Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Салата е забранета од YouTube

Пастор пар Стефан и Марија Hallman е забранета од Y

Марија Hallman.

Марија Hallman од претходната живо вклучително и YouTube.

Познатиот пастири Стефан и каналот на YouTube Марија Hallman е беше исклучен од страна на YouTube поради "повторени или сериозни прекршувања на политиката за забрана на говорот на омраза на YouTube."


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag, 17 oktober 2019 23:38

"Криминал против нивната политика"

Пастор пар Стефан и Марија Hallman испрати во живо од неговото студио во Myresjöfönster и на Фејсбук и Јутјуб. Но, сега нивниот YouTube канал е отстранета од Google во сопственост на компанијата врз основа на тоа што тие го направија "повторени или сериозни прекршувања на политиката што забранува говор на омраза"

Пастири веруваат дека тоа е лага, бидејќи тие ги сака сите луѓе, тие го проповеда Евангелието и ги носи во сите гледачи програмите можност да го прифатат Исус.

Вашата е-маил од YouTube


Mail ако исклучување како Youtube испратени до салата.

Во е-мејл дека Стефан Hallman го зедов тоа, исто така, вели дека "не може да се отвори, поседување или создавање на други YouTube кориснички сметки" . Суспензија ќе биде така засекогаш и во светот. Обидувајќи се да одат на нивниот канал исполнети од страна на овој текст:


Обидувајќи се да ја видите видео што останува вградени на интернет, тоа би изгледало вака:


Стефан Hallman вели на Фејсбук :

"Шокирани сме и многу тажен дека нашите канал на YouTube со 461 запишани се затвори засекогаш."

зајакната политика

Каналите ќе бидат забранети од YouTube, ние ги прочитав и слушнав неколку пати, бидејќи тие зајакнаа своите политики . ќе има и христијански и нехристијански. Неодамна прочитав дека друг христијанин канал беа затворени. Канал кој реагирав против и не се согласувам со се '.

Јас исто така имам слушнато дека 200 муслимански канали се затворени. Тие имаат рок Изида пропаганда и многу повеќе.

Јас исто така имам слушнато дека YouTube ќе стане дури и повеќе строги, па можеме да очекуваме повеќе куќишта. Еве и христијаните и нехристијаните страдаат.

мојот став

Лично, јас решив дека ќе биде блогирање и користење на социјални медиуми како што е можно подолго да се донесе пораката на Исус Христос. Ова е мојот став од почетокот како што го направив на мојот веб-страница на блог сајт во 2007 година.

Јас, исто така, одлучи дека ќе се држи до Исус, така што луѓето ја добиваат можноста да Го примат и да се спаси. Не се вклучат со толку многу други нешта, кој може и нејасни и ризик веќе не може да се постигне на пораката на Исус. 


Publicerades torsdag, 17 oktober 2019 23:38:55 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte med Christer Åberg - Tisdag 4 augusti 2020


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 5 augusti 2020 14:51
Herre hjälp oss o tack

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp