Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

заднината

Никој да не ве измами на било кој начин.

Престапникот.

Чие доаѓање е дело на сатаната и направено со голема сила, со лага сите знаци и чуда, и со секаква неправда заведување меѓу оние кои пропаѓаат, бидејќи тие не ја примиле љубовта на вистината за да се спасат.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag, 10 december 2019 01:45

А тајната објасни

Еве, јас да ви кажам една тајна: не се сите на спиење [умре], но сите ќе се измениме, во еден момент, во трепкање на окото, на последната труба. Имено трубата ќе затруби и мртвите ќе воскреснат нераспадливи, а ние ќе се промени.

Не се заборавило

Но, јас не би го, браќа, дека вие треба да знаат во врска со оние кои имаат заспана [почина], дека не треба да тагувам како другите кои немаат надеж [не е зачувана]. Зашто ако веруваме дека Исус умре и воскресна, така и Бог ќе ги оние кои се упокоиле во Исус со него.

За ова ви кажам, со зборот на Господа, дека ние кои се живи и да остане до доаѓањето на Господ, ништо не треба да дојде пред оние кои се упокоиле [почина]. Зашто Самиот Господ ќе слезе од небото со заповеднички заповед, со глас на архангел и со труба повик на Бог, и прв мртвите во Христа ќе воскреснат.

Потоа ние живите кои останавме, ќе бидеме грабнати заедно со нив на облаците, за да Го сретнеме Господ во воздухот. И така ние секогаш ќе бидеме со Господ.

Затоа охрабри еден на друг со овие зборови.

Времето и годишни времиња

Но, ако времето и сезони, браќа, нема потреба да ви пишувам. За вие многу добро знаете дека на денот на Господ доаѓа како крадец во ноќта. Затоа, кога ќе се каже, мирот и безбедноста, а потоа доаѓа падот нив одеднаш како födslosmärtan на една жена за да се породи, и тие не ќе избега.

Но вие, браќа, не сте во темнина, та тој ден да ве затече како крадец. Сите вие ​​сте синови на светлината и синови на денес. Ние не припаѓаат на ноќта, ниту темнината.

Затоа нека не спијат како другите, туку да се види и да бидат трезвени. За оние кои спијат, спијат во текот на ноќта, а оние кои се пијани се пие во текот на ноќта.

Но, ние му припаѓаме на денот треба да бидат трезвени, облечени во оклопот вера и љубов, надеж на спасение како кацига. Зашто Бог не ни го назначи за лутина, но за да се добие спасение преку нашиот Господ Исус Христос, Кој умре за нас, така што ние, без разлика дали ќе се види или спиење, да се живее со него.

Затоа, утешувајте се еден со друг и uppbygg друг, како што исто така направи.

Не губи смиреноста

Но, бараме од вас, браќа, во врска со нашиот Господ Исус Христос и нашето собирање заедно кон Него, за да не се толку брзо, губење на главата и станува уплашени, ниту од страна на дух или со збор, ниту со било која буква, како што биле испратени од нас како иако на денот на Христос беше на дофат на раката.

Никој да не ве измами на било кој начин. На тој ден нема, освен ако отпадот е [случува да се преведе "заминување"] е веќе направен, а човекот на гревот, синот на погибелта, е откриено, кој е противник и се возвишува над сите што се нарекува Бог или се поклонуваме, така што ќе седне во Божјиот храм, како Бог, и тврди дека е Бог.

Не се сеќавам дека јас ви го кажав, кога сè уште бев со вас? И сега знаете она што го спречува, така што тој може прво да бидат откриени во своето време. За тајната на беззаконието веќе е на работа, но само до оној што сега го попречува отстранети. И тогаш ќе се на беззаконикот се открива, тој кого Господ ќе го убие со духот на неговата уста и да ги уништи со видливи враќање.

Чие доаѓање е дело на сатаната и направено со голема сила, со лага сите знаци и чуда, и со секаква неправда заведување меѓу оние кои пропаѓаат, бидејќи тие не ја примиле љубовта на вистината за да се спасат.

И поради оваа причина Бог ќе им испрати сила на заблуда за да поверуваат на лагата, дека тие треба да се суди, сите оние кои не се верува во вистината, но имаат задоволство подолго неправда.

1 Кор 15: 51-52, 1 Th 4: 13-18, 1 ти 5: 1-11, 2 ч 2: 1-12


Publicerades tisdag, 10 december 2019 01:45:42 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Bibeln säger att Jesus är Gud


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 15:02
Be så att jag inte får huvudvärk ev migrän med dubbelsende och ögonflimmer

Senaste kommentarer


Aktuella artiklar



STÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp