Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Viktigt meddelande: Ta emot Jesus, då blir du frälst och räddad och får alla dina synder förlåtna!

Човекот во пеколот

Прочитајте го ова и види за добро направен &#

Така се случи питачот загинаа, а беше спроведена од страна на ангелите во пазувите на Авраама. И богат човек, исто така, умрел и бил погребан. И во пеколот, каде што тој беше во маки, ги подигна очите и виде Авраам далеку и Лазар на негова страна.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 19 januari 2020 14:01

Имаше еден богат човек, кој беше облечена во пурпур и висон и живеел секој ден во задоволството и луксуз. И таму беше, исто така, сиромашен човек, по име Лазар, полн со рани лежеше пред вратата, и посака да ги задоволи неговите глад со трошките што паѓаа од трпезата на богатиот човек. Згора на тоа и кучињата доаѓаа и лижеше неговите рани.

Така се случи питачот загинаа, а беше спроведена од страна на ангелите во пазувите на Авраама. И богат човек, исто така, умрел и бил погребан. И во пеколот, каде што тој беше во маки, ги подигна очите и виде Авраам далеку и Лазар на негова страна.

И извика и рече: Оче Аврааме, смили се за мене, и испрати Лазар дека тој може да се натопи врвот од својот прст во вода и да ми го разлади јазикот, бидејќи сум мачен во овој пламен.

Потоа Авраам рече:, Синко, сети се дека сте го добиле вашиот добри нешта, додека биле живи, а исто така и Лазар доби зло. Но сега тој се утеши, и си се мачени. И покрај сето ова, постои голема длабока бездна помеѓу нас и вас, за оние кои сакаат да се добие од тука да не да биде таму и да ниту некој од таму може да дојде во текот на нас.

Тогаш тој рече: Тогаш јас ве прашам татко ми, што ќе го испрати во куќата на татко ми, зашто имам петмина браќа, така што тој може да ги предупреди, за да не дојдат и тие во ова место на маки. Авраам му рече: Тие имаат Мојсеј и пророците. Нив, тие ги слушаат.

А тој рече: Не, татко Авраам, но ако некој оди на нив од мртвите, тие ќе се покајат. Тогаш тој му рече: Ако не ги слушаат Мојсеј и пророците, тие нема да бидат убедени дури и ако некој се крева од мртвите.

Лука 16: 19-31


Publicerades söndag, 19 januari 2020 14:01:41 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 3 april 2020 00:21
Jag ber om ett ekonomisk mirakel så att jag har råd att flytta och köpa nytt hus!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp