DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!

Доналд Трамп повеќе не твита

Претседателот на Соединетите држави е трk

Претседателот на Соединетите држави е трk

Вака изгледа во моментов суспендираниот профил на Доналд Трамп на Твитер.

Синот на Доналд Трамп, Доналд Трамп јуниор, се огласи на Твитер за да ја критикува одлуката за затворање на неговиот татко.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 9 januari 2021 02:50

Капитол

Мислам дека она што се случи кога приврзаниците на Трамп го нападнаа Капитол во Вашингтон, САД, беше непријатно и јас бев лошо погоден од тоа.

Сега Твитер трајно го затвори Доналд Трамп од нивната платформа.

Фејсбук, Инстаграм и Снепчат исто така ги заклучија сметките на претседателот на неодредено време.

Покрај тоа, на Доналд Трамп им беа запрени сметките и преносите на видео услугите Твич и Тикток.

Причината за исклучувањето

Твитер објавува преку објава на својот блог зошто го затворија претседателот:


Слика: Твитер.

Така се вели на шведски според преводот на Гугл:

По внимателно прегледување на најновите твитови од сметката @realDonaldTrump и контекстот што ги опкружува - конкретно како тие се примаат и толкуваат на и надвор од Твитер - трајно ја затворивме сметката поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство.

Речено е, страшно е она што се случи кога се нападна Капитол, но дали навистина претседателот беше тој што повика на насилство?

Доналд Трамп rуниор

Синот на Доналд Трамп, Доналд Трамп јуниор, се огласи на Твитер за да ја критикува одлуката за затворање на неговиот татко:

„Liveивееме во Орвел во 1984 година. Слободата на говорот повеќе не постои во Америка. Умре со голема технологија и што останува е само за неколкумина одбрани“.
„Значи, ајатоласите и многу други диктаторски режими можат да имаат сметки на Твитер без акција, иако тие им се закануваат на цели земји со геноцид и убиство на хомосексуалци итн ... но американскиот претседател треба да биде суспендиран трајно. Мао би бил горд“.

Молете се за ситуацијата во САД. Молете се луѓето да се свртат кон Исус и да го примат. Тој е единствениот што може да заштеди и испорача. Уште еднаш се покажа дека некои политички лидери не можат да спасуваат и спасуваат луѓе.

Оној на кој треба да му верувате

Некои го гледаа Доналд Трамп како Божји човек што го портретираше во последно време. Но, ако им веруваме на луѓето, ќе бидеме ужасно разочарани, како што претпоставувам дека сега станаа многумина.

Човекот што Бог го претстави во последно време не е Доналд Трамп, туку неговиот единствен единороден Син, Исус Христос. Тој е човекот Божји и е Спасител. Исус е во кој треба да верувате и тогаш никогаш нема да бидете разочарани.


Publicerades lördag 9 januari 2021 02:50:29 +0100 i kategorin och i ämnena:

ANNONS:Världen idag

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Du behöver Jesus


Dagens datum

V 04, torsdag 28 januari 2021 kl 00:39

Dagens namn

Karl, Karla

Dagens bibelord

“Vi kämpar inte mot kött och blod, utan mot furstarna, mot makterna, mot världshärskarna här i mörkret och mot ondskans andemakter i himlarymderna. Ta därför på er hela Guds vapenrustning, så att ni kan stå emot på den onda dagen och stå upprätt när ni fullgjort allt.” (Ephesians 6:12-13)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Karl och Karla. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 27 januari 2021 14:44
Be att jag kommer få kontakt med en kristen tjej igen. Blev ett missförstånd och nu har hon stängt dörren. Kanske var det för att hon var den rätta som det blev så här. Den onde vill inte glädje.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer 
apg29.se apg29.com apg29.nu christeraberg.se

↑ Upp