Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Coronaviruset: 252 har tillfrisknat

Alla som insjuknar dör inte!

Coronaviruset.

Bild: Aftonbladet.

Just nu har 11 373 insjuknat i Coronaviruset. Av dessa har 259 dött, men 252 har tillfrisknat!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 1 februari 2020 13:55

Корона вирусот во Jonkoping

Вчера дознав дека Шведска има само доби својот прв потврден случај на коронавирус, на 20-годишна жена е изолиран на округот болница во Ryhov во Jonkoping . две во живо на видео јас го зголемија на Корона вирусот. Меѓу другото, зошто тие ни плашам со коронавирус?

сезонски грип

Рано, јас мислев дека тоа е многу застрашувачки и зголемени. Сите што го прави Корона вирусот не умре. Оние кои умреле се повеќе болни лица, како и многу од оние кои починале од свински грип пред неколку години. Сега дека коронавирус е во тек започнува нормалниот сезонски грип , што може да доведе до стотици шведскиот смрт . Ако тоа не се плаши луѓето и пријавени како висок.

252 имаат обновени

На 20-годишна жена во Jönköping е млад, веројатно силна, и не умира. на тој начин таа ќе се опорави наскоро.

Токму сега, 11.373 болни со вирусот Корона . Од нив, 259 загинале , а 252 се обнови !

Ние кои веруваат во Исус нема да дозволиме да бидеме исплашени и исполнети со страв на коронавирус. Нашата безбедност е во Исус Христос, што се случува.

Бог ќе те спаси од чума

Вчера повика Руни дедо ми. Од причина на коронавирус, тој ми даде голема Писмото:

Пс 91: 5 Вие нема да се плашат од теророт од страна на ноќта, а не на стрела што лета дење, 6 не е чума кој стигнува во темнина или чума беснее на пладне.

Зошто ние не се плашат од верник во Исус? Во претходните стихови, ќе го добиете одговорот:

Псалм 91: 1 Тој, кој живее во највисоките покровителство придржуваат под сенката на Семоќниот, 2, тој вели: ". Господ е моето засолниште и мојата тврдина, мојот Бог, имам доверба" 3 Тој ги избави од тебе замка на Фаулер и од деструктивни чума . 4 Со пердуви, тој ќе те покрие, под неговите крилја ќе најдат засолниште. Неговата верност е штит и штит.

добиваат Исус

Ако не сте добиле Исус Христос и да се спаси, па јас навистина препорачуваме да го стори тоа. Можете да примите Исус се молите на оваа молитва предложените гласно директно на Исус:

"Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen."

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?

- Ja!


Publicerades lördag 1 februari 2020 13:55:07 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Jesus Kristus är densamme idag


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 26 september 2020 01:58
Herre jag ber, låt den unge mannen återkomma. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp