Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Денес има најголемиот заживување на светl

Секој ден, околу 780 000 луѓе на верата во Исус!

Зачувани и бесплатно.

Никогаш порано во историјата толку многу луѓе се спасени од целиот свет во нашето време. Живееме во време кога најголем култура во светот salvaged во!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag 5 november 2019 14:54

Многу од нив се зафатени чекање за голема загуба на нашето време. За коишто треба заживување, за својот дел, се целосно исклучени. Но, драги пријатели: ова стана generalfel. Постои голема преродба во нашиот свет во моментов! Никогаш порано во историјата толку многу луѓе се зачувани како што е сега. Приближно до 780 000 луѓе да го прифатат Исус и да се спаси секој ден во целиот свет!

Секако, тоа е исто така во губење на нашето време, што знаеме за, но не загледуваа отпад слеп, туку радувајте се што толку многу луѓе се во царството на Бога секој ден. Понекогаш мислам на апостолите од времето на Исус се љубоморни на нас денес, кои ќе бидат дел од овој историски пат дека ние сега живееме. Во моментот кога е најголемиот култура во светот salvaged во! 

заживување тек денес светот

Никогаш порано во историјата толку многу луѓе се спасени од целиот свет, како што се случува во нашето време. Секој ден, околу 780 000 луѓе на верата во Исус!

Извор: Фејсбук - Нилс Гунар Lönnegren

Радост.

780 000 секој ден

Доколку продолжам со своја пресметка на векот, 285 милиони ќе бидат зачувани и секоја година, така ќе биде за:

Ние сме во процес на најголемиот преродба во светот! Никогаш порано во историјата толку многу луѓе се спасени од целиот свет, како што се случува во нашето време.


Publicerades tisdag 5 november 2019 14:54:30 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte - Christer Åberg - live


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 10 augusti 2020 00:35
Fått åka på en utflykt med övernattning ett par dagar för att läka familjen. Vi ska få vandra i skogen men jag bryter i hop av sorg hjälp mej Jesus hela min hund Som skadat sej så vi kan vara kvar .

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp