Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Господ објавува дека ќе дојде крајот и нес

Во 7. поглавје од Езекиел, Господ му пророкув

Библиско пророштво


Av Mikael Walfridsson
tisdag, 21 april 2020 12:28

Господ објавува дека ќе дојде крајот и несреќата

Езекиел 7: 5 - Така вели Господ БОГ; ете, се случи несреќа, катастрофа од свој вид. Доаѓа крајот, да, крајот доаѓа! Се буди и доаѓа над тебе. Ете, доаѓа!

Во 7. поглавје од Езекиел, Господ му пророкува на Езекиел и зборува за темно време и претстојна катастрофа. Несреќа која е целосно уникатна, и сама по ваков вид. Тој прогласува дека е истечен рокот за човекот, дека денот е во при крај и крајот е над четирите агли на земјата. Господ спомнува дека доаѓаат маки како меч, чума и глад. Тој зборува за состојба во која преовладуваат немоќ и вознемиреност, каде рацете на луѓето тонат и колена стануваат како вода. Овие зборови не се однесуваат само за времето на Езекиел, туку се пророчки зборови за времето во кое живееме и преминуваме.

ФЕМА се здоби со моќ

ФЕМА се залага за Федерална агенција за управување со вонредни состојби и е владина агенција во Соединетите Држави што е распоредена во големи катастрофи и / или војни. За прв пат во историјата на САД, сите 50 држави потпишаа претседателска изјава за катастрофи дека се во состојба на катастрофа. Ова значи дека во принцип ФЕМА презема некои или повеќе делови кога станува збор за донесување одлуки во борбата против вирусот корона. Меѓу другото, дадени се предлози за ФЕМА да следи и контролира што и какви добра ја напушта земјата. Ова значи дека во специјални настани, власта за катастрофи ФЕМА го презема, а земјата во основа е претворена во полициска држава.

Кампови за ФЕМА

Претходно го преработив начинот на кој САД се чини дека се подготвуваат за големи катастрофи во земјата со воспоставување на овие „Фема-кампови“, кои се наоѓаат околу Соединетите држави, кои најмногу наликуваат на концентрациони или затворски кампови. Денес тие се празни, но тие се подготвени да примат 100.000 десетици луѓе во итни случаи или да бараат ситуација. Прашање е дали овие логори во иднина ќе бидат искористени за казнување или егзекутирање на луѓето за време на неволјата, кои не избираат да го земат белегот на beверот.

Кога ќе видиме како владите на државите и раководството реагираат, тоа е едноставно општа проба за тоа што ќе се случи. Како што се случува напредокот, ќе доживееме како земјите да се трансформираат во полициски држави, каде ќе се појават присилни закони, каде ќе имате можност да казните луѓе што не се поклонуваат на овие антихристијански закони и мерки. Истиот страв што постои кај луѓето денес ќе биде многу поголем за време на неволјата и вие ќе бидете подготвени да направите се за да имате мир. Единствените луѓе кои нема да се поклонат се овие луѓе кои се освоени за Христа во ова бурно време - каде го давате својот земен живот, за да го освоите небесното.

Исус доаѓа наскоро!


извор:


Publicerades tisdag, 21 april 2020 12:28:20 +0200 i kategorin Gästblogg och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte - Christer Åberg - live


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 10 augusti 2020 00:35
Fått åka på en utflykt med övernattning ett par dagar för att läka familjen. Vi ska få vandra i skogen men jag bryter i hop av sorg hjälp mej Jesus hela min hund Som skadat sej så vi kan vara kvar .

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp