Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Библијата открива антихрист

Антихристот е призната од страна на три не

Антихристот.

Имаше многу шпекулации за тоа кој е антихрист, но Библијата јасно ги опишува кој е. Само прочитајте пред да!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 7 december 2019 22:49

Библијата јасно го опишува кој е антихрист

Верувам дека постои конфузија околу тоа кој е антихристот. Но, Библијата јасно ги опишува антихристот, кој го гледате во овие четири стихови од Библијата:

1 Јованово 2:18. Драги деца, сега е последен пат. И како сте слушнале дека ќе дојде антихрист , како што има, исто така, веќе се појавија многу антихристи дошле. Од ова можеме да се разбере дека тоа е последен пат.

1 Јован 2:22. Кој е лажливец, ако не оној кој одрекува дека Исус е Христос ? Тоа е антихрист кој ги одрекува Таткото и Синот. 23. Секој кој одрекува Синот, нема Отецот. Кој признава Синот, Го има и Таткото.

1 Јован 4: 3. Но, секој дух кој не исповеда дека Исус Христос дојде во телото, не е од Бога. Тоа е антихристот , за кои сте слушнале доаѓаше, а сега е веќе во светот.

2 Јован 1: 7 За многу измамници излегоа во светот, кој не исповеда дека Исус Христос дојде во телото . Таквите е измамникот и антихристот .

Антихристот три негирања

  1. Антихристот одрекува дека Исус е Христос.
  2. Антихристот одрекува дека Исус е Син Божји.
  3. Антихристот одрекува дека Исус Христос стана вистински човек.

Кој има овие три негирања се антихристот. Така, Библијата во овие стихови откри кој е антихристот.


Publicerades lördag 7 december 2019 22:49:00 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte - Christer Åberg - live


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 11 augusti 2020 03:08
Ber för helande. Även för sonen. Ekonomiskt under så jag kan behålla huset.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp