"

9 месеци + 3 = 1?

Сте биле девет месеци пред да се роди. Во девет месеци, имаше еден човечки живот во утробата на мајка ти дека си ти. Дали таков живот да се прекине и убиен?

Не сум го имал лесно во животот, но јас сум огромна мило ми е роден! И најдобро од сите: Добив можност да се на возраст од 20 добиваат Исус Христос! Тогаш бев роден по втор пат и мојот живот се трансформира!

Склопот на Бога

Можно е дека сум бил несакана од страна на луѓето, но јас бев посакуваната од страна на Бог!

Кога мојата ќерка е родена, таа наречен желба. Тоа е француски за саканиот. Таа беше и посакуваната од страна на жена ми и мене - и посакуваната од страна на Бог!


Publicerades torsdag, 21 november 2019 11:34:18 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Svart får blir vitt


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 11 juli 2020 02:35
Be för mig att jag ska få jobbet som marknadskoordinator och bli erbjuden 45 000 kr/månaden som ingångslön! Be att Gud välsignar mig på arbetsplatsen och successivt (men snabbt) ökar lönen ytterligare

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp