Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Вознесението на Исус докажува дека тој е Б

Библијата вели дека Исус, кој бил однесен н&#

Небото, облаците, сонцето.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag, 21 maj 2020 01:16

Библијата вели дека Исус, кој бил однесен на небото, е Бог!

Псалми 47: 6-10

Бог воскресна во радост,

Господ , под звукот на трубите.

Фалај Боже , фала! Пофали го нашиот Царе, фала!

Зашто Бог е крал на целата земја, слави го со псалм.

Бог е крал над народите,

Бог седи на Неговата света вера.

Најголемиот дел од луѓето се собрани како Божји народ на Авраам.

Зашто штитите на земјата му припаѓаат на Бога , тој е возвишен високо.

Бог воскресна

Библијата вели дека секој што бил одведен на небото е Бог. Она што сега го читаме во Псалтирот е пророштво за Исусовото вознесение. Таа вели дека Бог се качил во радост.

Тогаш е опишано Христовото вознесение. Исус е опишан кога бил одведен на небото. И ова е напишано во Стариот завет.

Господ и Бог

Кој воскресна за време на радоста на Исус. Не помалку од шест пати тој се нарекува Бог.

Откако тој ќе се нарече Господ. Во текстот на Господ се вели YHWH. Ова е името на Бога. Библијата јасно кажува дека Исус е Бог.

Исус е Бог

Вознесението на Исус докажува дека тој е Бог.


Publicerades torsdag, 21 maj 2020 01:16:05 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Vilka är Guds söner och jättarna?


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 26 maj 2020 00:36
Jesus visa mig var jag ska bo!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp