Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

Хакер Обид за Apg29

Тоа е се повторува хакирањето обиди за Apg29 шт

Хакери.

Причината за ненадејна хакерски напад не знам, но се прашувам дали тоа е поради оваа статија: Френклин Греам хомофобични или евангелист?


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag 6 februari 2020 09:08

SQL инјекција

Вчера добив е-маил од мојот хостинг компанијата во која тие најавија дека тоа е направено обиди хакер блог сајт Apg29.nui форма на SQL инјекција .

"Откривме дека функциите на страница apg29.nu користи во обидите да однесување SQL инјекција за да се здобијат со администраторски пристап на страна."

Што е причината?

Јас затвори моментот на функција како што се обиде да ја искористи и чисти базата на податоци на малициозен софтвер Apg29 има направено за тоа време.

Причината за ненадејна хакерски напад не знам, но се прашувам дали тоа е поради оваа статија: Френклин Греам хомофобични или евангелист?


Publicerades torsdag 6 februari 2020 09:08:40 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 3 december 2020 00:15
Först vill jag TACKA för att jag får leva i ett land i fred. Och för att det finns öppna kyrkor att få till mitt i denna pandemi. Mitt böneämne: jag är fortfarande rätt dålig efter hjärnskakning.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp