Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Дејвид Wilkerson за движењето на верата

"Еден свештеник, рече, тоа помина досега, дек

Дејвид Wilkerson за движењето за верата.

"Ова е една од најголемите понижувања на Исус Христос практикува бидејќи Христос Оваа изопачена Евангелието е труење суми -.. Дури и во Кина, Африка и во светот Тоа е американски Евангелието измислени и се шири со богат американски евангелисти и пастири Рич.! "


Av Mr Svensson - David Wilkerson
söndag, 22 september 2019 01:21
Läsarmejl

Ние го земам повторно па да се разбере тежината, ако веќе не сте го направиле тоа. Благодарен сум дека Бог ме спаси од лажната мисла за прогласување и јас го признавам како што гревот ја доби лажното учење. 

Вие тагувам над она што изгледа како во Шведска денес меѓу Божјиот народ? Каде што се зборува за занесот на невестата? Понекогаш ми се чини дека поголемиот дел од христијаните се повеќе фокусирани на Антихристот истакнати од дека Исус ќе се врати! 

подготвени за Исус да дојде Дали сте? Разговор на крст, кога сте слушнале најновите 1886 година? 

Сега може да се добие малку читање за Дејвид Wilkerson она што тој го напишал за движење вера.

Понижената Собранието

Оригиналниот текст на англиски наслов -На срам на свечен собир

од Дејвид Wilkerson

Софонија 3: 18- Оние кои се тажен за свечената нив ќе собирам, оние кои се од тебе, на кого товарот на понижување. (1917) 

Ова е двојна пророштвото на Софонија. Тие треба да се прави со децата на Израел, но исто така и со духовни Сион (која е црквата на Исус Христос во последните денови). Прво на сите, тој зборува за Евреите - дека Бог ќе ги собере на расфрлани - но тој само ќе се врати на оние кои имале скршено срце за бедната состојба на Израел - тој ќе се сетам на сите кои го носат понижувањето - сите страшни нешта што се одвиваше во Бог куќата. За оние кои се врши на товар, рече тој, "Јас ќе ви се соберат." Тој им даде големи ветувања

Ова пророштво се однесува и на Црквата на Исус Христос во последните денови. Во Стариот Завет, децата на Израел беа повикани на празникот седум дена. Осмиот ден од денот - наречен свечен собир. Тоа беше тогаш дека тие се сретнаа заедно - отфрлив сè друго и се фокусира на обожување и славење својот небесен Татко. Писмото вели: "На осмиот ден да има свечен собир." Оваа збирка празник претставува Стариот Завет, Бог одвоени црквата треба да се сретнат со Господа.

Ова е црквата на Исус Христос во последните денови. Според Софонија, Божјиот дом во последните денови да биде понижен. Хебрејскиот збор овде значи "срам и срам". Тоа ќе биде срам и ги посрамоти домот Божји. Ние не зборуваме за отпадник, либерални модерна Црква - Господ вели дека на Судниот ден, Тој ќе се занимава со црквата. Можеме да се молиме за нив, но ние не треба да се трошат нашите солзи на тоа дека не е вистинската Собранието.

Бог е во потрага по луѓе кои сакаат да се тагува и плаче за понижувањето што се развива Црквата на Исус Христос во овие денови. Зборувам за црквата што се родил на Педесетница. Зборувам за црквата, која е родена на Павле и на учењето на апостолите. Собранието дека е роден во вистината на Исус Христос да владее. На преродени црква е под напад. Собранието е понижен.

Тоа е проречено дека во ова време на понижување, срам и срам, Бог ќе ви издигне света остаток кој ќе тагува и плаче над ова загадување - Бог ќе имаат остаток дека нема да седи со скрстени раце додека сето ова инвазија на Собранието. Бог вели: "Јас ќе има луѓе кои не ќе биде задоволен да живеат добар живот и игнорирање на quacks и пари луд лажни пророци доаѓаат во Божјиот дом и да ги уништи сè."

Бог ќе се соберат луѓе кои тагувам над ова - ако навистина сакате Господа, и неговата љубов кон црквата, не може да се погледне во она што се случува денес (и јас ќе се спомене овие понижувања по име). Ако по сослушувањето она што го имам да кажам во врска со овие понижувања, да одиме дома од црквата и да каже, "Јас се држат до она што е напишано во Матеј 18, портите на пеколот нема да ја издржи до Собранието, јас не ќе се грижи за мене, Бог има сè под контрола.

Тоа не е доволно. Бог се користи на луѓето. Бог се користи на луѓето да се направи неговата работа. Тој не ги испрати Своите ангели. Ангели плачете за тоа, но Бог не го користи ангелите за да ја оствари својата цел. Тој ги користи мажи и жени со скршени срца и оптоварувања -. Пресудата е пред вратата, Исус. Денот на Господ е близу.

Се разбудам старешини. Се разбудам пастири. Се разбудам овчари.

Прикажи на црквата. Добие 'рж. Носат. Зошто ние би го преземе товарот на понижување на свечен собир? Џоел рече, "бидејќи лошо семе е поставена.

А Евангелието го проповедал, која добива се што е во очите да венеат. Сè што е зелена и божествена и чиста венеат. Семето е ruttet- луѓето се гладни да се слушне чистата Божја збор, но не постојат ливади. Стадото се напуштени и гладни. Реките се исуши. А чудно оган воодушевувањето на пастири. Езекиел вели дека Овчари се газејќи по добра полиња и јадат најдобрите за себе. Што е најсрамната работи што се случуваат во Црквата на Исус Христос денес?

Ова е една од најголемите понижувања на Исус Христос практикува од Христа. Оваа изопачена Евангелието е труење суми - дури и во Кина, Африка и во целиот свет. Тоа е американски Евангелието измислени и се шири со богат американски евангелисти и пастири. Богатите!

Тоа ме прави згрозени што толку многу луѓе може да се слушне на бендови и се види на видео клипови, кои доаѓаат од овие просперитет конференции, без да плаче над нив. Овој отров се шири низ целиот свет. Куба е за да се отвори, и тие се желни да се добие во на едно време со нивниот успех на Евангелието и да им каже "си бил лош за доволно долго, Бог сака сите Кубанци треба да биде богата."

Оваа недела добив видео лента што е снимен на состаноците Кенет Коупленд. Ги слушав на звучници и стана уплашен. Пријатели чита Новиот Завет, ќе најдете дека апостол Павле посочи оние кои се верува дека се лажни апостоли. Тој предупреди и тој се изговара нивните имиња. Јас да ви кажам дека ако ги слушаш она што можам да ви кажам, но да се жали, тогаш вие сте слепи. Вие сте духовно слепи. Имате тешко срце. Срце со тврд оклоп околу, така што на чиста евангелието не може да го пробијат. Вие станаа толку заситени со овој неурамнотежен евангелие дека не сте во право во вашиот ум. Вие не може да ја проповедаат вистината. Вие не може да ги покаже ништо во писмена форма, бидејќи тие имаат оклоп над нивните срца. Тешко срце.

Некои од вас нема да ја прими. Ако сте ја внеле вашата душа со Коупленд или ленти Hagin, вие не ќе се допаѓа она што го слушам. Пријатели, јас сум бил овчар, сум бил наречен од Бога. Јас им ја дадов оваа црква ветување. Се додека сме на оваа говорница, видовме волци во овча облека, кои дојдоа да украде стадо, треба да застане и да крикне. Тоа е до вас да направите нешто околу тоа. Седнав оваа недела и ги слушаше говорник на конференцијата и бев шокиран и повредени. вознемиреност А Господ дојде над мене. Тоа е зошто јас го проповеда оваа порака. Тагува над него.

Цитирам од збор до збор што беше кажано. На звучници едвај можеше да зборува завршена, бидејќи на сите луѓе кои дојдоа и се стави пари во нивните џебови. Причината поради која тие се направи тоа е новата доктрина која излезе и да каже, "ако сакате да бидат благословени, така што треба да се најде на повеќето благословени евангелист или свештеник може да се најде, бидејќи тој има многу да се добие многу на оној кој малку, дури и она што тој го има ќе бидат преземени од него. Ако се најде на повеќето благословени успех проповедник и да му даде пари, и ќе бидат благословени. На повеќе благословен е тој, ако им даде на оние кои се најмногу благословен - "тоа е како пирамида шема. Ако овие луѓе биле во секуларниот свет, тие ќе завршат во затвор. Пирамидални шеми. Оној кој е на врвот и кои се чини дека да се биде пресвет, и кој зборуваше најгласните. Стотици луѓе се дојде до џебовите беа полнети. Грешниците вели: "ова е бесплатен евангелието? Банкноти? "

Слушнете што беше кажано. Говорникот стана и рече, за една сиромашна вдовица кои примаат социјална помош ви дава 5 долари, па мора да го земе, Илија презеде минатата храна на вдовицата. Вие сте помазан, што го заслужуваат тоа, земи го. ", Рече истиот говорник," Јас живеам во 1.000 квадратни нога куќа. Јас ќе се изгради поголема сега. Еден што цар Соломон ќе бидат горди на. Се плаќа само 15.000 американски долари за едно куче. Дали ви се види прекрасната прстен на раката, јас неодамна беше во Јамајка и плати 32.000 долари за тоа. Сакам да знаете дека кога луѓето, каде што живеам трчање минатото мојот замок и види мојот Ролс-Ројс во патеката, па се знае дека постои Бог на небото. "

Кажи ми, што е евангелието? Кажи ми, не плачат повеќе од тоа?

Еден од говорниците застана и рече: "Ние се направи завет со брат Коупленд дека во текот на следната година, никој од нас страдаат од еден ден. Ние не треба да се чувствуваат момент на обесхрабрување. Ние нема да се разболат или треба нешто. Ние треба да ги уживаат сите благослови. Ние ги отфрламе сите страдања, сите маки, сите финансиски проблеми. " тоа звучи добро, ако сте на врвот.

Ова што ме боли најмногу. Ова го проповеда. "Светиот Дух не може да се излее врз вас, додека не се во протокот на пари. Пред да се успешно да се на Светиот Дух не се направи ништо. "

Размисли за тоа! Како го прави ова влијае на вас? Она што го прави во своите души, кога ќе видите на сиромашните луѓе кои живеат од рака на уста, и одеднаш тој вели: "бараат пари" и луѓе работат како луди и кога тие работат, тие велат дека ние "тврдиме на богатство."

Потоа гледам луѓе ползи како змии надвор од нивните столици и на подот. Гледам евангелист застане и Подсвиркват како змија и луѓето паѓаат насекаде. Пријатели, што се случува?

Понижување на högtidsförsamligen! Пророкот нив ги нарекува "алчен кучиња, безбожни стражи". Пријатели, ако сте имале срцето на Бог и Господ е катастрофа ќе викаш со Исаија, тие се слепи стражи, неуки, неми кучиња, спиење, љубовен сон, алчен кучиња кои никогаш не може да има доволно.

"Имам 1.000 квадратни метри, но јас ќе го продаде, и јас ќе се изгради куќа што цар Соломон би можеле да живеат во-" За никогаш да не добие доволно. Тој рече: "овчари, кои не може да се разбере, секој е во потрага за неа, нешто да се добие нивните потреби исполнети. Еремија не штедел зборови. Тој рече: "Мојот народ се како изгубени овци. Нивните пастири ги предизвика да одат на погрешен пат ", велиш," Пастор, немате право да зборува толку силно за оваа тема "Ако мислиш дека сум остар, а потоа прочитајте го Езекиел 34:.. 1-10.

Ќе се земе 50 милиони од вдовицата и купува куче за 150 000 шведски круни. Можете да пензионирање од вдовицата и сиромашните, и ќе им каже дека тие немаат доволно вера - затоа што тие не се успешни. Ве однесе на волната од овците. Не сте во потрага за душите, во потрага по пари. "Овчарите себе, а не на стадото охранвам, па затоа, пастири, чујте го словото Господово. Така вели Господ, вашиот Бог, видете, јас сум против пастирите, и Јас ќе го врати стадото од својата рака, и тие ќе престанат да се хранат стадото. Ниту, пак, тие треба да се охранвам повеќе, бидејќи ќе го спаси своето стадо од нивната уста, и тие веќе нема да биде нивно тело. "

Јас ќе се ослободи од стадо од овие мажи заби. Бог да ни помогне.

Второ, го нарушуваат на блажениот Светиот Дух. Ова е најлошата понижување. Тоа ќе го направи ни падне на нашите лица. Начинот на кој на Светиот Дух да биде искривена на целиот свет.

Тажно е да се забележи дека постои остави во црквата и меѓу многу пастири и црковните лидери толку малку расудување. Тие дури и не знаат кога Светиот Дух е искривена или хули. Постојат илјадници христијани кои одат на кампањи заживување и видите работи кои тие веруваат дека доаѓа од Светиот Дух, но тие не знаат што се прима. Тие плескаат со рацете и да го фалат Бога, кога еден човек стои на платформа и неверници и погрешно Светиот Дух, и тие не знаат за тоа.

Целиот Харизматиците цркви, вклучувајќи движење на американскиот Пентекостите, растргнат од страна на лажни будења. Сите видови на нешта се случуваат - нешто ново речиси секоја недела. Лидерите не знам дали да ја прифати или да го проколне. Тие не знаат што да прават. Ние се писма од стотици свештеници од целиот свет. Тие прашуваат. "Она што е право а што не е во ред?" Каде се лидери? Каде е некој кој може да не води?.

Пријатели, она што го гледаме се случува денес во она што се нарекува обновувања и она што се случува во Светиот Дух, не може да се најде основа за сценариото. Нешто што не можеме да најдеме во Библијата мора да биде отфрлен. Целосно ги отфрли!

Јас плачам кога ќе видам овие видеа дека луѓето се испраќање на мене од целата земја. Целиот заедници надвор од контрола, паѓа на подот, се смее хистерично, се тетерави наоколу како пијаници, извртување како змии, завива како диви ѕверови. Имаме евангелистите кои стои и дува на луѓето да се натераат да падне, ако Светиот Дух се отелотворени во него. Фрла својот бренд јакна во луѓето и вели дека е "Господовата рака."

Нов Евангелието само што дојде во Америка. Пријатели, тоа е груб и суров, но јас да ви кажам. Кога ќе ја напушти параметар Word, кога ќе се каже: "Ова е нешто ново, Бог прави нешто ново? Јас не го разбирам, тоа не е во писмена форма, но јас не сакам да се противевте на Светиот Дух. "

Пријатели, ако тоа не е во Библијата, ние мора да се спротивстави на тоа. Најново е дека не може да влезе во царството на Бога, ако не ви се допаѓа на мало дете. Луѓето доаѓаат облечени во пелени, така што тие можат да ги направат своите потреби за време на состаноците. Тоа е најновата. Пријатели, каде ќе биде крајот?

А свештеникот рече: "Тоа помина досега, дека еден ден, евангелист застане и да каже, јас ја добив откровение од Бога, тоа е време да почнат да го обожаваат Марија". Тоа ќе оди на местото каде.

Уште еден евангелист се нарекува себеси Светиот Дух шанкер. Тој вели: "Дојди во бар и пие од Светиот Дух." Тие го пие од виното се јавам. Слушам зборовите на пророкот ѕвонење во ушите: "Господовиот ден е тука, злото преовладува, Плачете помеѓу судот и жртвеникот. Стави во вреќа на облека. Фиксни и тагувам за паднатите луѓе. "

Исус ќе дојде. Масите се уште недостигнатите. Кога ќе видам христијани одат на она што тие го нарекуваат Светиот Дух бар, зачудувачки како пијан човек, ќе зборовите од Јоил ми јасно, "разбуди, сте пијани, и плачете, сите вие ​​кои пијат виното бидејќи полето жетвата пропаѓа".

Душите на илјадници умираат, така што се смееш? Дека Светиот Дух ќе мора да работат насекаде на земјата. Мора да биде способен да го однесе на повеќето бедна и грд места. Мора да биде способен да го однесе на сиромашните земји. Мора да го однесе до последна капка на човештвото, а тоа мора да работат таму. Тоа не може да функционира само во богатата Америка. Таа мора да биде насекаде на земјата.

Јас го предизвикувам овие луѓе да ги преземе своите смее Евангелието на Балканот сега. Оди на бегалските кампови каде што жените плачат затоа што нивните мажи биле застрелани. Нивните ќерки биле силувани. Нивните деца се гладни. Тие ги загубија своите домови, па побара од нив да одат во бар - Светиот Дух ги сака да се смее. Оваа т.н. заживување доаѓа во Медисон Сквер Гарден ова лето. Ако може да се скрипта, ќе се носи товарот на свечен собир, како ќе бидат подготвени да ги преземат таква доктрина.

Дозволете ми да ви кажам кој се смее. Светот. Безбожниците народите. Таа стана спектакл. Во време толку блиску до доаѓање на Исус Христос кога црквата на Исус Христос треба да биде заробена во тајната плакарот на молитва. Кога треба да плачете за загубеното. Кога тоа ќе имаат желба да се откаже од сите и да го следат Исус. Кога некогаш долар законот треба да се спомене. Американската бог. Американската avgudadyrkandet. Светот гледа ова лудило и ќе знаат што да мислам - дека Светиот Дух е ringmaster. Тоа е харизматичен циркус.

Не ми е гајле што мислат луѓето повеќе. Не ми е гајле ако луѓето не сакаат билтенот повеќе. Јас се грижат за нивните души и фактот што толку многу се заслепени. Имам обврска пред Бога да застане пред собранието дека Тој ме повика да се служи, и ќе го опомене и да се каже дека овие навредите на свечена Црквата и Библијата вели дека ќе плачат над него. Старешините ќе обезбеди. Црквата, пастор, слугите, евангелисти. Ние треба да се моли одредување на овие тврдини.

Конечно, срам за омаловажување Собранието деморализација. Тешко на оние што злото го наречуваат добро, а доброто зло - тоа го нарекува светлина од темнината и светлината темнина. Тоа го прави горчливо слатка и слатка горчливо. (Ерем 23:15). Сум видел страшни работи во пророците. Тие прељуба, тие одат во лага, доказите од рацете на беззакониците и нема враќање од злото.

Добив писмо оваа недела од бесен христијанка. Таа рече: "Мојот сопруг, кој себеси се нарекува христијанин, е одличен играч, тој игра за милиони долари." Таа рече: "Јас сум толку загрижени за опасностите и компанијата која што го има." Си помислив, "Јас побара од него да оди на свештеник."

Таа рече: "Брате Wilkerson, не знам што се случи, јас сум толку лути, боли и збунета. Јас го испрати нашиот сопруг мулти-милион коцкање на нашиот пастор. "

Тој рече: "Ги прегледав Писмото од 1 Битие до Откровение, и не можам да најдам ништо во Светото Писмо кои зборуваат против коцкање. Гледам нема грев во него, па се забавуваат. "Тој беше запрепастен", како може еден Божји човек да се каже такво нешто на мојот сопруг? "

Ова е токму она што рече Еремија: "пастири докажуваат злосторниците раце и никој не се одврати од неговиот зло." Тој објаснува зошто тие го омаловажувал Собранието деморализација и зошто тие го нарекуваат зло добро, а доброто зло и горчливо сладок слатка и горчлива.

Тој рече: "Пророкот извршиле прељуба, и да одат во лага." Секој кој има грев во животот нема да застане и да се зборува за грев во кампот. Тој е убеден во својата прељуба, својот грев и неговите зли умот.

Јас не се извлечат службеници во земјата во текот на чешел. Поголемиот дел од пожар на службеници за Бога. Има млади службеници кои се прочистени во ова зло возраст. Сум сретнал многу од нив и Му благодарам на Бога за нив. Дури и во овој град, сум се сретнал некои од најправедните проповедници што сум ги сретнала во целиот мој живот.

Голем број на службеници со мене се чувствуваат тага и тие се во потрага и чекање за гласови кои може да се открие она што е зло. "Ако тие стоеше во моите судови и добив мојот народ да се слушне моите зборови - дали тие зборуваат она што е во моето срце. Ако тие се зборува од умот на Бога, тие ќе се претвори луѓе се далеку од своите лоши патишта и своите лоши дела. "

Може да се види ако човек знае Господ Бог вели за другиот, "Јас не сум ги пратил, не сум разговарал со нив, тие зборуваат надвор од сопствената имагинација. Од злото во нивните срца.

"Тие зборуваат визии од своето срце, не ми ги испрати. Не сум разговарал со нив. Тие велат дека на оние кои ме презираат, вели Господ, ќе имаш мир ", и тие велат дека на секој кој оди по своето срце и својот фантазии" не зло ќе дојде на тебе. " Срам на свечен собир ќе биде најголема тага за сите оние кои сакаат Христа и Неговата Црква. Ова ќе биде најголема тага во нивните срца - срам на неговото име и неговиот собранието. Плаче над државното собрание. Кога ќе заземе став, и кога ќе се земе Господ товар за вас, преку молитва и пост. Секое дете на Бога треба да се молат сите оние кои се фатени во ова за да бидат ослободени. Не допирајте го, не одат во близина на неа, ако одиме таму од љубопитност, тоа ќе ви уловиш за тоа апелира до сите дека е на телото.

Се додека не знаете како да се справи со вашиот месо во Светиот Дух, за да се држат настрана од него. Еремија рече: "Господ, твојот Бог во вашата средина е моќна. Тој ќе го спаси, тој ќе се радуваат над вас со пеење. Тој ќе се одморат во неговата љубов. Тој ќе се радуваат над вас со пеење ".

Зошто? Затоа што тој го најде луѓе кои тагувам над она што тагува срцето. Спроведување на товарот што го носи, срам за формални населено место.

Ова ќе биде "љубов стапица". Ќе слушнете. "Ние ги сакаме сите. Тоа не е важно она што го проповеда. Тоа не е важно дали сте успешни. Тоа не е важно она што вашата Евангелието е - или нешто друго. Ајде да се даде секоја друга голема прегратка. "Како може двајца заедно без договарање. Како може да се оди со тоа не се согласувате со тоа, што е небиблиски навики, не можеш. Тоа е љубов стапица. Тие велат: "Не осудувај никого."

Тоа не е она што вели Библијата. Таа вели дека ние ќе им судиме на праведен суд. Срам и прекор со трпение. Јас не застане на сапун сад, Стојам на карпа. Бог се обидува да те спаси, Вард.

Што е Божјето богатство во Исус Христос? Божјиот мир, Божјата мудрост, неговиот Христос, сето она што е во Христа е наш.

Пријатели, пазете се! Внимавајте!

Дали ти исплашени? Дали сте подготвени да го преземе товарот на Господ. Вие не може да го направи во вашето сопствено тело. Свртете се со Бога.

Дојде време да се јавите на свечен собир. Ако имате било која од овие ленти или книги, ги фрла надвор од вашата куќа. Не им даде далеку, ги изгори. Ако некој те покани да се приклучат на овие состаноци, а потоа се каже, "Жал ми е, јас не сакам да биде гладуваа на зборот и не сакам моето срце да се исуши и овенат. Сакам чиста слово од Господа дека ми е дозволено да расте. Јас не сакам било која порака која апелира до моето тело, или кои создаваат алчност во моето срце. "

Бог дава она што ни треба и тој прави чуда, но тој тоа го прави на свој начин. Не со проневера и злоупотреба на Светото Писмо.

Авраам не беше во потрага по подземјето, тој погледна за град кој е изграден и создаден од Бога.Publicerades söndag, 22 september 2019 01:21:09 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 19 oktober 2020 13:39
Fader, jag älskar Jesus och ber varje dag, försöker göra mitt bästa, men ändå är jag så ledsen och ensam med ett sjukt barn som alla spottar på, mycket ledsen och utanför. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp