Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Мајка ми е заглавен

неверојатна книга Стефан Hallman е!

Препорачувам "Мајка ми беше искасаа" на Стефан Hallman. Тоа е големо сведоштво за она што Исус може да направи за еден човек.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag, 21 september 2019 01:40

"Мајка ми е заглавен" е како Стефан пораснал во алкохоличари со многу борба, пополни, напад и кога Исус ќе го спаси.

Тоа е многу моќна книга која нема да остави никого рамнодушен.

Од содржината

Пеколот во домот, започна со мајка избегав од дома. Таа зеде автобус долу во градот за да се напие. Тоа беше толку ние рече: ". Мама е заглавен"

Јас ги мразев тие зборови. Знаев што значи кога татко ми дојде дома ... споменот на крвави сцени, и очајните крикови на мајката, кога таа лежеше во nersparkad агол и разнишана.

Ако татко ми дојде дома и мајка ми мирисаше на најмалку алкохол, тој отиде ревносни.

Сè што ќе почне кога влегов дома од училиште. Тогаш почувствував право во мене за мајка ми зеде пиво. Бев толку чувствителни на него како knarkhund. Ако таа беше донесена само неколку голтки носи Јас го направив тоа во секој случај.

Татко ми беше ист, тој почувствувал дека нешто не е в ред веднаш, и наскоро почна да пеколот повторно.

Јас не се осмелувам да си одам дома, ми се чинеше дека морав да се заштити мајка ми и моите три помлади браќа.

Сега почна ѓаволот пејзаж. Тој би можел да плескаат за неа со тупаница право во лице како крв и 'бликаа од носот, таа отиде на подот со несреќа и тој почнал да ја корне.

Неверојатни сведоштво за она што може да го направи Исус

Препорачувам "Мајка ми беше искасаа" на Стефан Hallman. Тоа е големо сведоштво за она што Исус може да направи за еден човек.

Тоа, меѓу другото, се серијали во христијанската весник пријател на домот.

Книгата е исто така погоден како evangelisationsbok.


Publicerades lördag, 21 september 2019 01:40:49 +0200 i kategorin Böcker och i ämnena:


0 kommentarer


Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 9 december 2019 20:37
Tack för din trofasthet Jesus. Ber att jag ska klara mitt NKSE-prov imorgon. Hjälp mig gud att tänka klart och vara säker i min roll. Lägg mitt liv i dina händer.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

↑ Upp