Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Забрани убиство

Сите видови на убиства треба да бидат забр

Човек со нож.

Убивањето друго човечко суштество е неповратно. Убиството е убиство и треба да биде целосно забрането!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag, 28 juli 2020 12:30

Забрани убиство

Излез 20:13 нема да убиеш.

Мислам дека сите видови на убиства треба да бидат забранети.

Ова исто така треба да биде забрането:

Смртна казна

Некаде прочитав дека секоја втора Швеѓанка е за смртна казна, но ниту една смртна казна не го прави некој подобар човек.

Луѓето треба да слушнат за Исус за да можат да го примат и да бидат спасени.

Убиството е убиство и треба да биде целосно забрането. Убивањето друго човечко суштество е неповратно.

Еутаназија

Евтаназијата сè повеќе се приближува кон шведскиот народ дека треба да стане легална. Неодамна, лекар „му помогна“ на еден пациент да умре.

Не, тој не ги наполни апчињата, туку ги имаше прибавено и застана.

Убивањето друго човечко суштество е неповратно. Убиството е убиство и треба да биде целосно забрането!

Абортус

До 40 000 животи се убиваат во мајката секоја година.

Убиството е убиство и треба да биде целосно забрането!

Убивањето друго човечко суштество е неповратно.


Publicerades tisdag, 28 juli 2020 12:30:47 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Jorden är inte platt


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 4 augusti 2020 22:23
Jesus jag lyfter alla böneämnen här inför ditt ansikte och så ber jag dig att du ska gripa in och svara efter din vilja på var och en av dessa. Välsigna dina barn med din närvaro och frid Helige Ande

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp