Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Пророштвото на Дејвид Вилкерсон за коронk

Гледам чума како доаѓа низ целиот свет. и ба&

Пророштвото на Дејвид Вилкерсон за коронk

Чумата ќе го погоди Newујорк, и ќе го тресе градот дека никогаш порано не бил потресен.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
fredag, 10 april 2020 13:31

Пророштво од Дејвид Вилкерсон 1986 година

Гледам чума како доаѓа низ целиот свет. и баровите, црквите и владите се затворија. Чумата ќе го погоди Newујорк, и ќе го тресе градот дека никогаш порано не бил потресен.
Маките ќе ги претворат „молитвените“ верници во радикални молитви и желни читатели на Библијата, а „покајанието“ ќе биде плачот на плачот кој плаче во говорницата.
Од ова излегува „трето будење“ што ќе ги развлече Америка и светот.


За Дејвид ВилкерсонДејвид Вилкерсон, роден на 19.05.1931 година во Хамонд, Индијана, почина на 27 април 2011 година во близина на Куни во округот Чероки, Тексас, беше американски евангелист.

Воден од силна неволја и едноставен порив во неговиот ентериер, што го примил за време на самитното молитвено во неговиот дом, тој дошол во 1958 година како млад пасторец во Newујорк да работи со криминална, ранлива младост.

Ова доведе до основањето на светската мисионерска и организација за рехабилитација на лекови Teen Challenge.

Покрај она што е претставено во Крстот и Сталето, тој е најпознат по неговите силни пророчки пораки и како водач на црквата Тајмс Сквер во Менхетен.

Вилкерсон почина во сообраќајна несреќа.

Извор: Википедија

Оваа статија дојде по еден совет.


Publicerades fredag, 10 april 2020 13:31:36 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu - Live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 20 september 2020 11:32
Önskar förbön för en man som är allvarligt sjuk bakterier i hjärtat och flera andra ställen behöver operation be att han får förtur på operation Jesus du kan göra det Tack Jesus o alla förbedjare

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp